Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-09-2018, 20:10   #1
maciejczek
ford::average
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 21-01-2018
Skąd: Rzeszów
Model: Focus MK3
Silnik: Benzyna
Rocznik: 2012
Postów: 77
Domyślnie Radio android. Jak przeprowadzic przewody od radia (mikrofon, antena gps itp)

Witam, przymierzam się do kupna chińskiego radyjka z Ali.
Mam kilka pytań do osób, które już taki sprzęt mają.

1. Czy antenę GPS chowaliście za radio w tej wnęce, czy gdzieś ją podciągaliście dla lepszego sygnału?
2. Jak od radia przeciągaliście przewody do kamery cofania? Nie chodzi mi o bagażnik bo to już było opisywane, tylko od miejsca podpięcia z radiem, którędy mogę pościć kable w kokpicie?
3. Którędy od radia mogę poprowadzić kabelki do mikrofonu zewnętrznego?

Ogólnie czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak po zamontowaniu radia puścić przewody anteny gps, kamery cofania, mikrofonu i ewentualnie do kamery przedniej?

Widziałem u niektórych na kokpicie pod szybą przednią antene gps, a w górnej części szyby za lusterkiem kamerę przednią, ale nie mam pojęcia jak te kable przeciągnąć.

maciejczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2018, 09:36   #2
maciejczek
ford::average
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 21-01-2018
Skąd: Rzeszów
Model: Focus MK3
Silnik: Benzyna
Rocznik: 2012
Postów: 77
Domyślnie Odp: Radio android. Jak przeprowadzic przewody od radia (mikrofon, antena gps itp)

Czy ktoś pomoże?
maciejczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2018, 10:02   #3
Hooch180
ford::professional
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 05-03-2017
Skąd: Gliwice
Model: Ford Mustang GT 2019 EU
Silnik: 5.0L TiVCT Coyote (450KM)
Rocznik: 2019
Postów: 1,165
Domyślnie Odp: Radio android. Jak przeprowadzic przewody od radia (mikrofon, antena gps itp)

U mnie nie ma w aucie. Ale było takie radio jak je kupiłem. Ale je wymontowałem bo to szmelc straszny. Cięło się potwornie.
A więc:

Cytat:
Napisał maciejczek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1. Czy antenę GPS chowaliście za radio w tej wnęce, czy gdzieś ją podciągaliście dla lepszego sygnału?
U mnie była pociągnięta od radia (oczywiste) aż pod szybę przednią prawy róg przy naklejce z numerem rejestracyjnym. Kabel był pociągnięty od radia, za schowkiem pasażera i wyciągnięty w rogu szyby przy słupku A.

Cytat:
Napisał maciejczek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2. Jak od radia przeciągaliście przewody do kamery cofania? Nie chodzi mi o bagażnik bo to już było opisywane, tylko od miejsca podpięcia z radiem, którędy mogę pościć kable w kokpicie?
U mnie szło tak (od tyłu).
Kamera zamontowana w klamce w klapie. Kabel szedł przez klapę, przez gumowego "słonia" do wnętrza. Tam ostro w prawo i szedł brzegiem podsufitki wciśnięt zaraz za nią i za uszczelki drzwi. Potem za osłoną prawego słupka A pod deskę i za schowek, stamtąd do radia.

Cytat:
Napisał maciejczek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
3. Którędy od radia mogę poprowadzić kabelki do mikrofonu zewnętrznego?
Ja pociągnąłem od radia w lewo, za osłoną słupka A lewego, potem brzegiem podsufitki wzdłuż górnej krawędzi szyby i do okolic lusterka. Mikrofon zawiesiłem z podsufitki obok lusterka.

Jak miałem mikrofon zamontowany na desce to przenosiło się za dużo drgań.
Hooch180 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2018, 10:25   #4
maciejczek
ford::average
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 21-01-2018
Skąd: Rzeszów
Model: Focus MK3
Silnik: Benzyna
Rocznik: 2012
Postów: 77
Domyślnie Odp: Radio android. Jak przeprowadzic przewody od radia (mikrofon, antena gps itp)

Cytat:
Napisał Hooch180 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie nie ma w aucie. Ale było takie radio jak je kupiłem. Ale je wymontowałem bo to szmelc straszny. Cięło się potwornie.
A więc:


U mnie była pociągnięta od radia (oczywiste) aż pod szybę przednią prawy róg przy naklejce z numerem rejestracyjnym. Kabel był pociągnięty od radia, za schowkiem pasażera i wyciągnięty w rogu szyby przy słupku A.


U mnie szło tak (od tyłu).
Kamera zamontowana w klamce w klapie. Kabel szedł przez klapę, przez gumowego "słonia" do wnętrza. Tam ostro w prawo i szedł brzegiem podsufitki wciśnięt zaraz za nią i za uszczelki drzwi. Potem za osłoną prawego słupka A pod deskę i za schowek, stamtąd do radia.


Ja pociągnąłem od radia w lewo, za osłoną słupka A lewego, potem brzegiem podsufitki wzdłuż górnej krawędzi szyby i do okolic lusterka. Mikrofon zawiesiłem z podsufitki obok lusterka.

Jak miałem mikrofon zamontowany na desce to przenosiło się za dużo drgań.
Wiem jak wykręcić schowek, a czy podpowiesz jak przewody montowałeś pod osłoną słupka, trzeba zdjąć ta osłonę by wyprowadzić do podsufitki?
Czy podsufitkę jakoś musiałeś odpinać, jeśli tak to jak to najlepiej zrobić?
maciejczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2018, 08:02   #5
Hooch180
ford::professional
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 05-03-2017
Skąd: Gliwice
Model: Ford Mustang GT 2019 EU
Silnik: 5.0L TiVCT Coyote (450KM)
Rocznik: 2019
Postów: 1,165
Domyślnie Odp: Radio android. Jak przeprowadzic przewody od radia (mikrofon, antena gps itp)

Ja ściągnąłem plastikową osłonę słupka aby przewody schować. Użyłem nawet taśmy klejącej aby je ładnie przykleić.

Co do podsufitki to wcisnąłem bez ściągania. Tylko przy krawędzi poprowadziłem.
Hooch180 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.