Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-11-2009, 19:53   #21
hooper
ford::beginner
 
Avatar hooper
 
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Podkarpacie
Model: Ford Focus ghia
Silnik: 1.8 16V
Rocznik: 2001
Postów: 37
Domyślnie Odp: Geometria tył ,pochylenie kół

Witam, chciałem podziękować Daniellson za opisanie problemu, mnie też to pomogło. Przy remontach zawieszenia (były dwa wcześniej) zawsze wymieniałem wszystkie tuleje a i tak kąt pozostawał zły. i tak się tłukłem przez około 250 tkm i wymieniałem te nieszczęsne opony. Po wymianie "kości" (nie było trzeciego remontu ale tylko wymiana krótkich wahaczy) kąt pochylenia książkowy No i mój Fikus lepiej wygląda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wielkie dzięki.
Potwierdzam słuszność wymiany akurat tego elementu na cały nowy, ja wybrałem górną półkę - 135 zł za sztukę mam nadzieję że dłużej posłuży.

__________________
Pozdrawiam bb

http://www.polskajazda.pl/Samochody/Ford/Focus/45921
hooper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2009, 07:57   #22
kunte
ford::advanced
 
Avatar kunte
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 27-03-2009
Skąd: Katowice/Chorzów
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2010
Postów: 334
Domyślnie Odp: Geometria tył ,pochylenie kół

Witam.
Tak się składa, że też czeka mnie remont tylnego zawieszenia i po przeczytaniu tego wątku trochę się zmartwiłem. Chciałem kupić zestaw naprawczy i oddać auto do nieautoryzowanej stacji Forda, żeby mi to zrobili, ale nie wiem teraz czy nie lepiej byłoby kupić całe wahacze. Koszt zapewne więszky niż zestaw naprawczy, ale czy sama robocizna nie jest wtedy łatwiejsza, jak się wymiania całe wahacze?
__________________
Poprzednio: Nissan Micra K11 93r. 1.3 16V; Ford Focus MK1 99r. 1.6 16V, piękne białe kombi
kunte jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2009, 08:48   #23
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: Geometria tył ,pochylenie kół

Jak masz wahacz to roboty jest mniej. W jednym z wątków było mniej więcej takie podsumowanie: zestaw naprawczy - ok 600 zł i dużo roboty, cały wahacz, ale zamiennik - 800 zł i znacznie mniej roboty. Wybór należy do ciebie.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2009, 19:30   #24
maciej_b
ford::professional
 
Avatar maciej_b
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 17-02-2007
Model: Focus kombi | Transit DCiV L3H2
Silnik: 1.6 TDCi Econetic 105KM | 2.0 TDCi EcoBlue 130KM
Rocznik: 2013 | 2019
Postów: 1,608
Domyślnie Odp: Geometria tył ,pochylenie kół

Popieram przedmówcę. Jeśli kolejny raz będę musiał robić to zawieszenie to tylko na całych wahaczach. Nie będę się bawił w tulejki (tym bardziej, że te z "zestawów naprawczych" nie są tak sztywne jak oryginały).
__________________
Był Focus MK1 1.8 TDDi 90 KM, przyszedł czas na zmiany i jest Focus MK3 1.6 TDCi 105KM.
maciej_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2009, 08:03   #25
kunte
ford::advanced
 
Avatar kunte
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 27-03-2009
Skąd: Katowice/Chorzów
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2010
Postów: 334
Domyślnie Odp: Geometria tył ,pochylenie kół

Chyba jednak zdecyduje się na wymianę całych wahaczy. Tylko teraz pojawia się pytanie, jakie wybrać? Nie chce kupować oryginalnych bo ceny są kosmiczne, ale może polecacie jakieś naprawdę dobre i tanie zamienniki, które wytrzymaja 100kkm na naszy drogach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Chcę to robić na wiosę, więc mam czas aby uzbierać kasę, ale lepiej jest przygotować się wcześniej.
__________________
Poprzednio: Nissan Micra K11 93r. 1.3 16V; Ford Focus MK1 99r. 1.6 16V, piękne białe kombi
kunte jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2009, 21:23   #26
maciej_b
ford::professional
 
Avatar maciej_b
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 17-02-2007
Model: Focus kombi | Transit DCiV L3H2
Silnik: 1.6 TDCi Econetic 105KM | 2.0 TDCi EcoBlue 130KM
Rocznik: 2013 | 2019
Postów: 1,608
Domyślnie Odp: Geometria tył ,pochylenie kół

