Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-12-2009, 14:04   #21
marwyk
ford::professional
 
Avatar marwyk
 
Zarejestrowany: 11-07-2006
Skąd: Kraków
Model: VW SHARAN
Silnik: 1.9tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie Odp: skrzynia biegów - gdy zimno ciężko wrzucić bieg

Układ jest taki że się sam odpowietrza oczywiście w miarę możliwości

marwyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2009, 14:35   #22
amocox
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2009
Skąd: Piaseczno
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2002
Postów: 135
Domyślnie Odp: skrzynia biegów - gdy zimno ciężko wrzucić bieg

Cytat:
Napisał marwyk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Układ jest taki że się sam odpowietrza oczywiście w miarę możliwości


Ale muszę od tego zacząć....oby na tym się skończyłoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jutro jadę wymienić płyn hamulcowy i odpowietrzyć cały układ więc dam znać.
Ps. Muszę powiedzieć ,że jak opowiedziałem swój przypadek to jest to dość niespotykane, że w miare rozgrzewania wszytko wraca do normy.
Pozdro i dzięki.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
amocox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2009, 17:21   #23
marwyk
ford::professional
 
Avatar marwyk
 
Zarejestrowany: 11-07-2006
Skąd: Kraków
Model: VW SHARAN
Silnik: 1.9tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie Odp: skrzynia biegów - gdy zimno ciężko wrzucić bieg

dla mnie to normalne bo tez tak miałem
Daj znac tylko co sie dzieje jak nie zapalisz auta a pod pompujesz pedał sprzęgła czy też wraca do normy
marwyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2009, 21:00   #24
amocox
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2009
Skąd: Piaseczno
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2002
Postów: 135
Domyślnie Odp: skrzynia biegów - gdy zimno ciężko wrzucić bieg

Cytat:
Napisał marwyk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dla mnie to normalne bo tez tak miałem
Daj znac tylko co sie dzieje jak nie zapalisz auta a pod pompujesz pedał sprzęgła czy też wraca do normy

No własnie nie wraca do normy. Do normy wraca jak przejadę 3-4 km i się rozgrzeje.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Sprzęgło ma 2/3 normalnego skoku i takie kapciowate jest.
Muszę powiedzieć, że od czasu sprowadzenia w sierpniu z Niemiec nie zwracałem na to uwagi ale w lato po nocy pedał sprzęgła także był taki "kapeć" , a sprzęgło brało od razu, nie było luzu. Po rozgrzaniu stawał się twardszy i płynnie chodził no i brało troche wyżej. Niestety przyszła zima i teraz biegi nie wchodzą po dłuższym postoju. Wszystko wskazuje mi na zapowietrzenie układu ,a nawet możliwość wody w układzie bo po rozgrzaniu elegancko chodzi.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
amocox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2009, 13:18   #25
amocox
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2009
Skąd: Piaseczno
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2002
Postów: 135
Domyślnie Odp: skrzynia biegów - gdy zimno ciężko wrzucić bieg

Byłem u znajomego notabene speca do VW/Audi i BMW i dowiedziałem się ,że niezłe jaja są z tymi sprzęgłami w Galaxy. Niby Vw ale jednak Ford. W każym razie mój temat mam nadzieje załatwiony poprzez odpowietrzenie wysprzęglika, dolanie płynu hamulcowego bo było mało jednak. Skutkiem jest to ,że pedał sprzęgła poszedł do góry na równi z hamulcowym i chodzi płynnie.Zobaczymy jak będzie po nocy.
Jest jeszcze jedna rzecz która przeszkadza w wysprzeglaniu, mianowicie ogranicznik pod pedałem sprzęgła - plastikowe ****o które skraca skok choć po wyregulowaniu u mnie sprzęgło teraz bieże na górze.
To tyle.....oby to rozwiązało problem bo później to jest zabawa po kolei.W każdym razie znane są problemy w Galaxy ze sprzęgłem mechanikom.
Pozdr,

Ostatnio edytowane przez amocox ; 15-12-2009 o 13:32
amocox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2009, 15:23   #26
marwyk
ford::professional
 
Avatar marwyk
 
Zarejestrowany: 11-07-2006
Skąd: Kraków
Model: VW SHARAN
Silnik: 1.9tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie Odp: skrzynia biegów - gdy zimno ciężko wrzucić bieg

a co tam było regulowane jesli można wiedzieć - bo z tego co pamietam to nic sie nie reguluje
marwyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2009, 22:06   #27
amocox
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2009
Skąd: Piaseczno
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2002
Postów: 135
Domyślnie Odp: skrzynia biegów - gdy zimno ciężko wrzucić bieg

Cytat:
Napisał marwyk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a co tam było regulowane jesli można wiedzieć - bo z tego co pamietam to nic sie nie reguluje
Może źle się wyraziłem...chodziło mi o regulację jako usługę, nie dotyczyło to sprzęgła. Tam się wyjmuje plastik i tyle.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam,
amocox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2009, 22:16   #28
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Odp: skrzynia biegów - gdy zimno ciężko wrzucić bieg

nie wiem jakie problemy są znane i jakim mechanikom... trzymać poziom płynu i nie ma problemu, a ten plastyk to odbój zwykły, w niczym nie przeszkadza, jak sam zauważyłeś, jeśli poziom płynu jest ok, to bardzo daleko do tego odboju.
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2009, 01:05   #29
amocox
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2009
Skąd: Piaseczno
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2002
Postów: 135
Domyślnie Odp: skrzynia biegów - gdy zimno ciężko wrzucić bieg

Cytat:
Napisał subratri Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie wiem jakie problemy są znane i jakim mechanikom... trzymać poziom płynu i nie ma problemu, a ten plastyk to odbój zwykły, w niczym nie przeszkadza, jak sam zauważyłeś, jeśli poziom płynu jest ok, to bardzo daleko do tego odboju.
Znane są problemy kiedy biegi nie chcą wchodzić. W Sharanie jest to dużo prostszte do wykrycia niż w Galaxy.Niby to samo, a jednak co innego.Chłopaki się znają, to nie lipa...
amocox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2010, 09:31   #30
pokakulka
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-01-2010
Model: Mondeo
Silnik: 1.5
Rocznik: 2019
Postów: 109
Domyślnie Odp: skrzynia biegów - gdy zimno ciężko wrzucić bieg

Panowie, podłączę się pod temat. Czy odpowietrzając hamulce odpowietrza się równocześnie sprzęgło? Czy trzeba je odpowietrzyć oddzielnie. Zabieram się za wymianę płynu hamulcowego i nie bardzo wiem jak podejść do tematu odpowietrzenia sprzęgła. Czy jest jakiś specjalny zaworek, a jeśli jest to gdzie? Rozumiem, że odpowietrza się tak jak hamulce tzn. poprzez pompowanie pedałem...oczywiście sprzęgła a nie hamulca. Jakby ktoś powiedział co robić krok po kroku będę bardzo wdzięczny.
pokakulka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.