Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-05-2018, 13:20   #1
janslu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-11-2008
Skąd: Wola
Model: Galaxy
Silnik: 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 36
Domyślnie Nagrzany 2.0EB gaśnie przy ruszaniu, postoju. Co to może być?

Mam problem z S-Maxem 2.0 240KM z 2012 roku. Od kiedy zrobiło się gorąco, samochód raz na jakiś czas gaśnie i nie daje się nim jechać. W komputerze błędy przede wszystkim układu niskiego ciśnienia paliwa (poza tym rzadziej wysokiego ciśnienia, ale one wyglądają raczej na wynik tych pierwszych, bo nie pojawiają się zawsze), temperatura silnika na wyświetlaczu - normalna, wentylator pracuje (i klima działa normalnie). Przy ponownym uruchomieniu odpala od razu i zwykle jedzie dalej aż do zatrzymania, kiedy znów gaśnie (dławi się?). Paliwa sprawdzane różne, bak został wyjeżdżony i zalany na różnych stacjach.

Wracałem do warsztatu na lawecie już dwa razy. Gasł przy zjeżdżaniu z lawety, ale kiedy mechanicy mogli już do niego zajrzeć - działał i pracował normalnie. Przed długim weekendem nie udało się zrobić pełnej diagnostyki, po weekendzie zaczynamy od sprawdzenia zawartości baku i wstępnej weryfikacji pompy paliwa. Jeśli bak będzie czysty, wymieniamy pompę w baku (drogo!)

Mnie zastanawia jednak korelacja z temperaturą. Jestem pewien, że objawy pojawiają się, kiedy samochód jest nagrzany. Ale nie wiem, co mogłoby powodować takie objawy, skoro wentylator pracuje normalnie, temperatura płynu jest dokładnie pośrodku itd...

Żeby opisać dokładniej - zawoziłem córkę do szkoły w korku. Samochód działał ok - żadnych niepokojących objawów. Dojeżdżamy do szkoły, córka zaczyna zbierać swoje rzeczy, życzymy sobie miłego dnia, jeszcze chwilę gadamy, samochód z włączonym silnikiem stoi w miejscu. Klima działa, NIC się nie dzieje niepokojącego. Córka wysiada i idzie do szkoły, a ja wrzucam wsteczny, żeby się wycofać, delikatnie puszczam hamulec i... silnik gaśnie. Zapalam znów, bez problemu odpala, wsteczny, cofam powoli, zmieniam na D, puszczam hamulec - i znów gaśnie. Odpalam, ale zostaję na P, nie puszczam hamulca, po 15 sekundach gaśnie. Kiedy próbowałem pokonać odcinek do parkingu, zgasł w bardziej burzliwy sposób i zapalił check engine. Stamtąd laweta do serwisu.

Czy ktoś z Was ma jakieś wskazówki? Może jest coś, o czym nie pomyśleliśmy a co pomoże mi nie wydać 2000zł na wymianę pompy.

janslu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2018, 17:14   #2
cliner
ford::professional
 
Avatar cliner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 06-12-2011
Skąd: Anglia
Model: NieFord-Skoda Octavia vRS
Silnik: 2.0 TSI
Rocznik: 2016
Postów: 1,424
Domyślnie Odp: Nagrzany 2.0EB gaśnie przy ruszaniu, postoju. Co to może być?

Komputer to podstawa,IDS to by było najlepiej.Popatrzeć,czy były jakieś TBS z podobnym problemem...

Sent from my Pixel XL using Tapatalk
__________________
http://s1069.photobucket.com/albums/u468/cliner66/
http://forum.fordclubpolska.org/album.php?albumid=786
---------------------------------------------------
269KM/429Nm by Heko(było),następne(było) 275KM/427Nm...jest 324KM/483Nm...
cliner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2018, 17:19   #3
janslu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-11-2008
Skąd: Wola
Model: Galaxy
Silnik: 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 36
Domyślnie Odp: Nagrzany 2.0EB gaśnie przy ruszaniu, postoju. Co to może być?

Komputer ma wyłącznie dwa rodzaje błędów - problem z ciśnieniem w układzie paliwowym niskiego ciśnienia i od czasu do czasu pomiędzy nimi - problem z ciśnieniem w układzie wysokiego ciśnienia. Nic poza tym. Stąd koncepcja sprawdzenia zawartości baku (brudy?) i ewentualnie wymiany pompy paliwa (tej z baku), ale nie mam pewności czy to będzie to, a koszt jest wysoki. Zastanawiam się nad czujnikiem/czujnikami ciśnienia paliwa, widzę zgłoszenia o problemach z nimi w 2.0 ecoboost właśnie przy szukaniu w Google. Ale sprawdzam, czy ktoś może jeszcze natknął się na podobne objawy...
janslu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2018, 19:05   #4
Gregi86
ford::professional
 
Avatar Gregi86
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 22-04-2017
Skąd: Holandia
Model: focus C-max/ mondeo mk4
Silnik: 1.8 PB/ 2.0 TDCI
Rocznik: 2005/2008
Postów: 1,564
Domyślnie Odp: Nagrzany 2.0EB gaśnie przy ruszaniu, postoju. Co to może być?

skoro problem pojawia sie jedynie na rozgrzanym aucie to popros mechanika zeby kiedy bedzie jeszcze zimny silnik podgrzal (suszarka lub delikatnie opalarka) czujmik polozenia walu lub walka rozrzadu.
mozliwe ze problem tkwi jedynie w czujniku cisnienia paliwa (albo daje jedynie falszywy trop w kierunku naprawy)
Gregi86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2018, 19:20   #5
janslu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-11-2008
Skąd: Wola
Model: Galaxy
Silnik: 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 36
Domyślnie Odp: Nagrzany 2.0EB gaśnie przy ruszaniu, postoju. Co to może być?

