Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-09-2015, 19:21   #1
whiro
ford::average
 
Imię: adam
Zarejestrowany: 16-09-2014
Skąd: jaworzno
Model: focus mk2
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 137
Domyślnie auto nie przyśpiesza na niskich obrotach, bład p0299

Witam. Dziś zauważyłem że coś moja foka 2.0 tdci słabo idzie od wolnych obrotów. Pojawił się też błąd o niskim ciśnieniu doładowania p0299.
Samochód nawet na jedynce i dwójce niemrawo idzie i zaczyna dopiero zrywać przy ok 2,5 tys obrotów. Później już w miarę dobrze ciągnie. Co proponujecie żeby sprawdzić?? Jest możliwość uszkodzenia zaworu turbiny, czy raczej zapieczona kierownica.? Pewno przyczyn wiele :/.


Ostatnio edytowane przez SRS ; 07-09-2015 o 16:21
whiro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2015, 10:09   #2
jokerr
ford::beginner
 
Avatar jokerr
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 21-09-2012
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1,6 TI VCT
Rocznik: 2005
Postów: 39
Domyślnie Odp: Turbina?

Temat do poprawki, napisz w temacie, pełnym zdaniem, czego się tyczy.

Sprawdź wszystkie podciśnienia czy są szczelne, spójrz na turbinę czy nie puszcza oleju, sprawdź stan oleju w silniku, ogólnie turbina wstaje coś koło 2 tys. obr. Sprawdź odmę. Jeżeli podczas przyśpieszania słyszysz gwizd to na bank turbina. Ewentualnie możesz ściągnąć z turbiny przewody i zobaczyć w jakim stanie są łopatki na wałku, czy wałek się swobodnie obraca.
jokerr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2015, 18:01   #3
whiro
ford::average
 
Imię: adam
Zarejestrowany: 16-09-2014
Skąd: jaworzno
Model: focus mk2
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 137
Domyślnie Odp: Turbina?

Sprawdziłem dziś ciśnienie doładowania i wyszło że na wolnych obrotach ma według torque vacuum a przy 2 tys obrotów ok 0 bar. Max doładowanie wyszło ok 1,4 bar przy 3,5 tys obr. Pytanie teraz czy jest w ogóle podciśnienie w ukl sterowania i to jakoś sprawdzę . najlepiej było by zobaczyć jak działa cięgno kierownicy turbo , ale niestety nie mam kanału a w tym silniku turbo jest z tyłu silnika na dole. Mam pytanko czy ktoś się orientuje gdzie jest w tym silniku zawór n75 turbiny.?? Sa dwa takie zawory , jeden z prawej strony bloku silnika a drugi z przodu silnika po lewej stronie, Który steruje turbiną?

Ostatnio edytowane przez whiro ; 06-09-2015 o 18:21
whiro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2015, 16:19   #4
whiro
ford::average
 
Imię: adam
Zarejestrowany: 16-09-2014
Skąd: jaworzno
Model: focus mk2
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 137
Domyślnie Odp: Focus nie przyśpiesza na niskich obrotach, bład p0299

Sprawdziłem też ciśnienie w układzie vac . Normalnie jest ok 80 kPa a po otwarciu na turbinę spada do 30 . Wygląda że dziura jest na wężyku lub na gruszce za zaworem n75. Pytanie tylko czy samą gruszkę można kupić bo nigdzie jej nie widziałem. Do vw pełno ale do tdci 136 ps nie znalazłem.
whiro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2015, 18:30   #5
jokerr
ford::beginner
 
Avatar jokerr
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 21-09-2012
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1,6 TI VCT
Rocznik: 2005
Postów: 39
Domyślnie Odp: auto nie przyśpiesza na niskich obrotach, bład p0299

Gruszkę spokojnie dokupisz, jak coś to pisz na pw. sprawdzałeś dokładnie czy to wina gruszki? Byś musiał wyciągnąć. Odepnij wężyk od gruszki i zobacz wtedy, może też być turbina źle doważona.
jokerr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.