Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-03-2009, 06:02   #61
Burzyk
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-02-2009
Skąd: Lublin
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 131
Domyślnie Odp: [MKIII] Migająca sprężynka - po raz kolejny.

To wina zanieczyszczonego paliwa ( woda i inny syf ) Kierowcy TIRów zarówno Polacy jak i Niemcy potwierdzają, że u nas jest najgorsze paliwo w Europie nawet gorsze jak w Rosji, Mołdawii i Albanii. Warto poczytać posty - jak ludzie kupują auta na Zachodzie a po przyjeździe do Polski po kilkuset kliometrach padają pompy wtryski itd. Spróbuj nalać V power Diesel powinno pomóc?

Burzyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2009, 10:52   #62
Jarek22
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-08-2008
Postów: 19
Domyślnie Odp: [MKIII] Migająca sprężynka - po raz kolejny.

ja już rozwiązałem swój problem, powodem mojej migającej sprężynki był rozprogramowany 1 wtrysk. koszt programowania kosztował 150zł.
Jarek22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2009, 22:31   #63
Jarek22
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-08-2008
Postów: 19
Domyślnie Odp: [MKIII] Migająca sprężynka - po raz kolejny.

po kilku tygodniach po zaprogramowaniu wtrysków odnalazłem kolejną nieprawidłowość, spręzynka migajaca załącza się jak jade dość szybko na 6 biegu, tzn dokładniej powyżej 140km/h się włącza. co to może być?
Jarek22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2009, 22:50   #64
Lulu
ford::beginner
 
Avatar Lulu
 
Zarejestrowany: 18-01-2009
Skąd: Sandomierz / Gorzyce
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 115KM
Rocznik: 2004
Postów: 39
Domyślnie Odp: [MKIII] Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Desperacko szukam odpowiedzi na problem (wtrysków?), więc nie bijcie za powielanie:

Dokładnie 2 tygodnie temu: po wyprzedzaniu przy prędkości ok 90km/h zaczęła migać sprężynka, silnik stracił moc i zaczął b. głośno pracować (spalanie stukowe). Przy okazji stania w kolejce zgasiłem go; po zapaleniu objawy zniknęły, ale było trochę głośniej niż przed usterką.
Pojechałem za kilka dni do mecha, zrobił jakieś dwa testy wtrysków - zajęło mu to cały dzień bo sprawdzał na ciepłym i zimnym silniku - ale nie wykrył żadnych błędów.
Pojechałem więc do ASO - podpięli kompa, zrobili WDS silnika, próbę przelewową, ale wszystko wyszło w normie. Przy okazji na nowo mapowali wtryski, jednak silnik wciąż głośno pracował.
W środę wymieniałem wszystkie filtry, włącznie z filtrem paliwa.
Dziś powtórzyła się sytuacja sprzed 2 tygodni - dokładnie ten sam scenariusz: wyprzedzanie, sprężynka i tryb awaryjny w połowie manewru, max 90km/h.

Wtryski niby są 100% sprawne, ale myślicie, że to właśnie ich wina? Jeśli tak to jak najszybciej je robić czy jeździć dopóki nie będą się wieszać codziennie?
__________________
Moje Mondeo MK3
Lulu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2009, 13:26   #65
Jarek22
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-08-2008
Postów: 19
Domyślnie Odp: [MKIII] Migająca sprężynka - po raz kolejny.

ja u siebie zauwazyłem że załącza się sprężynka przy większej prędkości przy szybkim wyprzedzaniu, jak wolno przyspieszam jest ok, ale jak ostro mu daje powyżej 100 to się włącza. Po zgaszeniu i odpaleniu ponownym wszystko jest ok.
Czy moze to byc wina źle zaprogramowanych wtrysków? Czy to jakiś czujnik? No i auto kopci troszke.
Jarek22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2009, 16:10   #66
DarekJ
ford::average
 
Avatar DarekJ
 
Zarejestrowany: 26-04-2008
Skąd: Białystok/Hajnówka
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 01/28/2003
Postów: 131
Domyślnie Odp: [MKIII] Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Jarek22: to co opisujesz, pasuje do padniętego wtrysku, a byłeś znowu na z czytaniu błędów ??

Patrze ze jest trochę osób, którym wtrysk się rozprogramował u mnie juz 2 razy(za 1 razem w ciemno zregenerowalem wtryskiwacze) a teraz nie dawno po 10 tyś. od regeneracji znowu. I chciałbym wymienić doswiadczenia, bo teraz u mnie na zimnym dziwnie klekocze przy 1200 obrotów do tak 1800... jak juz cieply, czyli osiagnie normalna temperature pracy, nic nie slychać i jest OK. Po regeneracji wczesniejszej też odczulem ze jakby troche inaczej klekotał ale to auta nie mialem 3 tygodnie i jakos z czasem się ułożyło.. Z chęcią porozmawiam z osobami którym wtryski sie rozkodowaly kiedys..
DarekJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2009, 18:33   #67
ravis
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-10-2008
Postów: 91
Domyślnie Odp: [MKIII] Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Lulu na 99% masz zużyte wtryski. Świadczy o tym głośna praca. Przerobiliśmy wiele takich przypadków i po naprawie wtryskiwaczy kultura pracy silnika wróciła do normy. Aby mieć pewność, że wtryski są sprawne należy je wymontować z samochodu i sprawdzić na stanowisku probierczym. Jeżeli testy zakończą się pozytywnie zostaną wygenerowane kody kalibracyjne, jeśli nie, trzeba je będzie naprawiać. A próby o których piszesz nie dają gwarancji sprawności wtryskiwaczy. Pozdrawiam
__________________
Naruszenie regulaminu paragraf 23 i 24
ravis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2009, 11:53   #68
Jarek22
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-08-2008
Postów: 19
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Ale jak wtrysk sie rozprogramował to tylko go zaprogramowałem, nie regenerowałem ani nic. Teraz pytanie czy regenerować czy wymienić na nowe, i czy te zużyte czy wszystkie?
Jarek22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2009, 12:04   #69
Jarek22
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-08-2008
Postów: 19
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

A czy zawór EGR może coś mieć do tego?, że dymi, i włącza się ten tryb awaryjny?
Jarek22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2009, 15:57   #70
ravis
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-10-2008
Postów: 91
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Naprawa w przypadku tych wtryskiwaczy jest zdecydowanie tańsza. Teoretycznie można naprawić tylko te zużyte. Ale aby mieć pewność i tak należy wymontować kpl. i pomierzyć wszystko na stanowisku. Przy naprawie np. 1 szt. zdarzały się przypadki nieprawidłowej pracy silnika. Pozdrawiam
__________________
Naruszenie regulaminu paragraf 23 i 24
ravis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diesel , migająca sprężynka , mk3 , mondeo , nie odpala , pompa wtryskowa , tdci , wtryskiwacze



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.