Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-09-2016, 22:02   #1
cobrasnake
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 24-09-2013
Skąd: Gliwice
Model: Probe
Silnik: GL
Rocznik: 1991
Postów: 14
Domyślnie 2.0 TDCI.man.6b Auto odpala, ale nie umie ruszyć [rozwiązany, EGR]

Witam wszystkich,

dziś w trasie przydarzyła mi się nieprzyjemna awaria, nie jestem specjalistą, ale niestety wszystkie tropy prowadzą do tego, że w moim Focusie padła skrzyniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Chciałbym, żebyście spróbowali mi podpowiedzieć jakieś inne (mam nadzieję mniej kosztowne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) scenariusze co mogło się stać...

Sytuacja wyglądała w ten sposób:
Wracałem sobie z weekendu, jechałem około 90 km/h, na 4 biegu dosyć dynamicznie wyprzedziłem inne auto ("dynamicznie" w moim słownictwie to do 3500 obr na 4, ogólnie jeżdżę jak dziadek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.), po czym zauważyłem że auta przede mną dohamowują do jakiegoś rowerzysty. Ja też przyhamowałem i przy moze 60 km/h auto zaczęło się "krztusić" zupełnie jakbym zahamował do 20 na 4 biegu, szybko zrzucilem na 3, puściłem sprzęgło i... to samo. Zrzuciłem na 2 i też nie chce jechać...
Zatrzymałem się na poboczu, zgasiłem go, odpaliłem i jakby nierówno chodził (coś stukało), wrzuciłem 1 i powoli puszczałem sprzęgło, ale silnik tylko zaczął się krztusić i nie ruszył.
Auto zapakowane na lawetę i zwiezione pod dom.

Pacjent to Focus 2.0 TDCI 136km 2005, przebieg 280kkm, na 90% prawdziwyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Teraz garść moich obserwacji:

- Na desce nie pojawił się żaden błąd, ani kontrolka się nie zaświeciła.
- Wcześniej nie zauważyłem żadnych niepokojących szarppnięć czy stuków, wszystko działało bardzo dobrze.
- "na sucho" na postoju biegi wchodzą dokładnie tak samo jak przed awarią, nie ma żadnych oporów.
- auto odpala normalnie, po odpaleniu słychać stuki, które znacznie się przyciszają po wciśnięciu sprzęgła.
- Błędy, które pojawiają mi się na zegarach to D900 (standard, był wcześniej) i E510 (nowy, 2 tygodnie temu go nie było).
- "Na luzie" auto nie ma żadnych oporów toczenia (nie trzymają hamulce czy coś) bo bez problemu "ręcznie" je przestawiałem.

Co do ostatniej eksploatacji:
- 3 dni temu odebrałem auto z warsztatu, gdzie był usuwany programowo EGR (wyprogramowywany z kompa), ale to chyba nie ma wpływu na to co się stało.
- Jeżdżę raczej jak dziadek, auto mam od 2 lat, nie zaliczyłem też w ostatnim czasie żadnego spotkania podwozia z niczym twardym.



Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi co to może być, dziś jest niedziela wieczór, jutro bedę dzwonić po mechanikach, ale chciałbym wiedziec co ewentualnie sprawdzić jeszcze zanim zapadnie decyzja o wymianie skrzyni>

Pozdrawiam




EDIT:
Po 3h od powrotu spróbowałem jeszcze raz odpalić na wciśniętym sprzęgle i... auto odpala dosłownie na 5 sekund i gaśnie (na sekunde zapala się sprężynka...), zgłupiałem.


Ostatnio edytowane przez cobrasnake ; 13-09-2016 o 16:45 Powód: rozwiązany
cobrasnake jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2016, 13:37   #2
Lukasp85
ford::average
 
Avatar Lukasp85
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 13-04-2015
Skąd: Mazowieckie
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 2.0 PB
Rocznik: 2006
Postów: 154
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI.man.6b Auto odpala, ale nie umie ruszyć - skrzynia? :(

Chyba raczej nie skrzynia, może dwumas się rozlecial, skoro, stuki znikają o wcisnieciu sprzegla?
Lukasp85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2016, 14:00   #3
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,972
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI.man.6b Auto odpala, ale nie umie ruszyć - skrzynia? :(

e510(U2510)CAN - Invalid data for Vehicle Security- Nieprawidłowe dane zabezpieczenia pojazdu d900(U1900)CAN Communication Bus Fault -Błąd komunikacji magistrali CAN
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2016, 16:42   #4
cobrasnake
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 24-09-2013
Skąd: Gliwice
Model: Probe
Silnik: GL
Rocznik: 1991
Postów: 14
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI.man.6b Auto odpala, ale nie umie ruszyć - skrzynia? :(

Problem rozwiązany


Okazało się, że zupełnie rozleciał się zawór EGR i zaczął przepuszczać wszystko spowrotem do komory spalania, silnik się telepał, a że dwumas mam już wysłuzony to i się tłukłGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
10 minut roboty i szpachelka za 2zł z OBI, którą zatkałem rurkę na flanszy do EGR i... auto chodzi jak noweGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
teraz tylko kupić jakąś profi zaślepkę z uszczelkami i będzie na cacyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cobrasnake jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
egr , skrzynia biegów


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.