Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-06-2020, 17:41   #11
Mathun
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 11-11-2016
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Transit
Silnik: 2198 Diesel
Rocznik: 2006/2007
Postów: 37
Domyślnie Odp: Nie odpala tylko otwiera bagażnik

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może być, teraz jest lato i prąd rozruchowy jest o wiele mniejszy niż po postoju nocą na mrozie...
Auto przetestowane przy użyciu odpowiedniego akumulatora. Nic się nie zmieniło.


Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zajrzyj też do skrzynki przyłączeniowej w komorze silnika, rusz wszystkie elementy.
Wszystkie elementy ruszone, te co się dało sprawdzić multimetrem sprawdzone. Styki przeczyszczone szczoteczką mosiężną. Dalej nic się nie zmieniło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Sprawdzone też bezpieczniki w Standardowej skrzynce przekaźników i skrzynce przyłączeniowej w przedziale pasażerskim.


Ostatnio edytowane przez Mathun ; 17-06-2020 o 18:49
Mathun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2020, 19:11   #12
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Nie odpala tylko otwiera bagażnik

Nadal tak jest, że po włączeniu stacyjki kontrolki zapalają się na chwilę i gasną i nie pali się potem żadna?
A jeśli wtedy włączysz kierunki, to działają i kontrolka miga? Inne światła - w tym stop działają?
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2020, 22:48   #13
Mathun
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 11-11-2016
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Transit
Silnik: 2198 Diesel
Rocznik: 2006/2007
Postów: 37
Domyślnie Odp: Nie odpala tylko otwiera bagażnik

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nadal tak jest, że po włączeniu stacyjki kontrolki zapalają się na chwilę i gasną i nie pali się potem żadna?
A jeśli wtedy włączysz kierunki, to działają i kontrolka miga? Inne światła - w tym stop działają?
Zapalają się na sekundę i gasną, a czasami nawet się nie zapalają. Nie sprawdzałem kierunków, ale awaryjne i ogólnie światła działają. Rozrusznik sprawny (sprawdzany bezpośrednio z akumulatora). bezpieczniki wysokoprądowe na oko wyglądają ok (nie wiem jak je sprawdzić inaczej). Jutro będę próbował dojść jakoś do stacyjki, może tam coś nie łączy.
----
Sprawdziłem i kierunki działają ale po cichu (bez tego specyficznego tykania), normalnie działają awaryjne (czyli z tykaniem).

Ostatnio edytowane przez Mathun ; 17-06-2020 o 23:58
Mathun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2020, 12:34   #14
Mathun
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 11-11-2016
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Transit
Silnik: 2198 Diesel
Rocznik: 2006/2007
Postów: 37
Domyślnie Odp: Nie odpala tylko otwiera bagażnik

Kierunki działają tylko po przekręceniu kluczyka. Stop chyba nie działa - w takim sensie że pedał się prawie w ogóle nie wciska (więc nie wiem czy to wina tego że nie działa, czy że nie mogę wcisnąć). Jak byłem na holu to też ledwo hamował, bo pedał jest jakby zblokowany. o ile brak wspomagania mnie nie dziwi, o tyle zawsze mi się wydawało że hamulec powinien działać, nawet jeśli auto jest bez klucza.
Mathun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2020, 15:48   #15
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Nie odpala tylko otwiera bagażnik

Cytat:
Napisał Mathun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
o tyle zawsze mi się wydawało że hamulec powinien działać, nawet jeśli auto jest bez klucza.
Bez serwa tak jest, na holu można od czasu do czasu na trzecim biegu powoli puścić sprzęgło, silnik trochę się pokręci (jeśli układ mechanicznie jest sprawny) i pompa vacu da podciśnienie na serwo. Podciśnienie utrzymuje się jakiś czas...
Cytat:
Napisał Mathun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Stop chyba nie działa
???
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2020, 16:42   #16
Mathun
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 11-11-2016
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Transit
Silnik: 2198 Diesel
Rocznik: 2006/2007
Postów: 37
Domyślnie Odp: Nie odpala tylko otwiera bagażnik

