Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-09-2019, 09:52   #561
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,517
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał zawisza96 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja mam 6 tyś prawie przejechane - jeszcze wszystko przed TobąGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie twierdzę, że nie, ale jestem dobrej myśli, jeżdżę Fokami od 20 lat i żaden mnie nie zawiódł. Wierzę, że tu będzie podobnie, przynajmniej w czasie gwarancji 5-letniej. Nie oszukujmy się, że dziś już nie robią aut, które przejeżdżą 20 i więcej lat, jak kiedyś Merole Beczki.

AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2019, 13:12   #562
Josef1
ford::amateur
 
Imię: Jozek
Zarejestrowany: 18-09-2019
Skąd: Kolobrzeg
Model: DA3
Silnik: 1,6
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

A te ecoboosty 1.5 to z łańcuszkiem, czy z paskiem?
Josef1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2019, 17:04   #563
potraff
ford::advanced
 
Avatar potraff
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 01-04-2014
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus cztery z kartonem mleka a był mondeusz cztery
Silnik: EB
Rocznik: 2018
Postów: 445
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał zawisza96 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Macie drgania w 1.5 ecoboost? Zauważyłem że od jakiś 2 tygodni auto w zakresie 1500-2500 po prostu wibruje.. Myślałem że to kwestia nawierzchni, ale dziś po przejechaniu zupełnie innego odcinka dalej to samo. Jak sie wkręci powyżej 3000 to już tego tak nie czuć
A to nie czasem drgania podczas pracy na 2 cylindrach?
potraff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2019, 19:28   #564
zawisza96
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-08-2015
Model: Fiesta Mk7 Trend
Silnik: 1.4 TDCi 70KM
Rocznik: 2011
Postów: 61
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Niewiem, na początku tak nie było to zauważalne


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zawisza96 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2019, 08:15   #565
blablawla
ford::advanced
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 22-02-2019
Skąd: Żory
Model: Focus MK4 HB
Silnik: 1.5 Ecoboost A8
Rocznik: 2019
Postów: 243
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

To nie były drgania od odłączonego cylindra.
W moim przypadku to było kilka kilometrów ale drgało niezależnie od wychylenia przepustnicy dlatego też uznałem, że to wina drogi.
Dopiero jak zawisza napisał swój post to skojarzyłem fakty.
Różnica jest taka, że u zawiszy jest to stan permanentny od pewnego czasu.
Sugeruję serwis.

PS. Przy odłączeniu cylindra nie ma większych drgań. Zmienia się tylko dźwięk silnika.
blablawla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2019, 10:53   #566
potraff
ford::advanced
 
Avatar potraff
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 01-04-2014
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus cztery z kartonem mleka a był mondeusz cztery
Silnik: EB
Rocznik: 2018
Postów: 445
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał blablawla Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy odłączeniu cylindra nie ma większych drgań. Zmienia się tylko dźwięk silnika.
W 1,0 lekkie są, dlatego myślałem, że to może z racji większego silnika czuć je bardziej.
Mi jak pierwszy raz się odłączył ten cylinder, to nie wiedziałem co się dzieje, dopiero po chwili pokapowałem się, że to pewnie o to chodzi.
potraff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2019, 19:49   #567
dziedzic
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-04-2019
Model: Ford Focus Vignale kombi automat
Silnik: 1.5 EcoBoost 182 KM
Rocznik: 2019
Postów: 71
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Mi się dzisiaj zdarzyła drobna awaria. Samochód odłączył oba pendrivy z gniazd usb. Ponowne ich włożenie nie skutkowało niczym, nie było ich widać na liście urządzeń. Dopiero jak się zatrzymałem i wyłączyłem silnik to po ponownym uruchomieniu pendrivy się pokazały.
Czy działa Wam tryb nocny w AA? Bo mi świeci strasznie w twarz w nocy jak mam podłączony telefon.
dziedzic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2019, 06:30   #568
potraff
ford::advanced
 
