Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|śląska

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-10-2017, 12:24   #1
miru73
ford::beginner
 
Imię: Miro
Zarejestrowany: 10-01-2015
Model: Ford Flex VW T5
Silnik: 3.5 296 KM
Rocznik: 2013
Postów: 27
Angry Wibracie przy przyspieszaniu

Witam Panowie.Poszukuje dobrego specjalisty w Gliwicach-okolice do diagnozy i naprawy,niechce jezdcic od firmy do firmy,bo nie bede mial na to czasu.Po krotce opisze co sie dzieje.Ciagnac przyczepe cempingowa przy predkosci 100 km\h zaczynaja falowac obroty i slychac ciche ale dziwne jakby chrobotanie spod maski,to po pierwsze. Wczesniej wymienilem tarcze i klocki chamulcowe bo byly bicia na kierownic przy chamowaniu,po przejechaniu okolo 2000 tys km bicia powrocily.Po ponownej wymianie tarcz i klockow myslalem ze problem ustapi,niestety nie.Dodatkowo auto dostaje drgan-wibracji kiedy przyspieszam i utrzymuje sie kiedy jade stala predkoscia.Dzieje sie tak mniej wiecej przy predkosci ok 40km/h i od 100km/h do 140km/h.Tarcze wymienione,kola wywazone nawet juz na zimowkach probowalem,geometria zrobiona i rece juz mi opadaja.Dodam ze kiedy zaczyna buda telepac,wrzucajac luz wibracje ustaja.Mechanik ktory ogladal auto stwierdzi ze to od skrzyni,ja sam jestem laikiem wiec potrzebuje pomocy.Bede w Gliwicach tylko dwa dni dlatego potrzebuje specjalisty a nie wrozbity.Poradzie ktory warsztad zdiagnozuje mi skrzynie i reszte usterek.Pozdrawiam

miru73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2017, 13:03   #2
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Wibracie przy przyspieszaniu

Może przegub albo półoś?

Ale 2000 tys to i tak rekordowy wynik dla auta - kupiłbym kolejne.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2017, 13:36   #3
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Wibracie przy przyspieszaniu

Witam

Drgania podczas hamowania.To nadmierne bicie tarcz hamulcowych.Graniczne bicie tarczy hamulcowej to 0,05mm.Sprawdz bicie czujnikiem zegarowym.Jeżeli będzie za duże,spróbuj przestawiać tarczę o jedną szpilkę i wykonuj pomiar.Znajdziesz miejsce gdzie jest najmniejsze bicie tarczy.Mogą być skrzywione piasty.Max. krzywizna to 0,03mm.Jeżeli bicie jest większe to wymiana tarcz na nowe nic nie da.Dalej będzie bicie podczas hamowania.Jeżeli podczas przyspieszania odnosisz wrażenia drgania płyty podłogowej to są przeguby.Nadmienię że gorące tarcze przy pomiarze pokażą wartość bicia większą.

pozdrawiam
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2017, 16:13   #4
miru73
ford::beginner
 
Imię: Miro
Zarejestrowany: 10-01-2015
Model: Ford Flex VW T5
Silnik: 3.5 296 KM
Rocznik: 2013
Postów: 27
Domyślnie Odp: Wibracie przy przyspieszaniu

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] 2ooo tys km nie 200.000 tys
Cytat:
Napisał Basra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli podczas przyspieszania odnosisz wrażenia drgania płyty podłogowej to są przeguby.
Ja nie odnosze wrazenia,ja to czuje bo buda trzesie sie cala dlatego potrzebuje porzadnego warsztatu.Ktos moze polecic naprawde dobry warsztat???

Jesli faktycznie byly by to przeguby to czy idzie to zrobic w 1-2 dni?

Ostatnio edytowane przez miru73 ; 22-10-2017 o 16:15
miru73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2017, 21:50   #5
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Wibracie przy przyspieszaniu

Witam

Mając usterkę zlokalizowaną i części.Można zrobić to migiem.

pozdrawiam
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.