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał Mathun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Stop chyba nie działa
???
W sensie światła stopu nie działają, albo mam za mało siły- bo pedał prawie nie drgnie.
W każdym razie sprawdziłem i masa na karoserii jak i na silniku jest.
Po odpięciu skrzynki przyłączeniowej w komorze silnika auto zachowuje się tak samo.
Mathun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2020, 14:13   #17
Mathun
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 11-11-2016
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Transit
Silnik: 2198 Diesel
Rocznik: 2006/2007
Postów: 37
Domyślnie Odp: Nie odpala tylko otwiera bagażnik

Nie ma masy pod przekaźnikiem R6. Po podłączeniu masy od silnika auto odpaliło (na kluczyk) bez problemów. Teraz tylko pytanie jak można otworzyć, zajrzeć pod spód do tej skrzynki? możliwe że się coś pod spodem poluzowało.

uzupełniam:
Masa jest bez kluczyka, znika jak przekręci się kluczem w celu odpalenia.

Ostatnio edytowane przez Mathun ; 19-06-2020 o 14:48
Mathun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2020, 17:24   #18
Mathun
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 11-11-2016
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Transit
Silnik: 2198 Diesel
Rocznik: 2006/2007
Postów: 37
Domyślnie Odp: Nie odpala tylko otwiera bagażnik

Jak to otworzyć? jednak zaobserwowałem że masa raz jest a raz jej nie ma.. tak samo jak raz jest 12V a innym razem nie ma. Mam też wrażenie że czasami w jednym styku (tym samym) jest masa a czasami 12V. Żeby dostać się do płyty muszę pozbyć się najpierw tego co na zdjęciu zaznaczone.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mathun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2020, 19:52   #19
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Nie odpala tylko otwiera bagażnik

To jest pytanie za pięć punktów. Ja tego nie dotykałem...
Znalazłem ogłoszenie, gdzie sprzedają używkę całej skrzynki razem z tą dodatkową osłonką której nie możesz otworzyć. Może byliby tak uprzejmi i coś podpowiedzieli telefonicznie - zależy na kogo trafisz, czy na życzliwego człowieka czy na prostaka.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Osłonka występuje jako część zamienna, na rysunku jest oznaczona 14A068B. Nie jest przykręcana, bo byłyby śruby na rysunku, tu są jakieś zatrzaski...
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2020, 21:58   #20
Mathun
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 11-11-2016
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Transit
Silnik: 2198 Diesel
Rocznik: 2006/2007
Postów: 37
Domyślnie Odp: Nie odpala tylko otwiera bagażnik

@wojtekjanus Dziękuję za wszelkie informacje.
Tak, to jest na zatrzaski. (zatrzaski są na krótszych bokach.Od zewnątrz trzeba je odgiąć). Co do płytki to po jej wymontowaniu można się przerazić - dziesiątki poplątanych kabli. Chyba już ktoś wcześniej w tym dłubał. Przy okazji okazało się że poniżej skrzynki przyłączeniowej jest dość duży wtyk którego odpiąłem (wcześniej nie zauważyłem że tam coś jest).
Przez gwałtowną zmianę pogody i nadchodzącą noc stwierdziłem że skręcę to prowizorycznie żeby mi nic nie napadało do środka. Auto o dziwo odpaliło. Przy następnej próbie po paru minutach znowu nie odpaliło. Poruszałem wtykiem tym poniżej i wszystko wskazuje że to chyba jego wina, bo znowu odpaliło, po czym po jakimś czasie nie odpala.
Czym można bezpiecznie przeczyścić wtyki i czym ewentualnie je nasmarować? Mam też dziwne wrażenie że tam powinna być uszczelka której nie ma.
Mam WD-40 ale słyszałem że nie jest to dobry pomysł.
Mathun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ford , stacyjka , transit


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.