Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-05-2015, 11:59   #21
J_QuestWRO
ford::beginner
 
Avatar J_QuestWRO
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 17-04-2011
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo mkV kombi Titanium
Silnik: 2.0 150PS -> 180PS by Tedi_K
Rocznik: 2015
Postów: 37
Domyślnie Odp: Led DRL zamiast halogenow

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Bravo, ładnie to wygląda.
W najbliższym czasie będę montował takie małżonce, lampy już mam.
Jak rozumiem podłączyłeś tylko biały przewód, niebieski zostawiłeś wolny, tak?
Mocowałeś jakoś specjalnie sterownik, czy pozostawiłeś luźny?

J_QuestWRO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2015, 12:11   #22
TBomek
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-01-2015
Skąd: Opolskie
Model: Focus III kombi, Frozen White
Silnik: 1.6L Duratorq CR TC (115PS) - DV6,
Rocznik: 2012
Postów: 53
Domyślnie Odp: Led DRL zamiast halogenow

Tak niebieski skróciłem i zabezpieczyłem izolacją.
Sterownik przypiąłem trytką do jakiejś plastikowej obudowy która była pod lampą, leży sobie na niej na płasko. Kable czarny i czerwony zostawiłem luźno układając je w bezpieczne miejsce, biały przytwierdziłem taśmą do wtyczki lampy, tak żeby się nie wypiął, przy okazji zabezpieczając połączenie przed wilgocią. Wszystkie wymienione kable owinąłem dodatkowo taśmą izolacyjną, ponieważ musiałem rozciąć oryginalny peszel, ponieważ każdy z kabli szedł w inne miejsce.
TBomek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2015, 18:49   #23
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Led DRL zamiast halogenow

Czyli jeśli nie podłączyłeś niebieskiego to LED-y nie działają jako postojówki? To znaczy nie przyciemniają się po włączeniu mijania?
Ja miałem zakładane te same LED-y w warsztacie i chyba podłączyli wszystkie przewody, dlatego po załączeniu H7 następuje przyciemnienie DRL i działają jako postojówki. Niestety standardowe postojówki też się swiecą ale tylko po załączeniu mijania. Gdy LED-y działają bez h7 czyli jako DRL, standardowe postojówki nie świecą. Czy masz tak samo?
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2015, 06:57   #24
TBomek
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-01-2015
Skąd: Opolskie
Model: Focus III kombi, Frozen White
Silnik: 1.6L Duratorq CR TC (115PS) - DV6,
Rocznik: 2012
Postów: 53
Domyślnie Odp: Led DRL zamiast halogenow

Tak, moje LED-y działają tylko jako światła do jazdy dziennej. Zapalają się wtedy kiedy światła postojowe są zgaszone.
Kabel niebieski nie jest podłączony, ponieważ funkcja przyciemniana LED-ów mnie nie interesuje.
TBomek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2015, 16:21   #25
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Led DRL zamiast halogenow

A te ledy mają homologację na postojowe A? Możliwość przyciemniania to nie wszystko.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2015, 17:20   #26
J_QuestWRO
ford::beginner
 
Avatar J_QuestWRO
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 17-04-2011
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo mkV kombi Titanium
Silnik: 2.0 150PS -> 180PS by Tedi_K
Rocznik: 2015
Postów: 37
Domyślnie Odp: Led DRL zamiast halogenow

No to i ja się pochwalę, kolega TBomek i inni już wszystko opisali. Podłączyłem przewód biały i niebieski, więc przyciemnianie na postojowych działa.
Żółte postojówki piekły w oczy, byłem na to przygotowany, wymieniłem na LEDy. Ich metalowa obudowa sprawia , że wyglądają jakby stamtąd były.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Focus Candy Red DRL.jpg (55.3 KB, 309 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg POSTÓWKI ŻARÓWKA W5W T10 R10 SMD 6 LED 5630 CANBUS.jpg (5.3 KB, 212 wyświetleń)
__________________
Poprzednio: Mondeo mkIV, 2.0 (140PS), 2013
Małżonka również w branży-
FF MK2FL 2009, 1.6L, 100KM;FF MK3, 2014, 1.0L, 125KM
J_QuestWRO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2015, 22:48   #27
Teisejas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus Mk3 Turnier
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 337
Domyślnie Odp: Led DRL zamiast halogenow

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A te ledy mają homologację na postojowe A? Możliwość przyciemniania to nie wszystko.
Jeżeli koledzy kupowali u tego sprzedawcy:[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] to oferowane przez niego ledy mają homologację 02A, a więc mogą być stosowane jako światła postojowe.
Problem polega jednak na tym, że jeżeli ma to być w pełni legalne to konieczne jest wyłączenie przednich fabrycznych świateł postojowych- zgodnie z przepisami rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 31 grudnia 2009 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (załącznik nr 6 Warunki szczegółowe dotyczące świateł zewnętrznych pojazdu samochodowego i przyczepu) światła pozycyjne przednie w samochodzie mają być tylko dwa (inaczej jest w przypadku świateł drogowych bo wg tych przepisów mogą być 2 lub 4).
Na drodze pewnie nikt problemów nie będzie robił, ale przy choć trochę kumatym diagnoście samochód badania technicznego nie przejdzie pozytywnie...

