Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-08-2018, 20:07   #1
Michal2909
ford::amateur
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 22-02-2018
Skąd: Bytów
Model: Ford galaxy mk3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 4
Domyślnie Remont generalny po przejechaniu 765820km

Witam wszystkich. Jest to mój pierwszy post na forum. Śledzę parę tematów ale nie mogę znaleźć takiego który odpowiada mojemu. Otóż chciałbym zrobić remont generalny silnika ponieważ ten ma już dużo km (765820km) wiem jest to duży przebieg ale realny tyle faktycznie jest przejechane dużo jeżdżę a więc do tematu. Zbliżam się do miliona km zajmie to okolo chyba 2 lat ale już myślę o tym. Wyciągu exploatacji przy silniku były wymieniane oleje dokładnie co 12 tys. Łącznie z filtrami 1 była robiona dwumasa 2 razy wymieniane wtryski przy 440tys i 760 tys km nie liczę zawieszenia bo to części które się zużywają. Ostatnio zauważyłem że autem znowu telepie czyli stawiam na dwumasa no i słabiej ciągnie słychać jak smyczy powietrze podczas przyspieszania czemu towarzyszy czarny dymek no i łańcuszek jest rozciagniety bo go słychać także 4 raz będzie robione kompletny rozrząd napinacz łańcuch itp. Ogólnie auto oslablo i zaczęło głośniej chodzić. Proszę o poradę czy robić generalny remont czy kupić słupek z przebiegiem 60 tys km (dodam też że wszystkie naprawy dokonywalem sam) proszę o radę

Michal2909 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2018, 21:18   #2
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Remont generalny po przejechaniu 765820km

A masz zamiar tym do emerytury jeżdzic ?,
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2018, 03:21   #3
Michal2909
ford::amateur
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 22-02-2018
Skąd: Bytów
Model: Ford galaxy mk3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 4
Domyślnie Odp: Remont generalny po przejechaniu 765820km

Nie ale chce aby mi wytrzymał jeszcze z dwa może trzy lata i chodzi też mi o to aby po sprzedaży komuś innemu nie rozwalił się zbyt szybko z powodu wyexplatowania.
Michal2909 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2018, 07:04   #4
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Remont generalny po przejechaniu 765820km

Jak sam naprawiasz, to na dwa lata, radzę bez wyjmowania silnika, zdjąć głowicę, zrobić ją u specjalisty, bedą wiedziec co zrobic, zwalić miskę, wyjać tłoki, jak jeszcze dobre, trzymaja wymiary, dać nowe pierścienie, jak kanałki w tłokach wybite, dokupić grubsze, tej samej średnicy, dać do tokarza, spasuje jak trzeba, wymienic pompe olejową na nowa, złożyć wszystko do kupy, i będzie hulac wiecej jak dwa lata.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2018, 10:39   #5
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,022
Domyślnie Odp: Remont generalny po przejechaniu 765820km

Dlaczego uważam, że temat jest "fejkowy":

Po pierwsze - ktoś kto samodzielnie dokonuje wszystkich napraw w swoim samochodzie, a zwłaszcza napraw typu wymiana rozrządu z łańcuchem, kompletu sprzęgła, wtrysków, itp. nigdy nie zada na forum pytania, czy robić remont, czy kupić nowy silnik. Takie dylematy mają goście tacy jak ja, którzy naprawy mechaniczne zlecają innym.

Po drugie - właściciel samochodu o przebiegu ponad 700k km powinien wiedzieć, że może takie auto sprzedać tylko i wyłącznie handlarzowi, który potem "profesjonalnie przygotuje" samochód do dalszej odsprzedaży. A handlarz jest ostatnią osobą, która będzie się martwić stanem technicznym silnika. A już na pewno nie zapłaci za wykonany wcześniej remont kapitalny czegokolwiek w tym aucie. Zobaczy rocznik, zobaczy przebieg i zaproponuje jakąś śmieszną kwotę.

Reasumując: Temat, to podpucha, żeby bić pianę na forum.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2018, 21:02   #6
Michal2909
ford::amateur
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 22-02-2018
Skąd: Bytów
Model: Ford galaxy mk3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 4
Domyślnie Odp: Remont generalny po przejechaniu 765820km

Jaryska. Dziękuję za odpowiedź bardzo przydatna i nakreslila mi trochę temat. Ale mimo wszystko tego remontu nie podejmę się sam aczkolwiek raczej oddam samochód aby pomierzyli ciśnienia i zrobili ewentualny kosztorys.

Parch. Temat nie jest fejkowy owszem dotychczas naprawiłem auto sam wiele osób to potrafi rzeczy zewnętrzne które zreguly zużywają się często chcąc zaoszczędzić pieniądze na naprawie wiele osób zaoszczędzi na robociznie czyli robi to samemu. Ja naprawiać lub robiąc co kolwiek przy samochodzie szukałem poradników, opisów pomocnych tematów postów. Tak sobie radzilem metoda prób i błędów reasumując naprawa wnętrza silnika jest dla mnie zbyt czasochłonna i nie wiem czy abym napewno sobie z tym poradził stąd pytanie wymiana czy naprawa co jest bardziej opłacalne. Dziękuję i pozdrawiam
Michal2909 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2018, 13:03   #7
galasi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-07-2013
Model: Galaxy mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 34
Domyślnie Odp: Remont generalny po przejechaniu 765820km

A ja zapytam tak trochę z boku: To w końcu w 2.0 tdci w latach 2009-2010 był łańcuch rozrządu czy pasek? Ja mam tdci 143 KM Euro 4 i jest w nim pasek rozrządu. No i na marginesie: a ja właśnie zrobiłem po 234 tys km sprzęgło, dwumasę, wymieniłem poduszki. alternator, pompę wspomagania i się zastanawiałem ile jeszcze pojeżdżę.. No to mam odpowiedź ile można...
galasi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2018, 20:12   #8
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,006
Domyślnie Odp: Remont generalny po przejechaniu 765820km

Cytat:
Napisał galasi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To w końcu w 2.0 tdci w latach 2009-2010 był łańcuch rozrządu czy pasek?

i to i to, pasek między wałem korbowym a jednym wałkiem rozrządu a pomiędzy jednym i drugim wałkiem rozrządu łańcuch
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2018, 21:49   #9
galasi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-07-2013
Model: Galaxy mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 34
Domyślnie Odp: Remont generalny po przejechaniu 765820km

Speedo: dzięki za uświadomienie. U mnie pasek z osprzętem wymieniony, mam nadzieję jeszcze ok 100 tys zrobić. Może łańcuszka nie będę musiał ruszać...
galasi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2018, 10:19   #10
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Remont generalny po przejechaniu 765820km

Cytat:
Napisał Michal2909 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
robiona dwumasa 2 razy wymieniane wtryski przy 440tys i 760 tys k
wtryski nowe czy regeneracja, i za ile i gdzie jeśli można wiedzieć?

Co do twojego silnika, pomierzyć impresje i pobór oleju, jak jest ok to on rozrząd, i sprawdź przy tym popychacze i wałki rozrządu. Blokuje nie ruszaj bo po co jak dobry.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.