Avatar potraff
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 01-04-2014
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus cztery z kartonem mleka a był mondeusz cztery
Silnik: EB
Rocznik: 2018
Postów: 445
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Czasem po włączeniu, muszę od nowa wybrać muzykę z albumu z pena.
Co do trybu nocnego, u mnie nawet w tunelu działa (przykład pod rondem w Katowicach). Może w ustawieniach telefonu masz ustawione?
potraff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2019, 07:55   #569
Under
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-06-2019
Skąd: Poznań
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 ECOBLUE 120KM
Rocznik: 2019
Postów: 18
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał dziedzic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mi się dzisiaj zdarzyła drobna awaria. Samochód odłączył oba pendrivy z gniazd usb. Ponowne ich włożenie nie skutkowało niczym, nie było ich widać na liście urządzeń. Dopiero jak się zatrzymałem i wyłączyłem silnik to po ponownym uruchomieniu pendrivy się pokazały.
Czy działa Wam tryb nocny w AA? Bo mi świeci strasznie w twarz w nocy jak mam podłączony telefon.
W razie czego, w czasie jazdy przytrzymujesz przewijanie w przód i wyłącznik radia kilka sekund i robi reset radia.
Under jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2019, 08:31   #570
Tomek_ST-line
ford::advanced
 
Avatar Tomek_ST-line
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 28-10-2018
Skąd: Osnabrück
Model: Focus Turnier ST-Line
Silnik: 2.0 EcoBlue 150KM
Rocznik: 2018
Postów: 237
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał Tomek_ST-line Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
U mnie wygalada to tak po przejechaniu 18k km od grudnia 2018.

- szarpanie skrzyni biegow przy zmianie z D na P
- szarpanie skrzyni przy zrzucaniu na nizszy bieg (dojazd do skrzyzowania, wyprzedzanie itd)
- wnetrze - trzeszczy juz chyba wszystko, szczegolnie panoramiczny dach (jest bardzo zle), drzwi, srodkowa konsola, roleta w bagazniku, przy pewnej częstotliwościowi basu odzywaja sie boczki drzwi cos wpada w wibracje.
- zewnetrze slupki, trzeszcza jak diabli, do tego ten od strony pasazera dostal jakis wybrzuszen, jak by cos w niego uderzylo... dziwna sprawa
- tlusta przednia szyba, kilka razy juz myta, jest troche lepiej...
- przy odpalaniu wyrazny stuk metaliczny, okolice fotela kierowcy, jak by wydech albo cos w skrzyni, cholera wie...

Moj komputer pokladowy nie pokazuje mi stanu oleju, moge go tylko wyzerowac, ale nie pokazuje procentow?? Tak ma byc? 2.0 ecoblue 150km

Bede zglaszal to wszysztko w ASO bo powoli mam dosc tego autka chodz na poczatku bylem bardzo zadowolony...
Wczoraj odebralem auto z ASO, mieli je przez dwa dni.
Wedlug raportu wszystko zostalo sprawdzone i "naprawione".
Tak wiec:
- Skrzynia automatyczna dostala update, dziala troche inaczej, moze lepiej ale narazie przejechalem zbyt malo km zeby potwierdzic.
- Panoramiczny dach w momencie odbioru i jazdy do domu nie skrzypial. Dzis rano przy temp okolo 4*C znowu slychac bylo trzaski itd. Wiec naprawa chyba nic nie dala Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- Cos tam robili z roleta i innymi miejscami w srodku i ponoc ma byc lepiej, sie okaze....
- Metaliczny odglos podczas odpalania na zimnym ponoc jest normalny i wystepuje w innych egzemplarzach tego modelu
- Radio dostalo update, stacje DAB juz nie przerywaja co kilka sekund, zobaczymy na jak dlugo. Bo tu juz drugi taki przypadek i druga aktualizacja softu
- Z zew oslonami slupkow nie zrobili nic...

Ehh szkoda gadac.... Jak narazie to jestem mocno zawiedziony jakoscia wykonania mojego FF Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tomek_ST-line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.