Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-02-2010, 05:58   #11
Sebik
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-06-2005
Skąd: Warszawa
Postów: 42
Domyślnie Odp: S max 1,8 tdci

Witam

Trochę z tym statusiowaceniem, statusieniem (zwał jak zwał) to kolega przesadza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ja np patrzę z innej perspektywy.
Zamieniam kombi megane na c-maxa, co prawda z powodu dwóch dwu i pół letnich synków, ale jakoś tak nie czuje się żebym stał się statusiowatym panem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Niestety s-max to za wysoka pólka jak dla mnie - chodzi o cenę nowego auta - jak by nie było c-max o jakieś 20 tyś tańszy (2.0 benzyna od 2.0 benzyny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)

No ale do rzeczy - co prawa jeden ze sloganów reklamowych miniwanowatych, vanowatych fordów to to, że nawet głowa rodziny = tatuś może poczuć się jak w sportowym wozie czy jakoś tak - nie ważne - chodzi o to, że ja osobiście w wieku 32 lat wolę jeździć wolniej a wygodniej niż tłuc się po kabinie małego, niewygodnego, ale szybkiego auta.

No ale to moje spostrzeżenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Oczywiście bez urazy właścicieli owych małych, szybkich wozów (nie to żeby c-max był jakiś strasznie duży Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - całe szczęście, że można domówić przesuwane tylne fotele - dlatego zamówiłem - stop nóżkom na zagłówkach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)

Pozdrawiam i życzę bezproblemowej eksploatacji.

Sebik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2010, 08:52   #12
wit007
ford::advanced
 
Avatar wit007
 
Zarejestrowany: 13-11-2008
Skąd: Gdynia/Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 358
Domyślnie Odp: S max 1,8 tdci

Nie porównuj Galaxy z C-Maxem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wit007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2010, 12:34   #13
Sebik
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-06-2005
Skąd: Warszawa
Postów: 42
Domyślnie Odp: S max 1,8 tdci

No jakbym śmiał stawiac obydwa auta obok siebie ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak się wczytasz w to co napisałem to znajdziesz sens Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak najbardziej pochwaliłem galaxy "... wolę jechac wolniej a wygodniej ..."

S
Sebik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2010, 22:10   #14
wit007
ford::advanced
 
Avatar wit007
 
Zarejestrowany: 13-11-2008
Skąd: Gdynia/Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 358
Domyślnie Odp: S max 1,8 tdci

Miałem na myśli "statusienie" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wit007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2021, 13:25   #15
Grzesiek198106
ford::amateur
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 23-05-2019
Skąd: Ostrów
Model: S-Max
Silnik: 1800 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie srednie spalanie s-max 1.8tdci

witam jakie macie średnie spalanie w smaxie 1.8 tdci 125KM bo mi pokazuje 9-9,5-10 litrów mnie to przeraża sąsiad ma z takim samym silnikiem i jemu pokazuje 5,2 w jesieni tankowałem na stacji podjechał gościo z takim samym smaxem taki sam silnik i jemu pokazuje 6,5 i to po mieście jak to powiedział żona nim jeździ.Zrobiłem próbę zatankowałem do pełna przejechałem 495km znowu tankowanie do pełna po korek wlazło 45litrow przeliczyłem wychodzi 9,09litra.pytanie gdzie szukać dużego spalania ??silnik suchy nic nie wycieka wtryski do regeneracji czy co innego miał ktoś taki przypadek pozdrawiam
Grzesiek198106 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2021, 17:19   #16
Car Piotr
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-10-2019
Skąd: Nowa Sól
Model: S Max
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2008
Postów: 67
Domyślnie Odp: Średnie spalanie 1,8 tdci

Niech sąsiad przeliczy ilość zatankowanego paliwa przez ilość przejechanych km, bo te 5.2 to mu pewnie komputer pokazuje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Car Piotr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2021, 02:08   #17
Vito2m
ford::average
 
