Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-08-2020, 19:22   #61
MarcinUj
ford::advanced
 
Avatar MarcinUj
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-03-2014
Model: Ford Focus MK4
Silnik: 1,0 Ecoboost 125
Rocznik: 2018
Postów: 250
Domyślnie Odp: Wyciszenie kabiny Active kombi

Cytat:
Napisał Jaworrr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanie do użytkowników mk4, czy macie szparę między podsufitką a przednią szybą?
U mnie delikatna szparka między szybą a podsufitką.
Ale jakość przycięcia podsufitki taka sama jak u Ciebie - jakby ktoś nożykiem przycinał :/

MarcinUj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2020, 09:59   #62
Vayerr
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 30-05-2020
Skąd: Wielka Brytania
Model: Focus Active X Kombi
Silnik: 1.5 Diesel
Rocznik: 2020
Postów: 1
Domyślnie Odp: Wyciszenie kabiny Active kombi

Cytat:
Napisał Jaworrr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdzie stopery, w nadkola? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanie do użytkowników mk4, czy macie szparę między podsufitką a przednią szybą?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
U mnie można tam palucha włożyć. Może to jakiś element wentylacji dachu?
Ja mam ST Line X z kierownicą z prawej strony. Dosłownie tak samo. Szpara a w narożniku przy słupku tak jakoś dziwnie wycięte. Jak kładłem kable do kamer to mi nie raz wyleciały więc musiałem je o wiele głębiej wciskać.
Vayerr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2020, 15:50   #63
ucieszko
ford::average
 
Avatar ucieszko
 
Zarejestrowany: 01-12-2019
Model: Focus MK4 active kombi
Silnik: 1.5 EB 3R
Rocznik: 2019
Postów: 138
Domyślnie Odp: Wyciszenie kabiny Active kombi

Cytat:
Napisał Jaworrr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tymczasem Stage 6.1 wyciszenie słupków. Ok 2,5h.
Z tymi słupkami (i w ogóle plastikami dookoła drzwi) to ja mam inny problem: coś mi tam brzęczy. Przy jeździe z większą prędkością po nierównym asfalcie co chwila coś wpada w rezonans, jakby luźna szyba była. Szum od kół i od czego tam jeszcze jestem w stanie zaakceptować.
Próbowałem już te słupki zdemontować, ale wtedy zaczęło brzęczeć jeszcze głośniej od progów.
Zaczynam podejrzewać, że winne temu są te żółte spinki tapicerskie. Z tego co widzę, to większość plastików we wnętrzu na nich się "trzyma".
Jednego takiego świerszcza już ubiłem - okazało się, że jedna taka spinka, mocująca konsolę środkową przy półce na telefon, wyskoczyła na moich wertepach.
ucieszko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2020, 07:23   #64
Jaworrr
ford::advanced
 
Avatar Jaworrr
 
Zarejestrowany: 21-07-2014
Model: Focus Active kombi
Silnik: 1.5 EcoBoost 150hp M6
Rocznik: 2019
Postów: 305
Domyślnie Odp: Wyciszenie kabiny Active kombi

Też mam takie cykadełko gdzieś w okolicy górnej części słupka B. Brzmi jak cienki metalowy element, obijający się drucik czy coś w tym stylu. Nie szukałem tego bo odzywa się tylko czasami.

Tymczasem przymierzam się do podłogi i sufitu z górnymi elementami słupków. Myślę, że to rozwiąże problem szumów ostatecznie... a raczej mam taką nadzieję.
Jaworrr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2020, 21:13   #65
Active
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-11-2019
Skąd: Łódź
Model: Active
Silnik: 1.5 150KM
Rocznik: 2019
Postów: 12
Domyślnie Odp: Wyciszenie kabiny Active kombi

Cytat:
Napisał Jaworrr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] próbowałeś eliminować hałasy z podwozia?

U mnie zauważyłem, że podwozie wpada w rezonans przy przejeżdżaniu nieszybko, powiedzmy do 30km/h, przez asfalt z dużą ilością małych nierówności, taki jakby karbowany. Wtedy w kabinie dudni, dźwięk nie idzie raczej z zawieszenia, a z jakiegoś elementu lub elementów, które zaczynają na takiej drodze drgać.
Pukałem w "osłonę" za tylnym zderzakiem, łączy się z to podwoziem, hałasuje mocno.
Ale nie koniecznie na dziurach musi dudnić.
Dlatego pytanie, jak reaguje reszta osłon w podwoziu?
Tak. Dlatego wykleiłem całą podłogę w kabinie matami. W bagażniku zaś tylne nadkola i podłogę pod wykładziną. Dźwięk silnika mi nie przeszkadza dlatego wnęki koła zapasowego nie wyklejałem.
Podwozie zakrywają panele z jakiegoś tworzywa oraz ekrany termiczne z blachy aluminiowej. W niektórych miejscach elementy te są mocowane do nadwozia wkrętami, a w niektórych miejscach na wciskane dwuelementowe kołki. Połączenie kołkowe jest luźne i panele te wpadają w drgania i walą w podłogę. Nawet lekkie ich dotknięcie lub pukcięcie powoduje hałas, zwłaszcza ekranów termicznych. Aby usztywnić połaczenie kołkowe planuję podłożenie pomiędzy ekrany termiczne i podłogę, podkładek z korka technicznego 1mm. Korek nie wciąga wody, jest sprężysty, nie starzeje się. Przed wyciszeniem miałem wrażenie, że z prawej strony przednie zawieszenie pracuje głośniej. I tak było, bo przed nogami pasażera jest duża nie wygłuszona puszka bezpiecznikowa.

