Forum Ford Club Polska

Sprawdzenie Numeru VIN

Wprowadź numer VIN, aby sprawdzić Historię Pojazdu

Sklep z częściami do Forda -  iParts.pl

Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-10-2021, 23:36   #21
spider666
ford::amateur

Model: Transit
Silnik: 2.0 TDDi 100 KM
Rocznik: 2005
Domyślnie Odp: Licznik nie dziala

Z zegarami spróbuję jaki podpowiadasz. Mam dwie sztuki więc na jednych można spróbować sił.

Moduł
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wpiąłem te wtyczki i jakieś stuknięcie było słychać. ale centralny nie działa. Zresztą w przesuwnych nie widzę żadnego siłownika. W przednich nie sprawdzałem W tylnych drzwiach jest siłownik ale w gnieździe nie ma wtyczki i nie ma nigdzie wiązki. Chyba ktoś się pozbył tego udogodnienia.

W każdym razie w tej chwili najważniejszy dla mnie licznik i na tym chcę się skupić, a o ten moduł pytałem bo sądziłem, że jakiś związek ma.

Bump: Znalazłem wtyczkę z urwanymi przewodami. Wielka kwadratowa czarna poniżej kierownicy z lewej strony.
CO to za wiązka tam jest ?
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Połączyłem ze sobą urwane przewody wg kolorów...
W liczniku nic nie pomogło, za to straciłem światło pozycyjne z tyłu z lewej
(nie dochodzi tam prąd, bezpieczniki sprawdzone)

Tylko zanim się urwał do końca jeden przewód (biały gruby z czerw.) to wydaje mi się że był połączony z którymś zielonym (bezsensu). Może bypass do światła po przeciwnej stronie.
W tej wtyczce jest też z jednej strony gruby czarny przewód a drugiej strony wtyczki nie ma nawet pinu (dziwne)
Chyba ktoś jakieś rzeźby robił w elektryce, wiązki oryginalne porozczepiane, wtyczki nieprzymocowane... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez spider666 ; 11-10-2021 o 00:16
spider666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2021, 12:27   #22
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED

Imię: Wojciech
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Domyślnie Odp: Licznik nie dziala

Sprawdziłbym w Ford ETIS wg VIN-u jakie on miał oryginalne wyposażenie, czy miał zamek centralny. Bo skoro w drzwiach nie ma wiązki lub siłownika, to może nie miał. A może drzwi były wymieniane... Generalnie Transit Bus Mk6 z centralnym ma tylko jeden zamek na kluczyk w drzwiach kierowcy, z blaszakami bywa różnie.

Ktoś tam mocno rzeźbił w elektryce... Moduł z numerem 1C1T-15K600-AA to centralka zamka, a nie mylnie nazywany moduł komfortu. Ja mam schemat zamka w Mk6 wg manuala Haynesa, ale nijak ma się on do rzeczywistych oznaczeń pinów centralki. Zamieściłem go w wątku [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] post #25

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 11-10-2021 o 13:32
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2021, 22:05   #23
spider666

Domyślnie Odp: Licznik z obrotomierzem nie działa w 2.0TdDi

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podmień może też na próbę przekaźnik R5 z innego gniazda, może przekaźnik jest winny ciągłego palenia się lampki alternatora.
Nie przewidziano miejsce na ten przekaźnik. To nie ta wersja silnikowa.
Ładowanie jest, tylko ta lampka się świeci. Od serwisu też się świeci lampka i tym trikiem z naciskaniem pedałów nie kasuje się.
ale to może wszystkie problemy z tym licznikiem nie działającym związane. muszę w końcu znaleźć chwilę żeby go rozebrać.
Stary 11-10-2021, 22:42   #24
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED

Imię: Wojciech
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Domyślnie Odp: Licznik z obrotomierzem nie działa w 2.0TdDi

Cytat:
Napisał spider666 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie przewidziano miejsce na ten przekaźnik. To nie ta wersja silnikowa.
Wszystkie Transity Mk6 mają taką samą skrzynkę w komorze silnika i wszystkie mają przekaźnik R5...

Niezależnie od tego, wydaje mi się, że masz włożone zegary od modelu tdci, a ty masz model tddi. W tddi były inne zegary, z tyłu miały dwa gniazda, nie miały wyświetlaczy LCD. Do 2003 roku modele tddi nie miały nawet obrotomierza, potem doszedł obrotomierz, ale zawsze były z tyłu dwa gniazda wielopinowe. Jeżeli rzeczywiście tak jest, to ktoś zdrowo namieszał w instalacji elektrycznej, aby przerobić ją na taką z jednym wtykiem...
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Mk6 skrzynka bezp..JPG (87.4 KB, 8 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 11-10-2021 o 23:18
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2021, 23:21   #25
spider666

Post Odp: Licznik nie dziala

Silnik jest TDDi 2.0 100KM bo widzę. W dokumentach od nowości też z tym silnikiem. Pojazd z PL ma kartę pojazdu. Rocznik 2005.
Ostatnie lata produkcji TDDi tej pojemności, więc może coś już zmieniali na nowsze rozwiązania.

W każdym razie wg instrukcji obsługi przekaźnik alternatora jest tylko dla silników 2,4 z tamtych lat

Bump: Rozebrałem licznik i poprawiłem luty tam gdzie dochodzi wtyczka na płytce od strony wskazówek. Poprawiłem też luty w paru innych miejscach gdzie mi się wydawało to ważne. Całość przemyłem alkoholem izopropylowym.
Nigdzie nie zauważyłem nic niepokojącego.

Nic się nie poprawiło, nic też nie pogorszyło.
Nie sądzę żeby to była wina licznika. To typowa usterka, a skoro typowa to dlaczego sprzedawca jej nie naprawił. Są dwa liczniki. Poprzedni i drugi używany z plombami szrociarzy. Znalazłem paragon z alledrogo na ten licznik w aucie. Skoro licznik by nie działał to by go odesłał. On twierdził natomiast, że sam nie wymieniał tylko mechanik i od razu badanie techniczne wykonał. No i że popsuł się szybko.
(chyba bardzo szybko bo wskazanie na liczniku nadal jak na tym badaniu).

Jakieś pomysły co to może być?
Ma ktoś schemat wiązki do licznika?
Może bym sprawdził czy w ogóle komp podaje jakieś info do licznika.

Ostatnio edytowane przez spider666 ; 13-10-2021 o 23:32
Odpowiedz

Tagi
2.0t , immobilizer , licznik , sterownik silnika

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania