Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-02-2009, 10:13   #101
RadekP
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-02-2009
Skąd: Barcelona
Postów: 6
Domyślnie Re: [Mk3] 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Czujnik wymieniony ,koszt w Hiszpanii to 22 E,samochod przetestowalem na autostradzie przy dosc agresywnej jezdzie, i w miescie na spokojnie do 2000 obrotow.Gasilem i odpalalem kilkanascie razy,i jak na razie wszystko OK.,odzyskalem wiare w mojego mondka.
Gdzies wyczytalem,ze jest jakas roznica pomiedzy czarnym,a szarym czujnikiem walka rozrzadu.Facet w ASO powiedzial , ze jest to to samo,a kolor szary jest znakiem,ze ten czujnik byl wymieniony.

pozdrawiam

__________________
Sierra automat 2,0 -----Sierra 2.3 diesel-----Mondeo V6 2,5-----Mondeo 1.8 Td-----Teraz Mk3 2.0 tdci.......po drodze inne,ale te inne to rupiecie.
RadekP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2009, 11:13   #102
artisane
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-01-2009
Postów: 12
Domyślnie Re: [Mk3] 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Cytat:
Napisał mch12
Cytat:
Napisał Cobretti
Cytat:
Napisał MaciekSz
Jednego jestem pewnien, sprzedam ten złom i nigdy nie kupię juz Forda.
jakie to typowe - coś sie zepsuje to "sprzedam złom i wiecej nie kupie"
kupisz coś innego "markowego" z przekonaniem ze to jest dopiero marka i co ??
coś sie posypie i "sprzedam złom i wiecej takiego nie kupie" ??
nie żartuj - zrób co masz zrobic... i poczuj przyjemność z jazdy tym autem....
no chyba że chcesz wsadzić kilka kafli w auto i zrobic komuś prezent z tego ... ten krtoś to doceni i bedzie mówił "kurde, czemu nigdy forda nie kupiłem, przeciez to takie fajne auto"

oczywiscie.. decyzja należy do Ciebie ....

Dzis jak ruszyłem to po jakis 100m auto mi zgasło i mrugała spręzynka - odpaliłem i pojechałem.... narazie jest ok ... czasem mi falujadelikatnie obroty po odpaleniu (i tylko wtedy) .. tak gdzies miedzy 800 a 1000 ... potem się stabilizuja.. co to moze być ??
Witam użytkowników,
krótka historia - kupiłem go 20.01.09. przed zakupem pojechałem ( nie ASO) do serwisu Ford ( serwisuję tu firmowego Trasita '05 w sumie tylko płyny i filtry bo nic się nie psuje [178000 km]- jestem bardzo zadowolony), tam był sprawdzony mechanicznie -(1h), oraz pod komp. - (1h) - nic nie wykryto(auto z Niemiec) wszystkie wtryski były na "0-0,3" tak widziałem na wykresie nie wiem w jakich to jednostkach, ale nie było wychyleń, turbina OK; ogólnie wszystko OK.
auto kupiłem bo full opcja model z 2004 i zadbany 145tys.
I nic się nie działo - tylko radość z jazdy-świetny ciąg.

Wczoraj po przejechaniu 0,5 km w czasie jazdy zgasł silnik(nie był za ciepły ), siłą rozpędu dotoczyłem się do zatoczki, silnik kręcił nie palił. mrygała "sprężynka", po godzinie przyjechałem z teściem aby go scholować na parking, a ten jak gdyby nigdy odpalił.pochodził z 15 min -równo i cichutko, więc się zbytnio nie przejąłem i pojechałem do domu, rano do pracy potem w trasę ok.200 km i nic . Dziś wracając z pracy to samo, zgasł wczasie jazdy nie chce opalić miga "sprężynka". tel do w/w mech. :
"...odłącz klemę na kilka sek. błąd się skasuje...rano domnie na komuter..." - tak zrobiłem bo akurat miałem tylko przypadkiem kluczyk 10, odpalił jak za dotknięciem różdżki, Jadę rano na kompa bo dwa razy w ciągu dwóch dni to za dużo. Zaznaczam że auto nie dymi, mocy mu nie brakuje, chodzi równo, zapala od dotknięcia - sam nie wiem, naczytałem się Waszych komentarzy i włosy mi się zjeżyły.