Bump: Skrzypiący podłokietnik ucisza smar teflonowy zaaplikowany na prowadnice podłokietnika.
Active jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2020, 09:58   #66
Jaworrr
ford::advanced
 
Avatar Jaworrr
 
Zarejestrowany: 21-07-2014
Model: Focus Active kombi
Silnik: 1.5 EcoBoost 150hp M6
Rocznik: 2019
Postów: 305
Domyślnie Odp: Wyciszenie kabiny Active kombi

Cytat:
Napisał Active Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wykleiłem całą podłogę w kabinie matami
I jaki efekt po zrobieniu podłogi, mniej szumi z podwozia?
U mnie po wygłuszeniach nie powiedziałbym, że jest znaczna poprawa. Liczę, że wyciszenie podłogi pomoże. Mam wrażenie, że najmocniej sieje spod tylnej kanapy.

W firmie od wytłumień kiedyś mi powiedzieli, że również mogą wytłumić elementy podwozia. Ale dopiero na oględzinach mogą stwierdzić czym i jak.
Ale plan masz dobry, elementy trzeba zabezpieczyć tak żeby rezonując nie obijały się między sobą.
Jaworrr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2020, 17:36   #67
Active
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-11-2019
Skąd: Łódź
Model: Active
Silnik: 1.5 150KM
Rocznik: 2019
Postów: 12
Domyślnie Odp: Wyciszenie kabiny Active kombi

Efekt jest ciszej. Praca zawieszenia stała bardziej przyjemna dla ucha i nie zagłusza radia ustawionego na 7 st. głośnośności. Przy tej głośności radia, szum opon znikł całkowicie, przy 100km/h słychać tylko bardzo lekki szum powietrza z za bocznej szyby.
Active jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2020, 07:33   #68
Jaworrr
ford::advanced
 
Avatar Jaworrr
 
Zarejestrowany: 21-07-2014
Model: Focus Active kombi
Silnik: 1.5 EcoBoost 150hp M6
Rocznik: 2019
Postów: 305
Domyślnie Odp: Wyciszenie kabiny Active kombi

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jakie masz koła i opony?

Zleciłem firmie wyciszenie podłogi, od grodzi silnikowej do tylnej kanapy włącznie.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ale z tylnej osi mi nadal dość mocno sieje. Owszem, w samochodzie jest ciszej, w mieście, na cichszym asfalcie szumów nie słychać. Ale wystarczy jakaś DK z gorszą nawierzchnią i już szumi wyraźnie. Na autostradzie huk z podwozia i dachu także lecimy jak samolotem.
Do zrobienia zostały mi w zasadzie tylko słupki i dach. Ale rewelacji się nie spodziewam.

Ostatnio edytowane przez Jaworrr ; 03-11-2020 o 13:34
Jaworrr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2020, 12:49   #69
daniel2505
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 09-01-2015
Skąd: Radom
Model: Focus Active 1,5 EB
Silnik: 1,5 EB 150KM
Rocznik: 2019
Postów: 133
Domyślnie Odp: Wyciszenie kabiny Active kombi

Cytat:
Napisał Jaworrr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też mam takie cykadełko gdzieś w okolicy górnej części słupka B. Brzmi jak cienki metalowy element, obijający się drucik czy coś w tym stylu. Nie szukałem tego bo odzywa się tylko czasami.

Tymczasem przymierzam się do podłogi i sufitu z górnymi elementami słupków. Myślę, że to rozwiąże problem szumów ostatecznie... a raczej mam taką nadzieję.
Jesteś pewien że to ze słupka B. U mnie też odzywa się takie coś ale według mnie to plastik obok tylnej kanapy, plastikowa osłona między uszczelką drzwi a kanapą. Moim zdaniem brzęczy stamtąd. Nawet na postoju jak postukam w ten plastik to słychac ten brzęczyk. tez obstawiałem słupek B bo pogłos się niesie ale na 99% to będzie ten plastik
daniel2505 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2020, 13:51   #70
Jaworrr
ford::advanced
 
Avatar Jaworrr
 
Zarejestrowany: 21-07-2014
Model: Focus Active kombi
Silnik: 1.5 EcoBoost 150hp M6
Rocznik: 2019
Postów: 305
Domyślnie Odp: Wyciszenie kabiny Active kombi

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] no głowy sobie nie dam uciąć oczywiście, ale nie wydaje mi się żeby to z tyłu szło. Tą plastikową osłonę o której piszesz (profilowana na element nadkola tylko wewnątrz kabiny, pas się na niej opiera swobodnie) rozbierałem i wyciszałem, wyciszałem też słupek B... muszę zwrócić uwagę czy mi nadal cyka. Przestałem zwracać uwagę, albo przestało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Za to namierzyłem element szumogenny w części bagażnika. Siedziałem z tyłu więc miałem okazję dokładnie posłuchać. Poziomy plastikowy element nad nadkolem, łączący dwa ostatnie słupki. Nad lampkami: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
U mnie tam jest źródło szumu. Nadkole od strony bagażnika robiłem ale bardziej z boku niż od góry, a tu się drań schował. W piątek robię dach i ten element i to już będzie koniec, lepiej nie będzie.
Jaworrr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.