Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-12-2019, 20:05   #641
wowo213
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 19-01-2018
Model: fiesta mk8
Silnik: 1.0
Rocznik: 2017
Postów: 191
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Cytat:
Napisał Mondek16 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jade jutro na regulacje ręcznego bo żeby się zatrzymać to trzeba go bardzo wysoko podciągać
U Mnie też tak jest,więc chyba wszystkie tak mają.Przyzwyczaiłem się już dawno

U Mnie pojawia się jeszcze dźwięk o którym tu jeszcze nikt nie wspomniał.Chodzi o ręczną zmianę kierunku nawiewu z opcji "auto",a także przy odpaleniu/zgaszeniu auta,wtedy klapy się zamykają/otwierają i słychać skrzypienie przez moment.Na zagranicznym forum [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] pojawił się temat o tym,ale nic z niego nie wynikło oprócz tego,że trzeba by deskę rozdzielczą zrzucić,a to średnio mi się widzi,więc odpuściłem

A tak to ogólnie początkowo najdrobniejszy hałas Mnie irytował i już z tym chciałem jechać do aso.Jednak pojeździłem trochę i na ten moment główne odgłosy które się u Mnie pojawiają to te klapy z nawiewu i prawy boczek jest jakby gorzej spasowany.Im głośniej słucham tym bardziej to słychać.
Także na razie jestem zadowolony z auta.

ps.
Spoiler:
Cytat:
Napisał michal661 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Od początku coś wpada w rezonans w okolicach pedałów
ten rezonans powodują te rury
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest na to instrukcja serwisowa która mówi o zamontowaniu takich o-ringów
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U niektórych one rozwiązują problem u innych nie.Wtedy montują jeszcze takie opaski
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał michal661 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dość głośne trzaski jakby z deski rozdzielczej po stronie pasażera
Możliwe,że to tablet powoduje te odgłosy.Jest na to nr TSI: 18-2016 chodzi w nim o zamontowanie filcu między śrubą a plastikiem
Cytat:
Napisał michal661 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Od nowości wydobywają się metaliczne stuki z okolic prawego przedniego koła.
Chyba nie jesteś jedyny,bo widzę,że tutaj
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] też użytkownik o to pyta,a pewnie szukając głębiej znalazło by się więcej tematów o tym.Najlepiej było by to zgłosić w ASO



Ostatnio edytowane przez wowo213 ; 17-12-2019 o 20:43
wowo213 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2019, 07:01   #642
rydzadam
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 09-11-2014
Skąd: Kaszuby
Model: Fiesta Active
Silnik: 1,0 Ecoboost 140 KM
Rocznik: 2019
Postów: 67
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Co do dziwnych dźwięków to fakt, trzeszczy nieco "tablet" lub jego okolice. Ja na szczęście zawsze słucham muzyki podczas jazdy, więc mi to nie przeszkadza. Już przy głośności 3-4 trzeszczenie niesłyszalne, więc dla mnie OK. Inny dziwoląg to dość głośne łupnięcie w prawym przednim kole przy każdym zjechaniu z nierówności, np. niskiego krawężnika, progu zwalniającego, itp. Efekt, jakby sprężyna była pęknięta albo silentblock wahacza składał się z samego metalu, bez gumy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zgłoszę to na przeglądzie. Trzeci irytujący dźwięk to nieco trzeszczące basy jednego z głośników przy głośniej odtwarzanej muzyce. Też da się z tym żyć, ale może to zgłoszę w ASO. Poza tym auto mega fajne. Jestem pod wrażeniem. Zrobiłem już 23 tkm i nie zamieniłbym go na żadne inne w tej lub podobnej cenie. Trzeba sobie zdawać sprawę z dwóch rzeczy: Fiesta Active kosztuje około 70-80 tzł, w zależności od wersji, a nie np. 100-150 jak pierwsze leprze Audi czy BMW. Do tego we wspomnianych markach też się różne cuda dzieją i to wcale nie rzadko. Ja za sukces uważam przejechane 23 tkm bez najmniejszej usterki. Auto zachowuje się i wygląda nadal jak prosto z fabryki. Co do mocy, to w wersji "140" jest bardziej jak wystarczająca. Jak ktoś ma wersję 100-konną i mu za mało, to za 1500-2000 zł może ją podnieść do 145-150 KM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rydzadam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2019, 16:48   #643
marcin'ek
ford::advanced
 
Avatar marcin'ek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: SR
Model: Fiesta VII
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 295
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Cytat:
Napisał wowo213 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U Mnie pojawia się jeszcze dźwięk o którym tu jeszcze nikt nie wspomniał.Chodzi o ręczną zmianę kierunku nawiewu z opcji "auto",a także przy odpaleniu/zgaszeniu auta,wtedy klapy się zamykają/otwierają i słychać skrzypienie przez moment...
Umnie tez to jest i bylo nawet w Focusie mk2, wiec ja nawet na to uwagi nie zwrocilem Niewiem czy to trzeszczenie ale faktycznie jakis taki specyficzny odglos. Co ciekawe po wlaczeniu juz silnika, nic takiego nie slychac.



Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
__________________
Było: Focus mk1 1.8 TDDI HB, mk2 FL 1.8 TDCI kombi, Fiesta VI 1.25 HB
Jest: KIA cee'd 1,4 T-GDI kombi, Fiesta VII/mk8 1.0 EB HB
marcin'ek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2019, 07:59   #644
wowo213
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 19-01-2018
Model: fiesta mk8
Silnik: 1.0
Rocznik: 2017
Postów: 191
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

W takim razie dobrze,że nie ma się czym martwić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wowo213 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2019, 08:09   #645
PrzemKo80
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 12-05-2017
Skąd: Częstochowa
Model: Fiesta Trend Sync
Silnik: 1.4 96km
Rocznik: 2017
Postów: 200
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Trochę odbiegnę od tematu i zapytam kiedy Waszym zdaniem pojawi się wersja Fiesty po lifcie? Obecna od 2017 roku. Staram się trzymać zasady że te po lifcie maja mniej chorób z dzieciństwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
PrzemKo80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2019, 10:29   #646
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

obstawiam 2021
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2019, 13:01   #647
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,823
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

W połowie 2020 ma być chyba mild-hybrid.
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2019, 13:25   #648
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Zmiany w silnikach to inna sprawa. Też obstawiam wzorem poprzedniego modelu lift po 4 latach.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2019, 22:25   #649
PrzemKo80
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 12-05-2017
Skąd: Częstochowa
Model: Fiesta Trend Sync
Silnik: 1.4 96km
Rocznik: 2017
Postów: 200
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Dzięki za odpowiedzi.
Właśnie w 2021 roku będę miał powód do zastanowienia. Zostać przy wolnossącym czy przejść może na ecoboost mild hybrid. W przyszłym roku zobaczymy jak się sprawują.
Ale interesuje mnie tylko wersja Fiesty po lifcie. Mmoże będzie mniej problemów i błędy poprzedniczki usunięte Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez PrzemKo80 ; 20-12-2019 o 22:30
PrzemKo80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2019, 08:14   #650
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Twierdzisz że fiesta ma problemy? Poczytaj w dziale focus o mk4. A potem wróć tutaj i przeproś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.