Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-09-2019, 17:47   #1111
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,517
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Nie mam takiej opcji w menu - tylko czułość mogę ustawić. Tutaj na filmie pod czułością jest ta opcja, ale ja jej nie mam u siebie.

AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2019, 19:39   #1112
daabbeer
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-09-2010
Skąd: Wawa
Model: S-Max, Focus II hat.
Silnik: 2.0 TDCi, 1.6 benz.
Rocznik: 2010, 2005
Postów: 105
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

A Active Braking nie działa w Focusie powyżej 50km/h?
daabbeer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2019, 19:47   #1113
bernikrk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-05-2011
Model: Ford Focus MK4
Silnik: 1.0 Ecoboost 100km
Rocznik: 2018
Postów: 21
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał AdoKrycha007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam pytanie o działanie Pre Collison Assist. Dziś miałem taką sytuację pod blokiem, że stała śmieciarka, przy parkingu i było ciasno, ale widziałem że się przecisnę fartem bokiem, i jechałem, deska mi się rozświetliła na czerwono i pojawił się napis "niebezpieczeństwo kolizji", a kierownica zatrzepała. Ale auta mi nie zatrzymało. Czy tak miało być? Bo myślałem, że komp wtedy samemu hamuje przy małej prędkości. Nie miałem więcej niż 30/h. Chyba że nie zatrzymał dlatego, że wyczuł że się jednak zmieszczę?
Miałem sytuację ale to tylko raz jak pieszy praktycznie wyskoczył mi przed maskę i samochód sam zahamował i to dość mocno


a tak poza tym to ostatnio był problem z szybą pasażera , przy zamykaniu ponownie sama się otwierała, gdzieś wyczytałem aby spróbować 3-4x pod rząd zamknąć szybę i udało się ale usterka dość dziwna
bernikrk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2019, 06:32   #1114
potraff
ford::advanced
 
Avatar potraff
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 01-04-2014
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus cztery z kartonem mleka a był mondeusz cztery
Silnik: EB
Rocznik: 2018
Postów: 445
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał bernikrk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a tak poza tym to ostatnio był problem z szybą pasażera , przy zamykaniu ponownie sama się otwierała, gdzieś wyczytałem aby spróbować 3-4x pod rząd zamknąć szybę i udało się ale usterka dość dziwna
Ja miałem u siebie (tzn szyba kierowcy), u mnie dopiero wizyta w serwisie pomogła (kilka stron wcześniej pisałem), problem znany w ASO.

Bump:
Cytat:
Napisał AdoKrycha007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie miałem więcej niż 30/h. Chyba że nie zatrzymał dlatego, że wyczuł że się jednak zmieszczę?
Dojeżdżając pod blok na zakręcie stało auto na wprost mojego toru jazdy, z przeciwnej jechało inne auto, (droga lekko od tego momentu skręca w lewo) ja nie zwalniałem bo gdy to auto z przeciwka przejechało, to zjechałem na środek drogi i ominąłem stojące auto. System już mi wył, ale nie hamował. Innym razem na rondzie przede mną jechał gość na skuterze wymusił mu inny kierowca, oboje daliśmy po hamulcach, mi się rozwrzeszczał i przy próbie ruszenia, jeszcze hamulce trzymały, więc wiem, że u mnie to działa.
Pewnie radar wykrył, że auto się zmieści i nic poza ostrzeżeniem nie zrobił.

Ostatnio edytowane przez potraff ; 20-09-2019 o 06:38
potraff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2019, 07:51   #1115
wozio
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 29-04-2019
Model: Focus mk4 kombi stline
Silnik: 1.5 EcoBoost 182 KM
Rocznik: 2019
Postów: 32
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał AdoKrycha007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie mam takiej opcji w menu - tylko czułość mogę ustawić. Tutaj na filmie pod czułością jest ta opcja, ale ja jej nie mam u siebie.
U mnie jest ta opcja.