Dam znać co wyszło na kompie , mech mówi że to jakaś bzdura, ja nadmienię tylko, może to zbieg okoliczności ale tego samego dnia jechałem ok. 50-60 km na rezerwie, ponadto zrobiłem mu mycie podwozia, wcześnie nic się nie działo.

ps. jak odłączyłem klemę radio prosiło o kod - czy ktoś wie gdzie jest napisany ( no chyba że na kompie się pokaże) i druga sprawa jak dla mnie bardzo dziwna - szyby się same nie domykają tzreba przytrzymać , a się domykały...

trochę sporo wyszło ale to chyba każdy tak ma , pierwszy raz na forum.
artisane jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2009, 11:45   #103
artisane
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-01-2009
Postów: 12
Domyślnie Re: [Mk3] 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

:fcp27
artisane jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2009, 11:46   #104
mch12
ford::advanced
 
Avatar mch12
 
Zarejestrowany: 09-02-2009
Skąd: W-wa,Pr.Płn
Model: mondeo kombi
Silnik: 2,0 tdci (FL),webasto
Rocznik: 2003,XII,2004
Postów: 371
Domyślnie Re: [Mk3] 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

szary czujnik jest po liftingu
__________________
Zalałem silnik Motulem - jest ciszej,
mch12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2009, 12:04   #105
artisane
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-01-2009
Postów: 12
Domyślnie Re: [Mk3] 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Cytat:
Napisał mch12
dzięki za info, mam nadzieję że to to o czym mówisz
miałam to samo, komp pokazywał mnóstwo błędów, czujnik położenia wału korbowego i czujnik rozrządu oraz błąd w obwodzie regulacji pompy wtryskowej.
Mechanik nsprawdził czujniki i okazało się, że sa ok., więc kazałam sprawdzić wtryskiwacze.Co się okazało dwa wtryskiwacze uszkodzone. Koszt 1200 zł, a auto teraz śmiga bez problemu
artisane jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2009, 13:02   #106
jusuf
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-02-2009
Model: Mondeo Ghia
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 7
Domyślnie Re: [Mk3] 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Witam wszystkich z problemem "sprężynki".Mam głowę jak arbuz po lekturze tych postów.Od kiedy rozwiązałem problem ze swoim poprzednim samochodem dzięki właśnie tym forum,teraz liczę że będzie podobnie bo wpadłem w problem migającej sprężynki.Jedna istotna uwaga.Zdecydowana większość warsztatów to zwykli cwaniacy i naciągacze.Mam bardzo złe doświadczenia,kiedy niepotrzebnie regenerowali mi turbinę a potem chcieli wymieniać pompę wtryskową bo rura wydechowa dymiła.Okazało się że był drobny problemem z zaworkiem spalin.I to właśnie dzięki wymianie doświadczeń na tym forum udało się rozwiązać ten problem małym kosztem. Teraz mam także taką nadzieję....
Pozdrawiam
jusuf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2009, 18:22   #107
trafal
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-08-2005
Skąd: Kraków/Warszawa
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCI: 115/153 PH
Rocznik: 2002
Postów: 204
Domyślnie Re: [Mk3] 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Witam, przeczytałem cały watek i głowa mnie rozbolała - otóż mam chyba ten sam problem tzn. dwa razy w ciągu ostatnich dwóch tygodni podczas jazdy zaczęła migać sprężynka i było to poprzedzone jakby takim zadławieniem chwilowym silnika. Podczas normalnej jazdy w mieście na 4 biegu nastąpiło takie lekkie przydławienie silnika i a następnie zamigotała sprężynka i niby samochód jechał normalnie. Zgasiłem silnik i ponownie go uruchomiłem i pojechałem dalej jak gdyby nic się nie stało. Moje pytanie gdzie mogę wykonać diagnozę mojego mondka w Warszawie lub okolicach, jakieś konkretne namiary na warsztat który robi takie rzeczy, i gdzie mogę wykonać naprawę tzn, wymianę regenerację wtryskiwaczy w przyzwoitych pieniądzach. Za każda cenną informację będę wdzięczny. Pozdrawiam
__________________
Mondeo MK III TDCI 153 PS 363 Nm Powered by Heko

http://www.motostat.pl/user_images/25125/icon1.png
trafal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2009, 09:24   #108
mch12
ford::advanced
 