Dzięki! To dobry pomysł i mogę to spokojnie zrobić zanim trafię do warsztatu.
janslu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2018, 15:41   #6
janslu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-11-2008
Skąd: Wola
Model: Galaxy
Silnik: 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 36
Domyślnie Odp: Nagrzany 2.0EB gaśnie przy ruszaniu, postoju. Co to może być?

Informacje dla przyszłych pokoleń właścicieli 2.0 ecoboost.

Jestem już po naprawie i diagnozie w AbsCar. Walnięty był czujnik ciśnienia paliwa w obwodzie niskiego ciśnienia.

Objawy:
- samochód gasł, zwykle bez zapalenia check engine. Objawy u mnie nasilały się przy ładnej pogodzie/wysokiej temperaturze, ale zdarzały się całe dni, kiedy objaw nie występował,
- falujące ciśnienie paliwa po stronie niskiego ciśnienia na wykresie w czasie diagnozy, kiedy problem występuje - amplituda tej fali wychodzi poza zakres,
- zapisane w pamięci błędy związane z amplitudą ciśnienia paliwa w układzie niskiego ciśnienia, sporadycznie błędy po stronie wysokiego ciśnienia,
- spalanie średnie wzrosło o około 1l/100km,
- komputer nie zgłasza błędu czujnika

I teraz uwaga! ASO zaczyna od wymiany pompy paliwa w baku (bo objawy na nią wskazują, koszt około 1800zł plus wymiana), a w drugiej kolejności chcą wymieniać wąż dostarczający paliwo od strony silnika. Ten wąż jest w zestawie z czujnikiem (pełniącym funkcję de facto zaworu), więc naprawa będzie skuteczna, ALE u mnie wystarczyło wymienić sam czujnik, który jest tańszy o około 1000zł od zestawu, koszt wymiany samego czujnika też jest dużo niższy.

Ten problem pojawia się niezbyt często, ale znalazłem przynajmniej jeden taki sam przypadek w Anglii. Tam też ASO sugerowało drogie wymiany zanim sprawdzono najtańszy element.
janslu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2018, 20:34   #7
Ramon82
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-12-2017
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 29
Domyślnie Odp: Nagrzany 2.0EB gaśnie przy ruszaniu, postoju. Co to może być?

Super że się podzieliłeś tymi informacjami. Też mam ten silnik - taka wiedza na przyszłość bezcenna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

PS
Jeśli można wiedzieć, przy jakim przebiegu wystąpiła usterka?
Ramon82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2018, 20:45   #8
mona
ford::average
 
Avatar mona
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 28-10-2007
Skąd: Paris
Model: s max
Silnik: 2.0 EB 203
Rocznik: 2010
Postów: 128
Domyślnie Odp: Nagrzany 2.0EB gaśnie przy ruszaniu, postoju. Co to może być?

Jak masz i mozesz to wrzuć numer części , bedzie łatwiej dla potomnych
mona jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2018, 21:55   #9
janslu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-11-2008
Skąd: Wola
Model: Galaxy
Silnik: 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 36
Domyślnie Odp: Nagrzany 2.0EB gaśnie przy ruszaniu, postoju. Co to może być?

Niestety nie mam numeru części, a usterka wystąpiła w sześcioletnim samochodzie z przebiegiem 115.000km. Pierwsze objawy to jednorazowe zgaśnięcie samochodu na biegu jałowym, bez zapalenia check engine i błąd w komputerze o zbyt niskim ciśnieniu paliwa w układzie niskiego ciśnienia paliwa. Dopiero tydzień później zaczął gasnąć "seryjnie", oczywiście do czasu kiedy mógł na niego spojrzeć mechanik - jak zjeżdżał z lawety, wszystko działało ok ;-)
janslu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2018, 07:05   #10
anwod
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-07-2011
Skąd: W-wa
Model: s-max
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 168
Domyślnie Odp: Nagrzany 2.0EB gaśnie przy ruszaniu, postoju. Co to może być?

U mnie dwa tygodnie temu te same objawy. ASO diagnozowało chwilę i komputer wyrzucał błędy ciśnienia paliwa - podejrzenie pompa lub przewód.
Po wymianie przewodu paliwowego wszystko OK - objawy nie wróciły.
Przewód (u mnie 1,6 ecoboost) ma długośc ok 10 cm i jest wygięty w literę S. Z czasem jak się starzeje to się wyciąga (wydłuża) i zaczyna się za bardzo zaginać na zgięciach co doprowadza do tego że podawane są nieprawidłowe dawki paliwa.
W ASO ten przewodzik 1000 pln !
anwod jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.