Jeszcze tego auto hamowania nie doświadczyłem, ale alarm parę razy miałem.
wozio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2019, 09:01   #1116
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,517
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

No ja alarm miałem już dwa razy ostrzegający, ale nie wymusił mi hamowania wbrew mnie (ale nie miałem też ewidentnej sytuacji żeby ktoś wbiegł pod maskę czy słupek/mur się pojawił nagle lub auto).
A jaką masz wersję, że masz tą opcję w menu? Ja mam Titanium + Pakiet Biznes + Pakiet Parking (prod. 08.2019) i nie ma...

Ostatnio edytowane przez AdoKrycha007 ; 20-09-2019 o 09:04
AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2019, 09:22   #1117
wozio
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 29-04-2019
Model: Focus mk4 kombi stline
Silnik: 1.5 EcoBoost 182 KM
Rocznik: 2019
Postów: 32
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Ja mam ST line + parking + komfort + jakieś drobiazgi które na pewno nie mają wpływu. Produkcja pewnie w czerwcu, skoro do odbioru miałem w połowie lipca.

Zresztą ten pre collision assist jest wyposażeniem seryjnym od samej wersji Trend. Z katalogu:
"Pre-Collision Assist - system wspomagający kierowcę w unikaniu lub zmniejszaniu skutków kolizji z poprzedzającymi pojazdami, pieszymi lub rowerzystami zawiera: Forward Collision Warning, Dynamic Brake Support, Automated Emergency Braking"

No chyba że coś pozmieniali w międzyczasie, bo to jest cytat z katalogu kiedy ja zamawiałem, a nie bieżącego.
wozio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2019, 20:47   #1118
forger
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 15-04-2019
Skąd: Lublin
Model: Focus Active HB
Silnik: 1.5 EB 150KM M6
Rocznik: 2019
Postów: 377
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

W pakiecie Technology jest jeszcze Evasive Steering Assist który "wykrywa poruszajace się wolniej lub stojące pojazdy za pomocą kamery przedniej i radaru. Jeśli nastąpi automatyczne hamowanie systemu Pre-Collision Assist, lecz kierowca wykona manewr mający na celu ominięcie przeszkody, autonomiczne hamowanie zostaje wyłączone, a system pomaga kierowcy wykonać manewr omijania przeszkody za pośrednictwem układu wspomagania kierownicy (element Pre-Collision Assist)."
forger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2019, 21:27   #1119
Lukimaster
ford::average
 
Avatar Lukimaster
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-08-2017
Skąd: CCH
Model: Ford Focus
Silnik: 1.0 Ecoboost
Rocznik: 2013
Postów: 75
Cool Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał potraff Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moim zdaniem wystarczy. Jeździ się tym jak wieloma innymi autami. Ja widzisz się przesiadłem z większego auta, z diesla, 1,0 jeździłem ale w Yarisce i Seicento, więc pewnie obawy miałem. Ale jazda próbna Cactusem 1,2 z 130KM i potem Focusem 1,0 125KM mnie przekonała, że do normalnej jazdy to jest wystarczająca moc.
Miałem też okazję wollnossącym 1,4 Hyundaia, bo i o takim myślałem, ale tam to męka. Teściu ma Corollę 1,6 132 KM wolnossący i też jak się pokręci na wysokich obrotach, to jeździ się tym ok, ale ten z i30 jednak ciut za słaby, bo obroty idą coraz wyżej, a auto nieśpiesznie przyśpiesza.

Idź się przejedź na jeździe próbnej. Zobaczysz sam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Taka prawda. Jak ktos juz raz zasmakuje turbinowca to nie wróci do wolnossaka.
Lukimaster jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2019, 10:48   #1120
potraff
ford::advanced
 
Avatar potraff
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 01-04-2014
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus cztery z kartonem mleka a był mondeusz cztery
Silnik: EB
Rocznik: 2018
Postów: 445
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał Lukimaster Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak ktos juz raz zasmakuje turbinowca to nie wróci do wolnossaka.
Czy ja wiem...kilka razy corollą jechałem i po chwili się człowiek przyzwyczaja. W sumie 1,0 turbo jeździ podobnie jak właśnie 1,6 bez turbo. Tyle, że niżej zaczyna iść.
potraff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mk4



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.