BTW sam zamówiłem te lampy i nie mogę się doczekać, na przesyłkę... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał J_QuestWRO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Żółte postojówki piekły w oczy, byłem na to przygotowany, wymieniłem na LEDy.
A żarówki świateł mijania też zmieniałeś na jakieś niebieskawe?
__________________
Ford Focus Mk2 1.8 TDCI '05 -> Ford Focus Mk3 1.6 TDCI '11

Ostatnio edytowane przez Teisejas ; 10-06-2015 o 22:58
Teisejas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2015, 07:00   #28
J_QuestWRO
ford::beginner
 
Avatar J_QuestWRO
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 17-04-2011
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo mkV kombi Titanium
Silnik: 2.0 150PS -> 180PS by Tedi_K
Rocznik: 2015
Postów: 37
Domyślnie Odp: Led DRL zamiast halogenow

Cytat:
Napisał Teisejas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli koledzy kupowali u tego sprzedawcy:[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] to oferowane przez niego ledy mają homologację 02A, a więc mogą być stosowane jako światła postojowe.
Problem polega jednak na tym, że jeżeli ma to być w pełni legalne to konieczne jest wyłączenie przednich fabrycznych świateł postojowych- zgodnie z przepisami rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 31 grudnia 2009 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (załącznik nr 6 Warunki szczegółowe dotyczące świateł zewnętrznych pojazdu samochodowego i przyczepu) światła pozycyjne przednie w samochodzie mają być tylko dwa (inaczej jest w przypadku świateł drogowych bo wg tych przepisów mogą być 2 lub 4).
Na drodze pewnie nikt problemów nie będzie robił, ale przy choć trochę kumatym diagnoście samochód badania technicznego nie przejdzie pozytywnie...

BTW sam zamówiłem te lampy i nie mogę się doczekać, na przesyłkę... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


A żarówki świateł mijania też zmieniałeś na jakieś niebieskawe?
Mijania przed zimą będę wymieniał, małżonka jeździ za dnia więc praktycznie ich nie używa teraz. Skandynawskie są wyłączone, więc wszystko jest na legalu.
__________________
Poprzednio: Mondeo mkIV, 2.0 (140PS), 2013
Małżonka również w branży-
FF MK2FL 2009, 1.6L, 100KM;FF MK3, 2014, 1.0L, 125KM
J_QuestWRO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2015, 07:51   #29
Teisejas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus Mk3 Turnier
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 337
Domyślnie

Cytat:
Napisał J_QuestWRO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Skandynawskie są wyłączone, więc wszystko jest na legalu.
Gdy LEDy świecą w trybie dziennych to tak.
Tylko z tego co napisałeś wynika, że po włączeniu postojowych LEDy przyciemniają się i świecą razem z żarówkami postojowymi w reflektorach, a to juz zgodne z ww. warunkami technicznymi nie jest, bo masz wtedy włączone 4 przednie światła postojowe zamiast jedynie dopuszczalnych 2.
__________________
Ford Focus Mk2 1.8 TDCI '05 -> Ford Focus Mk3 1.6 TDCI '11
Teisejas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2015, 08:12   #30
J_QuestWRO
ford::beginner
 
Avatar J_QuestWRO
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 17-04-2011
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo mkV kombi Titanium
Silnik: 2.0 150PS -> 180PS by Tedi_K
Rocznik: 2015
Postów: 37
Domyślnie Odp: Led DRL zamiast halogenow

Cytat:
Napisał Teisejas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdy LEDy świecą w trybie dziennych to tak.
Tylko z tego co napisałeś wynika, że po włączeniu postojowych LEDy przyciemniają się i świecą razem z żarówkami postojowymi w reflektorach, a to juz zgodne z ww. warunkami technicznymi nie jest, bo masz wtedy włączone 4 przednie światła postojowe zamiast jedynie dopuszczalnych 2.
Eh, znowu kłopot Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nic to, będą się czepiać to niebieski przewód odłączę. Dzięki za info.
__________________
Poprzednio: Mondeo mkIV, 2.0 (140PS), 2013
Małżonka również w branży-
FF MK2FL 2009, 1.6L, 100KM;FF MK3, 2014, 1.0L, 125KM
J_QuestWRO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.