Avatar mch12
 
Zarejestrowany: 09-02-2009
Skąd: W-wa,Pr.Płn
Model: mondeo kombi
Silnik: 2,0 tdci (FL),webasto
Rocznik: 2003,XII,2004
Postów: 371
Domyślnie Re: [Mk3] 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Mogę polecić warsztat ( nie ASO ale facet robi praktycznie tylko Fordy i wiedzę ma sporą) gdzie serwisuję swój i fimowe Fordy i jestem zadowolony - bo facet nie naciąga i wydaje mi się tani i rzeczowy - oczywiście jakąś rezerwę należy przyjąć.Ma kompa do podłączenia, więc sprawdzi koszt ok. 100-150 - ja tyle zapłaciłem zanim kupiłem swojego ( całkowity przegląd + komputer)
Z częściami to różnie: on podaje ceny fabryczne ( np. filtr paliwa 2,0 TDCI [130 hp]= 168,00 ale ja kupiłem za 65,00 po swoich rabatach w ASO)
podaję adres : Zenon Kaczorek , 05-410 Józefów, ul. Willowa 24,tel. 22 7894024
__________________
Zalałem silnik Motulem - jest ciszej,
mch12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2009, 21:01   #109
artisane
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-01-2009
Postów: 12
Domyślnie Re: [Mk3] 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Cytat:
Napisał jusuf
Witam wszystkich z problemem "sprężynki".Mam głowę jak arbuz po lekturze tych postów.Od kiedy rozwiązałem problem ze swoim poprzednim samochodem dzięki właśnie tym forum,teraz liczę że będzie podobnie bo wpadłem w problem migającej sprężynki.Jedna istotna uwaga.Zdecydowana większość warsztatów to zwykli cwaniacy i naciągacze.Mam bardzo złe doświadczenia,kiedy niepotrzebnie regenerowali mi turbinę a potem chcieli wymieniać pompę wtryskową bo rura wydechowa dymiła.Okazało się że był drobny problemem z zaworkiem spalin.I to właśnie dzięki wymianie doświadczeń na tym forum udało się rozwiązać ten problem małym kosztem. Teraz mam także taką nadzieję....
Pozdrawiam
Po pierwsze jakie błędy pokazał komputer, jeśli błąd w obwodzie regulacji pompy wtryskowej to prawdopodobne, że to wtryskiwacze.
Napisz coś o objawach, kiedy sprężynka się zapala?
I nie daj się wrobić w pseudomechaników, mieliśmy to samo. Chcesz to zadzwoń, pogadamy. tel.721 047 212
artisane jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2009, 07:36   #110
mch12
ford::advanced
 
Avatar mch12
 
Zarejestrowany: 09-02-2009
Skąd: W-wa,Pr.Płn
Model: mondeo kombi
Silnik: 2,0 tdci (FL),webasto
Rocznik: 2003,XII,2004
Postów: 371
Domyślnie Re: [Mk3] 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

racja - napisz o objawach w jakich okolicznościach zapala się sprężynka ,
a co do pseudomechaników może i masz racje artisane , z tym że napisałem tylko gdzie może sobie i uczciwie sprawdzic co boli jego mondka a nie wymieniać od razu połowę silnika bo sprężynka miga - u mnie migała i okazło się że trzeba wymienić czujnik poł. wał. roz. za 80,00 a nie robić wtryskiwaczy jak mi doradzili w ASO bo napewno padły...za 2000,00 + możliwa regeneracja pompy - nawet nie podpięci do kompa , przecież wizyta u mecha nie jest zobowiązująca,

ps. od razu wymieniłem filtr paliwa i powietrza bo były zaje...ne, na amen i to też było powodem zapalania się sprężynki .A zapalenie sprężynki informuje ogólnie że jest usterka silnika i obwód jest rozłączany aby nie uszkodzić podzespołów które są dobre( wtrysków, pompy, układu paliwowego itd.) ot i tyle.
__________________
Zalałem silnik Motulem - jest ciszej,
mch12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
brak mocy tdci , mondeo mk3 , nierówna praca , silnik



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.