Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-04-2018, 22:35   #31
Dariusz_B
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 20-07-2017
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 186
Domyślnie Odp: Listwa pokrywy bagażnika

Vojta, napisz proszę kiedy montowałeś tę listwę. Jeśli przejeździłeś zimę, fajnie gdybyś wrzucił fotę pokazującą jak ona wygląda po srogich mrozach obecnie. Z góry dziękuję!

Cytat:
Napisał Vojta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja do mojego hb kupiłem nową listwę na esklep forda za 170zł, zamontowałem znaczek przełożyłem i wszystko elegancko śmiga... W zimie nie ma mowy o zielenieniu ponieważ jest to plastik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dariusz_B jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2018, 13:17   #32
Mooomin
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-08-2011
Skąd: Biała Podlaska
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2008
Postów: 178
Domyślnie Odp: Listwa pokrywy bagażnika

A czy ktoś się orientuje czy taka listwa w kombi sprzed liftingu będzie pasowała do wersji po lificie?
Mooomin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2018, 11:56   #33
qubac
ford::average
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 15-03-2015
Skąd: Strzelce Opolskie
Model: Focus MK2 lift
Silnik: 1,6 100KM
Rocznik: 2008
Postów: 78
Domyślnie Odp: Listwa pokrywy bagażnika

Cytat:
Napisał Dariusz_B Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Vojta, napisz proszę kiedy montowałeś tę listwę. Jeśli przejeździłeś zimę, fajnie gdybyś wrzucił fotę pokazującą jak ona wygląda po srogich mrozach obecnie. Z góry dziękuję!
Dla potomnych pokaże jak wygląda listwa po dwóch zimach. Ja może nie kupiłem na esklep forda, ale myślę że to to samo (cena podobna).
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
qubac jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2018, 12:01   #34
Mooomin
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-08-2011
Skąd: Biała Podlaska
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2008
Postów: 178
Domyślnie Odp: Listwa pokrywy bagażnika

Masakra...
A ja dla potomnych przekażę informację, że ta listwa w kombi jest taka sama przed i po lifcie, a co więcej jest też taka sama jak w C-Maxie mk1 przed i po lifcie, co daje dużo większy wybór używek, bo o ile do kombi to są pojedyńcze sztuki na Allegro, to do C-Maxa jest tego naprawdę dużo.☺

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Mooomin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2018, 21:43   #35
Dariusz_B
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 20-07-2017
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 186
Domyślnie Odp: Listwa pokrywy bagażnika

Patrząc na cenę nowej chromowanej oraz powyższe zdjecie dochodzę do wniosku że najlepiej kupić używkę w dobrym stanie i pomalować ją w kolorze nadwozia - ja mam czarnego FF, gdzieś widziałem że nie wygląda to najgorzej w takiej kombinacji.
Dariusz_B jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2018, 18:48   #36
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Listwa pokrywy bagażnika

Używka w dobrym stanie to biały kruk. Musiałaby pochodzić z auta, w którym nie korzystano z bagażnika.

A w kwestii tego chińskiego chromu to nic dziwnego. Mam taki na przednim grillu i regularnie pokrywa się nalotem w okresie zimowym. Ale ja to też regularnie czyszczę (a właściwie to mozolnie ścieram pastą do chromu), więc wygląda całkiem normalnie.

W trakcie ostatniego, trzeciego klejenia swojej bublowatej listwy zrobiłem tam taki system wzmocnień i umocnień, że mam nadzieję, że do sprzedaży auta wytrzyma (tj., do zimy). Pociąłem cienką plastikową listewkę na paski i podoklejałem je do oryginalnych zaczepów i do samej listwy. W ten sposób jest ze cztery razy więcej powierzchni kontaktu. Wygląda to beznadziejnie, ale przecież nie widać, a chodzi o to, żeby było trwałe.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2018, 16:56   #37
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Listwa pokrywy bagażnika

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A w kwestii tego chińskiego chromu to nic dziwnego. Mam taki na przednim grillu i regularnie pokrywa się nalotem w okresie zimowym
Dlatego ja przykleiłem ori listwę i po zimie jest bez skazy.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2018, 22:16   #38
Adam89CK
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 16-02-2018
Skąd: Kielce
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 12
Domyślnie Odp: Listwa pokrywy bagażnika

Listwa do Kombi chrom-namierzylem tylko Ori -650 zł, do malowania jeszcze drozej -760zł cena w Ford Łukawski(w ASO bardzo podobnie), jutro montuje swoją,tzn próbuje bo już nie ma skrajnych zaczepów (2 z 4),swoją drogą jak już Wam listwa została w ręce to nie mieliście rudej przy dziurach na śruby??
Adam89CK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2018, 22:43   #39
Mooomin
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-08-2011
Skąd: Biała Podlaska
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2008
Postów: 178
Domyślnie Odp: Listwa pokrywy bagażnika

Ale do kombi masz masę używek od C-Maxa, które już za 50 zł można kupić. Cena nowej to kpina jakaś, ale tak to jest z ori częściami.
Mooomin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2018, 00:02   #40
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Listwa pokrywy bagażnika

Cytat:
Napisał Adam89CK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
swoją drogą jak już Wam listwa została w ręce to nie mieliście rudej przy dziurach na śruby??
Mieliśmy. Oczyściliśmy i zamalowaliśmy przed kolejnym montażem listwy.

Kał jest to niemożebny. Na to sposobu nie ma (oprócz zmiany auta).
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.