Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-11-2022, 10:42   #1
Szarki
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 26-04-2019
Skąd: Warszawa
Model: Focus mk3
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2012
Postów: 24
Domyślnie Pęknięta linka czy padnięty sterownik? Błąd U2101-00-2F

Cześć,

jestem posiadaczem Focusa Mk3 z USA. 2.0 benzyna 162km z automatem Powershift 6DCT250.
Wczoraj miałem sytuację, że cofałem na podjazd i w momencie gdy chciałem przerzucić na "D" lewarek poszedł bez żadnego oporu, ale bieg został na "R". Próbując być sprytnym wrzuciłem na "P", ale oprócz tego, że lewarek się zablokował w tej pozycji, bieg w dalszym ciągu został na "R".

Oczywiście nie da się odpalić bo skrzynia zablokowana na "R". Światła stopu są, jest charakterystyczne kliknięcie przy naciskaniu przycisku na lewarku, ale nie da się go przesunąć.

Mechanik powiedział, że pękła linka od wybieraka, ale jest problem ze znalezieniem nowej. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć gdzie jej szukać lub chociaż podpowiedzieć nr części? (sam poszukam na własną rękę).

VIN 1FAHP3K20CL239782
2.0 benzyna, 162km powershift 6DCT250

Dziękuję za pomoc!

Edit:
Natomiast dzisiaj dzwonił do mnie i powiedział, że to jednak nie linka i najprawdopodobniej problem ze sterownikiem skrzyni.
Zapytałem go o kod błędy i podał U2101-00-2F - konfiguracja modułu sterującego niekompatybilna.

Szukałem na forum tego błędu, ale pojawia się w ogromnej ilości przypadków i jest to dla mnie czarna magia jak ludzie piszą o konfiguracjach itd.
Zastanawiam się czy ten błąd może kompletnie unieruchomiać samochód? Bo ludzie w swoim postach piszą, że jeżdzą z tym błędem itd. I czy przez taki błąd wybierak będzie przesuwał się luźno bez żadnego oporu, tak jak to było w moim przypadku.


Ostatnio edytowane przez Szarki ; 30-11-2022 o 16:12
Szarki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2022, 13:50   #2
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Pęknięta linka wybieraka - gdzie szukać?

Cytat:
Napisał Szarki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....Mechanik powiedział, że pękła linka od wybieraka, ...
A mechanik powiedział, bo widział co pękło czy tylko "tak się zawsze dzieje"???
Linki 'prawie' nie pękają, tzn. musiał by być jakiś wyjątkowo pechowy egzemplarz.

Standardowo pęka plastikowa tulejka 'spinająca' końcówkę linki z dźwignią wybieraka na skrzyni. Jest na to akcja serwisowa w USA od jakiegoś czasu.
Więc sugeruję najpierw to sprawdzić (zdemontować filtr powierza i pooglądać jak to wygląda faktycznie na skrzyni.
Tu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jest opis 'na co patrzeć, co się psuje'...

Części do naprawy takiej awarii dostępne są w ASO.

Natomiast jeśli to miała by być faktycznie linka - to ma ona numer części CV6P-7E395-BC FINIS 5298364 i kosztuje w ASO ok. 350zł.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 30-11-2022 o 13:56
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2022, 16:29   #3
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Pęknięta linka czy padnięty sterownik? Błąd U2101-00-2F

Cytat:
Napisał Szarki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...czy przez taki błąd wybierak będzie przesuwał się luźno bez żadnego oporu, tak jak to było w moim przypadku.
Nigdy.
Niech wreszcie ten mechanik zajrzy gdzie trzeba i w końcu powie coś sensownego...
Po to się linkuje biuletyny serwisowe by je czytać...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2022, 17:08   #4
Szarki
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 26-04-2019
Skąd: Warszawa
Model: Focus mk3
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2012
Postów: 24
Domyślnie Odp: Pęknięta linka czy padnięty sterownik? Błąd U2101-00-2F

Hej czytałem ten PDF, ale tam było tylko info nt samej linki, a w między czasie doszła mi informacja o tym błędzie i sterowniku. Wybierak przesuwał mi się wcześniej między R, a D (i tak nie zmieniał biegu), ale po przesunięciu go na P stoi już nieruchomo i ani drgnie. Tylko klikanie przy próbie naciśnięcia przycisku, ale nie zejdzie z P.

Niedoprecyzowałem informacji wcześniej. Mol błąd, przepraszam.

Ostatnio edytowane przez Szarki ; 30-11-2022 o 17:40
Szarki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2022, 17:57   #5
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Pęknięta linka czy padnięty sterownik? Błąd U2101-00-2F

Cytat:
Napisał Szarki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...bierak przesuwał mi się wcześniej między R, a D (i tak nie zmieniał biegu), ale po przesunięciu go na P stoi już nieruchomo i ani drgnie. ....
Bo go trzyma elektromagnes pod lewarkiem. To zachowanie nie ma nic wspólnego z linką. Błąd U2101 jest bez znaczenia dla takiego zachowania skrzyni.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 30-11-2022 o 20:37
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2022, 09:24   #6
Szarki
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 26-04-2019
Skąd: Warszawa
Model: Focus mk3
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2012
Postów: 24
Domyślnie Odp: Pęknięta linka czy padnięty sterownik? Błąd U2101-00-2F

Problem rozwiązany. Pękło zabezpieczenie od linki wybieraka przy mocowaniu ze skrzynią. Linka 400zł, wymiana 200zł.
Szarki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2022, 10:59   #7
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Pęknięta linka czy padnięty sterownik? Błąd U2101-00-2F

Cytat:
Napisał Szarki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
.. Pękło zabezpieczenie od linki wybieraka przy mocowaniu ze skrzynią. Linka 400zł, wymiana 200zł.
Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Standardowo pęka plastikowa tulejka 'spinająca' końcówkę linki z dźwignią wybieraka na skrzyni. ...Natomiast jeśli to miała by być faktycznie linka - to ma ona numer części CV6P-7E395-BC FINIS 5298364 i kosztuje w ASO ok. 350zł.
Czyli wystarczyło przeczytać ze zrozumieniem post #2 i "nie filozofować"...
BTW - napisałem, że linka w ASO kosztuje ok. 350zł, więc nie wiem skąd cena 400zł... Każdy mechanik kupujący części w ASO ma rabat od tej podanej "ceny ulicznej" i do tego części są mu dostarczane bezpłatnie do warsztatu - nie musi nic doliczać. Jeśli jest rzetelny...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2022, 12:33   #8
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,977
Domyślnie Odp: Pęknięta linka czy padnięty sterownik? Błąd U2101-00-2F

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ASO kosztuje ok. 350zł, więc nie wiem skąd cena 400zł..
Może zależy to od ASO. Tadeusz jak ostatnio się widzieliśmy to miałeś zaślepkę panel radia do syn2/3, pytałem Ciebie, ile kosztuje powiedziałeś 60 zł, a ja, zamawiając zapłaciłem 80 zł.
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
linka zmiany biegów , wybierak



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.