Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-09-2018, 10:59   #1
hehe89
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-08-2017
Skąd: Czeladź
Model: Mondeo mk3
Silnik: 1.8 125
Rocznik: 2006
Postów: 32
Domyślnie Kombi, stuki w zawieszeniu z tyłu przy bujaniu - trudno zdiagnozować

Coś mi stuka z tyłu w okolicy prawego (strona pasażera) łącznika stabilizatora lub gdzieś w okolicy
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
od 8 sekundy
Na stacji stwierdzili, że łącznik stabilizatora.
Wymieniłem u mechanika łącznik (na lemoforder) i stuka dalej tak samo. Mechanik nie ma kanału i kazał jechać na stację, pojechałem na stację, znowu to samo mi powiedzieli, że łącznik, a jak nie łącznik to mechanik już musi poszukać, gostek nie był w stanie mi pomóc.
Stukać przestaje jak jest mokro, ostatnio jechałem w deszczu i na 2 dni był spokój, potem wyschło i stuka znowu.
Co to może być?
Bo jeżdżę od stacji do mechanika, od mechanika do stacji.
Prosiłbym tylko o podpowiedź co to może stukać, może jakoś uda się znaleźć przyczyne.
Jak mechanik mi nie pomoże teraz to pojadę do jakiegoś serwisu gdzie zajmują się fordami.

Stary łącznik był nowy (2 miesiące), teraz mam nowy i dalej stuka więc mało możliwe, żeby to był łącznik.

hehe89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2018, 19:38   #2
Garbojad
ford::professional
 
Avatar Garbojad
 
Imię: Jaro
Zarejestrowany: 03-09-2006
Skąd: Lubartów
Model: MK3
Silnik: TDDi 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 1,393
Domyślnie Odp: Kombi, stuki w zawieszeniu z tyłu przy bujaniu - trudno zdiagnozować

Może to gumy pod stabilizatorem
Garbojad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2018, 09:02   #3
hehe89
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-08-2017
Skąd: Czeladź
Model: Mondeo mk3
Silnik: 1.8 125
Rocznik: 2006
Postów: 32
Domyślnie Odp: Kombi, stuki w zawieszeniu z tyłu przy bujaniu - trudno zdiagnozować

Gumy faktycznie, mechanik mówił że był tam luz duży czy coś takiego, ale nie wymienił, bo mowił te nowe to podróby i za 3 miesiące miałbym to samo i najlepiej na oryginalne wymienić fordowskie. Gum nie wymienil tylko naprawil po swojemu - mówił, że koło paska rozrządu jest jakaś guma i tam kawałek wycina i coś tam coś tam, mam nadzieję, że nic mi nie uszkodził.
Oprócz tego, sprężyna po stronie gdzie coś stuka była przestawiona. Poprawił ją, ale przestawia się dalej. Jak wkłada łom pod sprężynę i ją ustawia to nie stuka. No ale musi rozebrać i zobaczyć, bo sprężyna nie jest nigdzie pęknięta, chyba że tak bez rozbiórki nie widać może dokładnie. Może będzie do wymiany. A jeśli nie sprężyna, to mowił, że jakaś tuleja, łącznik, coś od wahacza - zapomniałem już. Ale to też musi troche rozebrać, żeby sprawdzić.

Ostatnio edytowane przez hehe89 ; 12-09-2018 o 10:26
hehe89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2018, 17:38   #4
hehe89
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-08-2017
Skąd: Czeladź
Model: Mondeo mk3
Silnik: 1.8 125
Rocznik: 2006
Postów: 32
Domyślnie Odp: Kombi, stuki w zawieszeniu z tyłu przy bujaniu - trudno zdiagnozować

Mechanik rozebrał, zobaczył tuleje, wszystko było dobrze, mówił, że sprężyna była osadzona nie tam gdzie trzeba, coś tam posmarował. Nie stukało przez chwilę. I teraz znowu zaczęło. Pojadę jednak do jakiegos serwisu gdzie sie fordami zajmują, bo wydalem 120 zł a gościowi nie udało się nic znaleźć

Ostatnio edytowane przez hehe89 ; 18-09-2018 o 18:54
hehe89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2018, 19:58   #5
romanhoks
ford::average
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 21-06-2012
Skąd: Norwegia
Model: Mondeo mk4
Silnik: 1.6 Diesel
Rocznik: 2013
Postów: 102
Domyślnie Odp: Kombi, stuki w zawieszeniu z tyłu przy bujaniu - trudno zdiagnozować

Wymien gumy stabilizatora.Mozesz rozebrac i tak nie zobaczysz luzu.
__________________
Przepraszam za pisownie ale mam klawiature Norweska
romanhoks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2018, 21:21   #6
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Kombi, stuki w zawieszeniu z tyłu przy bujaniu - trudno zdiagnozować

Miałem podobny problem u siebie. Nawet kupiłem już łączniki kupione na wymianę. Dobrze że mój kumaty mechanik zaczaił o co chodzi. Banalna usterka a naprawa kosztowała zero (0) PLN. Wymieniałem żarówki w tylnych lampach i jak przykręcałem klosze to one przesunęły się do środka auta. Klapa bagażnika na wybojach stukała o lampy.
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2018, 23:26   #7
hehe89
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-08-2017
Skąd: Czeladź
Model: Mondeo mk3
Silnik: 1.8 125
Rocznik: 2006
Postów: 32
Domyślnie Odp: Kombi, stuki w zawieszeniu z tyłu przy bujaniu - trudno zdiagnozować

Sprawdzę to, dzięki za podpowiedź.
Póki co byłem dzisiaj w serwisie gdzie się zajmują fordami i i podejrzewają jakąś gume/podkładkę (jej brak) pod sprężyną. Od dolnej strony sprężyny z jednej strony mam tą podkładkę, z drugiej strony gdzie stuka - nie ma. Nie wiem jak ta część się nazywa i wygląda bo ciężko znaleźć na necie, ale w ASO forda może to kupię, bo w nieautoryzowanym serwisie Forda nie byli w stanie tego kupić, ale mówili że coś na to poradzą. Niby by pasowało, z jednej strony jest guma i amortyzację, z drugiej gumy nie ma i może sprężyna o jakiś metal stuka. Nie kosztowałoby to zbyt wiele, ale w najgorszym wypadku powiedzieli mi że gdyby musieli odkręcić śrubę od wahacza to jest szansa że strzeli i wtedy do wymiany i sama robocizna może wzrosnąć do 600 zl. Serwis fajny, ludzie kumaci, obsługa na wysokim poziomie, i dlatego też się cenią, tylko ceny jednak nie na moją kieszeń, nawet wynajem auta kosztuje tyle samo ile w normalnej wypożyczalni. Jak będzie trzeba to tam wróce, ale spróbuję najpierw u mojego mechanika coś wskorac, albo w ASO Forda się uda znaleźć brakujący element albo na szrocie.
Patrzylem jeszcze na linkę ręcznego, bo znalazłem że też może stukac, ale jest w porządku.
Stukanie dobiega tak jakby z okolic łącznika lub okolicy i po metalu chyba się dźwięk skąd inąd przenosi, no ale sprawdzę tą lampę. A no i jak jest mokro to stukac przestaje, mam nadzieję że niezbyt często będzie deszczowa pogoda, bo wtedy dojdę do tego co się dzieje na najbliższą wiosnę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez hehe89 ; 21-09-2018 o 23:29
hehe89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.