Imię: Miroslaw
Zarejestrowany: 04-09-2014
Skąd: Chojnice
Model: Ford S max
Silnik: 2,0 l 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 180
Domyślnie Odp: Średnie spalanie 1,8 tdci

Kolego Grzesiek , moze mocno wciskasz gaz jak ruszasz , wyprzedzasz , masz bardziej dynamiczna jazde , sasziad pewnie Tobie podal spalanie w Trasie to mozliwe spalanie ale jazda miasto to raczej wynki 5,2 nieosiagalny , mimo wszystko Smax troche wazy . popracuj troche nad technika jazdy i spewnoscia spadnie spalanie , nie przekraczaj duzych predkosci w trasie , bez urazu to tylko moje sugestia
Vito2m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2021, 12:04   #18
BobMF
ford::advanced
 
Imię: Bob
Zarejestrowany: 25-04-2014
Skąd: Wrocław
Model: S-Max / Focus
Silnik: 1.8TDCI / 1.6EB
Rocznik: 2006 / 2012
Postów: 485
Domyślnie Odp: Średnie spalanie 1,8 tdci

mój pokazuje 5,7L ale nie ma co się oszukiwać - kłamie !!

realne spalanie to w okolicach 7,5L, zimą na krótkich odcinkach 8,5L

kiedyś na trasie 400km spaliłem ok 5L, ale było to bardzo dla mnie męczące i już tak nie jeżdżę
BobMF jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2021, 17:49   #19
hub101
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-01-2020
Model: S-Max
Silnik: 1.8
Rocznik: 2009
Postów: 11
Domyślnie Odp: srednie spalanie s-max 1.8tdci

Cytat:
Napisał Grzesiek198106 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam jakie macie średnie spalanie w smaxie 1.8 tdci 125KM bo mi pokazuje 9-9,5-10 litrów mnie to przeraża sąsiad ma z takim samym silnikiem i jemu pokazuje 5,2 w jesieni tankowałem na stacji podjechał gościo z takim samym smaxem taki sam silnik i jemu pokazuje 6,5 i to po mieście jak to powiedział żona nim jeździ.Zrobiłem próbę zatankowałem do pełna przejechałem 495km znowu tankowanie do pełna po korek wlazło 45litrow przeliczyłem wychodzi 9,09litra.pytanie gdzie szukać dużego spalania ??silnik suchy nic nie wycieka wtryski do regeneracji czy co innego miał ktoś taki przypadek pozdrawiam

No mi też pali jakieś 8-9 po mieście, ok. 5-6 na trasie, ale jak cisnę gaz maksymalnie tak do 3k obrotów. To normalne przy tym silniku i nic z tym nie zrobisz. Zaś ci co gadają, że im w mieście pali 5-6, to konfabulanci z jakimiś kompleksami (że ktoś im kiedyś wkręcił że jest inaczej, a rzeczywistość niestety okazała się brutalna i teraz nie chcą przyjąć że tak jest, więc ją zaklinają, wmawiając sobie że jest inaczej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)

Sąsiad pokazuje takie spalanie, bo może zresetował wskazania, zrobił trasę i

Trochę dziwię się Tobie, że po wyjechaniu wachy, lejesz w maxiu po korek tylko 45 litrów. Skoro tam wchodzi bodajże ok 65.

A na nadmierne spalanie może też mieć wpływ EGR, który albo już zdycha, albo jest zawalony i wymaga czyszczenia. Ja miałem ten sam problem w zeszłym roku i po wyczyszczeniu i nasmarowaniu EGR przez mechanika, spalanie spadło 1 litr.
hub101 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2021, 19:23   #20
Car Piotr
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-10-2019
Skąd: Nowa Sól
Model: S Max
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2008
Postów: 67
Domyślnie Odp: Średnie spalanie 1,8 tdci

Bo zamiast sobie przeliczyć to patrzą co im komputer pokazuje i w to wierzą. Swego czasu ktoś na grupie fb wrzucił fotkę ze mu 2.0 w Pb pali coś koło 6 L


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Car Piotr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.