Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-01-2017, 17:45   #1
kosmatron
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 06-01-2016
Model: Fusion
Silnik: 1.4 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 7
Domyślnie Czujnik poziomu paliwa - błędnie wskazuje

Witam. Mam taki problem, że wskaźnik paliwa (ten kreskowy) nie schodzi poniżej połowy zbiornika. Już 2 razy zabrakło mi paliwa. Gdy dolałem 10 litrów to pokazuję ok. 3/4 zbiornika. silnik 1.4 tdci. Proszę o jakiekolwiek wskazówki co z tym fantem zrobić.


Ostatnio edytowane przez kosmatron ; 03-01-2017 o 13:50
kosmatron jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2017, 19:07   #2
pawelforduser
ford::advanced
 
Avatar pawelforduser
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 08-04-2014
Skąd: Białystok
Model: 3x C-Max
Silnik: 1.8 TDCi / 1.6 TDCi (109 KM) + FAP / 1.6 TDCi (109 KM)
Rocznik: 2006,2006,2004
Postów: 303
Domyślnie Odp: wskaźnik

Może walnięty pływak w baku.
__________________
Fordownik
pawelforduser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2017, 06:05   #3
kosmatron
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 06-01-2016
Model: Fusion
Silnik: 1.4 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 7
Domyślnie Odp: wskaźnik

A jest jakaś metoda, by to sprawdzić? Czujnik jest razem z pływakiem czy są to oddzielne części?

Ostatnio edytowane przez kosmatron ; 03-01-2017 o 06:49
kosmatron jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2017, 10:35   #4
kosmatron
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 06-01-2016
Model: Fusion
Silnik: 1.4 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 7
Domyślnie Odp: Czujnik poziomu paliwa - błędnie wskazuje

Nie wiem co jest grane. Myślałem, że pływak jest walnięty i nie pokazuje poniżej połowy zbiornika. Dolałem do pełna do tych wcześniejszych 10 litrów i okazało się, że do pełna weszło ok 16 litrów. Czyli że jest pełen bak. Nie mam pojęcia o co chodzi
kosmatron jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2017, 17:53   #5
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Czujnik poziomu paliwa - błędnie wskazuje

To tylko do wróżki Anastazji, jak chcesz sie dowiedziec.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2017, 15:49   #6
kosmatron
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 06-01-2016
Model: Fusion
Silnik: 1.4 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 7
Domyślnie Odp: Czujnik poziomu paliwa - błędnie wskazuje

Chyba doszedłem do strzała. Układ paliwowy mi się zapowietrza, albo coś zapycha.
kosmatron jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2017, 08:53   #7
rrubens
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 155
Domyślnie Odp: Czujnik poziomu paliwa - błędnie wskazuje

Z tego co ja widzę możesz posiadać dwa problemy. Jeden z nich to problem ze wskazaniem poziomu paliwa. Drugi to problem z układem paliwowym. Mam nadzieję, że dobrze zrozumiałem.

Problemy ze wskazaniem poziomu nigdy nie miałem w Fusionie. W innym samochodzie wystąpiło coś takiego. Nie wiem jak jest zamontowany pływak w zbiorniku ale jedyny sposób aby to sprawdzić to wyjęcie i sprawdzenie na sucho (jeżeli w pływaku jest paliwo to jest walnięty, jeżeli pływak się zawiesza lub zacina to jest walnięty, jeżeli podczas zmiany położenia pływaka nie zmienia się wartość na desce to dalej uważam, że coś jest nie tak).

Kolejny opisywany problem to zapowietrzanie się (problem z układem paliwowym). Tutaj możesz mieć dwa powody. Jeden dość charakterystyczny dla tego silnika to przetarte przewody paliwowe w okolicach filtra powietrza (pod). Diagnostyka polega na tym, że oglądasz wszystkie rurki, jak widzisz przetarcie (dość znaczne), to na testy używasz izolacji elektrycznej łatając przetarcie i sprawdzasz czy się dalej zapowietrzasz. Tego typu zapowietrzenie występuje głównie na postoju, nie możesz odpalić po zgaszeniu silnika i przestaniu chwili. Czasami jak się dobrze przysłuchasz na zgaszonym silniku to możesz usłyszeć syczenie powietrza przy przewodach, ono będzie się pogłębiać i słabnąć w momencie gdy będziesz ruszał przewodami. Inny rodzaj zapowietrzenia jest od układu wtryskowego (zapowietrzasz się podczas jazdy). Powodem są opiłki metalu osadzające się na wtryskiwaczach - kompresja wpycha do wtrysku powietrze z mieszanką i powoduje np. słabe osiągi podczas jazdy. Nie spotkałem się z taką usterką w tym samochodzie - nawet jak przeglądałem forum. Widziałem takie przypadki w 1.5dCI (Renault), mówili że charakterystyczną rzeczą w tego rodzaju usterki jest duża ilość piany tworząca się w przewodach paliwowych niskiego ciśnienia podczas pracy silnika. Nie wiem jak to może wyglądać w przypadku naszych jednostek.

Co bym jeszcze obstawiał w układzie paliwowym dla Ciebie. Po prostu mróz, może masz przymarznięte paliwo i lekko zapchany filtr paliwowy (zmniejszony przepływ paliwa podczas jazdy). Tylko opisał byś dodatkowy objaw a mianowicie EAC FAIL podczas przyspieszania. Pompa dostaje za mało paliwa bo się zrobiła np. galareta w zbiorniku. Na to dostałem tylko jedno lekarstwo od starego mechanika. Nie polecam stosowania, ja zaryzykowałem. Jak masz prawie cały zbiornik paliwa (około 38l.) to dolewasz zwykłej 95 jakieś 3 litry. Musisz zrobić jakieś 200 do 300km tak by samochód spalił troszkę tej mieszanki i lekko zagrzał paliwo w zbiorniku. Później możesz zalać jak najlepszego paliwa.

Niestety za mało informacji przekazałeś i wróżbita Maciej miał by problem z oceną sytuacji.

Pozdrawiam
rrubens jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2017, 17:55   #8
kosmatron
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 06-01-2016
Model: Fusion
Silnik: 1.4 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 7
Domyślnie Odp: Czujnik poziomu paliwa - błędnie wskazuje

Dziękuję za bardzo wyczerpującą odpowiedź. Zapowietrza mi się na postoju. Prawie za każdym razem przed odpaleniem muszę podpompować ręcznie pompką paliwo i gdy już paliwo jest w tej ręcznej pompce to odpala bez większych problemów. Gdzieś się paliwo cofa z przewodów paliwowych
kosmatron jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2017, 20:08   #9
rrubens
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 155
Domyślnie Odp: Czujnik poziomu paliwa - błędnie wskazuje

Okolice pompki lub pod filtrem powietrza. Musisz obejrzeć i tyle. Doraźna naprawa to robisz pecynę z izolacji elektrycznej (musisz ścisło zawinąć) a następnie szukasz po sklepach gdzie można je dostać.
rrubens jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2017, 19:51   #10
kosmatron
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 06-01-2016
Model: Fusion
Silnik: 1.4 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 7
Domyślnie Odp: Czujnik poziomu paliwa - błędnie wskazuje

Teraz, gdy pompuję ręczną pompką, gdy przestanę to słychać w okolicy tej pompki jak zasysa powietrze. Teraz to już w ogóle nie chcę się zapalić auto. Muszę wymienić chyba cały ten element z pompką ręczną.
kosmatron jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
fusion , pływak , wskaźnik paliwa



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.