Jeżeli chodzi o zamienniki to może być z nimi różnie. Aczkolwiek nie twierdzę, że wszystkie są kiepskiej jakości. Ja kupowałem wahacze firmy SWAG (ponoć robią na pierwszy montaż dla Forda). Ceny ok 75% cen "fordowskich". Jeżeli jesteś w stanie tyle wyłożyć kasy to polecam.
__________________
Był Focus MK1 1.8 TDDi 90 KM, przyszedł czas na zmiany i jest Focus MK3 1.6 TDCi 105KM.
maciej_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2009, 14:57   #27
popiz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-05-2009
Skąd: BIAŁYSTOK
Model: FOCUS
Silnik: 1.6 benzyna+gaz
Rocznik: 2003
Postów: 15
Domyślnie Odp: Geometria tył ,pochylenie kół

Witam, moja foczka 2003r kombi, ma ten sam problem- kasy poszło dużo już nie wspomne o nerwach..... Mój "nowy" mechanik poradził mi wymienic dokłądnie to samo czyli ten dolny wahacz "kośc" jak to fajnie nazywacie-po nowym roku wymienie to dam znac, ale prosze o porade jakiej firmy kupic np z allegro?Pozdrawiam i dzieki za opisanie tematu, bo sądząc po objawach jakie były i was to i u mnie pomoże ta wymiana Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Udanego Sylwestra Wszystkim Życzę
popiz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2009, 22:17   #28
miczu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-06-2008
Skąd: Wyry
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 Tddi
Rocznik: 2002
Postów: 48
Domyślnie Odp: Geometria tył ,pochylenie kół

Witam.Koledzy moje pytanie jest takie-czy dam radę wymienić to samemu w garażu z kanałem czy lepiej zlecić to mechanikowi.Jest z tym jakiś problem?
miczu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2009, 10:54   #29
maciej_b
ford::professional
 
Avatar maciej_b
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 17-02-2007
Model: Focus kombi | Transit DCiV L3H2
Silnik: 1.6 TDCi Econetic 105KM | 2.0 TDCi EcoBlue 130KM
Rocznik: 2013 | 2019
Postów: 1,608
Domyślnie Odp: Geometria tył ,pochylenie kół

tak, dasz radę. Pamiętaj, że po wymianie obowiązkowo geometria tyłu...!!!
__________________
Był Focus MK1 1.8 TDDi 90 KM, przyszedł czas na zmiany i jest Focus MK3 1.6 TDCi 105KM.
maciej_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2010, 13:02   #30
popiz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-05-2009
Skąd: BIAŁYSTOK
Model: FOCUS
Silnik: 1.6 benzyna+gaz
Rocznik: 2003
Postów: 15
Domyślnie Odp: Geometria tył ,pochylenie kół

Witam w Nowym Roku i Życzę Wszystkiego Dobrego!!! Dzięki za podpowiedź, wymieniłem "kości" czyli te krótkie wahacze tylnej osi te dolne i oczywiście pomogło-koła stoją prosto. Kupiłem odrazu z zamontowanym tulejami, a dodam, że wcześniej wydałem dużo kasy na wymiane 12 tulejek + 2 cukierki i było gorzej niż przed wymianą. Wszystkich przestrzegam, że jeśli mechanik będzie wam chciał wymienic cukierki to jeśli da rady zrobic to bez wymiany innych części to ok, ale jeśli powie że trzeba wymieniac tulejki bo odkrecic sie sruby nie dadza bo pozapiekane itd to albio sobie darujcie i szukajcie kogos innego albo wymieniajcie całe wahacze, bo orginalnych tulejek do wahaczy nigdzie nie ma, sa tylko kompletne wahacze. Mi wyminieli tulejki, które okazały sie za miękkie i lipa-można kręcic kołami na wszystkie strony. Ja wyminiłem tylke te krókie wahacze-kupiłem firmy "meyle" ponoc bardzo dobre, płaciłem po 105zł za sztukę (orginał w aso 296zł szt). Aha obowiązkowo trzeba ustawiac zbieżnośc, w moim przypaku wymiana kosztowała 50zł+50zł zbieżnośc+210zł wahacze i cacy. Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez popiz ; 12-01-2010 o 13:05
popiz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.