Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-05-2006, 00:09   #1
JureKut
ford::amateur
 
Imię: Jerzy
Zarejestrowany: 12-05-2006
Skąd: podkarpacie
Model: Ford Fusion
Silnik: 1,4
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie klimatyzacja klima zepsuta

Witam!
Jestem nowym "forumowiczem", ale trzyletnim użytkownikiem FF.
Była mroźna zima, przyszła trochę ciepła wiosna - wciskam przycisk AC i w autku jest tylko lekki chłodek, a dawniej po włączeniu AC podnosiły się obroty silnika, autko nie miało już takiej "pary". Lubię moje autko, ale nie mam już ochoty jeździć do ASO i dowiadywać się, że za tydzień jest wolny termin + extra kasa do wydania. Mam nadzieję, że są tutaj "grupowicze", którzy będo mi w stanie pomóc zdiagnozować probelmy z moją klimatyzacją.
Pozdrawiam
Jurek

JureKut jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2006, 00:15   #2
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie

Eeech a może warto by użyć przycisku szukaj, wpisać klimatyzacja ?
Najprawdopodobniej masz mało czynnika i sprężara nie ma już tyle do pompowania. A zarazem mniej chłodzi. Wystarczy nabić i może przy okazji odgrzybić?
__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2006, 06:39   #3
jagrall
ford::expert
 
Avatar jagrall
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 28-05-2005
Skąd: Ruda Śląska
Model: Mondeo Mk IV
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 3,770
Domyślnie

JureKut, klimy mają takie zabezpieczenie, jak masz mało czynnika to nie włącza sprężarki, bo czynnik jednocześnie ją smaruję, więc abyu jej nie zarżnąć, poprostu sprężarka się nie włącza. zrób tak jak mówi karex, jedź nabić klimę i powinno być po kłopocie.
jeszcze jedna sprawa, poczas zimy też powinno się raz na jakiś czas klimę włączyć, po to, aby przesmarować sprężarkę, ja to robię zimą raz w tygoniu, po drodze do roboty.
__________________
"tylko dwie rzeczy są nieskończone. wszechświat i ludzka głupota. mam wątpliwości co do wszechświata" - Albert Einstein
Było: Mondeo MkII 1,8 + sekwencja, mkIII 2,2tdci
jagrall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2006, 21:49   #4
Mario
 
Postów: n/a
Domyślnie Klima+Zima?

Jagrall, ale jak włączasz zimą, skoro instrukcja podaje, że klima nie działa poniżej +5 stopni? Ta sama instrukcja rzeczywiście zaleca uruchomienie przynajmniej na pół godziny w ciągu każdego miesiąca. Ponieważ jednak nie jestem expertem, uznałem, że lepiej nie sprzeciwiać się wskazaniu co do temperatur. Bo jeśli coś się schrzani, to przecież trudniej będzie wytłumaczyć się przed ASO z nadużycia niż z zaniechania (które trudniej udowodnić...). Tak czy owak, prosiłbym o info w tej sprawie. Podczas pracy układu wydziela się przecież woda, miałbym obawy, że coś może zamarznąć - z opłakanym skutkiem.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2006, 18:58   #5
chromol
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-07-2004
Skąd: śląsk
Postów: 290
Domyślnie

jedyną radą na uruchomienie jest celowanie na moment, gdy temperatura się podniesie. u mnie również poniżej 5st. nie uruchomi się. nie masz co się obawiać, możesz śmiało próbować uruchomić klimę. jeżeli będzie odpowiednia temperatura to się włączy. najlepiej jak masz garaż - ja niestety nie mam. co zimę uruxhamiam, gdy jest temperatura. już mam 2,5 roku i jeszcze się nie zatarła.
__________________
artur=chromol (dla wtajemniczonych)
czy teraz będzie już normalnie
co ja robię, rozum mi chyba odebrało i świadomie wolności się pozbywam
chromol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2006, 03:20   #6
Szakir
ford::amateur
 
Imię: Lucjan
Zarejestrowany: 16-09-2005
Skąd: Rybnik
Model: Fusion
Silnik: 1,4ccm
Rocznik: 2003
Postów: 7
Domyślnie

Miałem podobny problem,też niespełna 3-letnia FUZJA,zimą łączona okazjonalnie klima.Mniej więcej w końcu lutego próba załączenia zakończona niepowodzeniem;prawdopodobna diagnoza:ubytek lub wręcz brak czynnika w układzie.W czasie wizyty w serwisie okazało się,że przyczyna była bardziej prozaiczna:urwany przewód elektryczny,w przypadku zainteresowania mogę opisac szczegóły,powodzenia.
__________________
Lu-K
Szakir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.