Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-07-2017, 01:47   #101
Golson
ford::professional
 
Avatar Golson
 
Zarejestrowany: 24-01-2007
Skąd: Warszawa/Ryki/Gibraltar
Model: kreatif...
Silnik: zwei zwei liter, BBK + koło dojazdowe 1.2
Rocznik: 2x2008, 2011, 2015
Postów: 1,253
Domyślnie Odp: ładowanie akumulatora

Soft z conversa Ci nie zniknie. Bez obaw.

__________________
Loża Szyderców#16

TW is back! Jot24 nadaje http://loza.nazwa.pl/images/smiles/dog.gif
Golson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2017, 07:19   #102
xbeer
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-07-2017
Skąd: Jabłonna
Model: Mondeo Kombi MK4
Silnik: 2,0
Rocznik: 2011
Postów: 24
Domyślnie Odp: ładowanie akumulatora

Panowie pytanie bo jestem laikiem a naładowałem już aku. Ładowałem po odpięciu plusa od aku a minus został. Po wprowadzeniu kodu do radia wszystko działa jak należy do czasu kiedy przekręce kluczyk czy to na 2 stopień czy włącze zapłon. Radio włącza sie co chwila i wyłącza z całym wyświetlaczem Navi a na conversie także przy wyłączeniu zostaje tylko komputer pokładowy i ustawienia a jak włącza sie to znowu pojawia sie cąłość i tak cały czas. Piszę chwile po ujawnieniu tego, nie jechałem jeszcze furą. Jestem świeży z tym samochodem i nie wiem o co cho a na wyłączonym zapłonie nic sie nie wyłącza. Czy to jakieś zabespiecznie? co zrobić? dzięki za pomoc.
xbeer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2017, 08:57   #103
facio07
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 14-03-2016
Model: Ford Mondeo mk4
Silnik: 1600 tdci
Rocznik: 2013
Postów: 118
Domyślnie Odp: ładowanie akumulatora

Spróbuj na parę minut jeszcze raz odłączyć klemy z akumulatora może zaskoczy,to często pomaga.
Nie rozumiem dlaczego odłączałeś aku żeby go podładować.Ja zawsze ładuję z podłączonymi i jeszcze nigdy nic się nie stało i to nie tylko w tym samochodzie.Po odłączeniu klem zawsze są jakieś cuda wianki.Rozumiem jak trzeba odłączyć,bo nieraz to konieczne,to mówi się trudno,ale to ostateczność.
facio07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2017, 09:15   #104
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: ładowanie akumulatora

Ładowanie sprawnego akumulatora zamontowanego w samochodzie, to tak jak bykierowca, lub ktokolwiek do pełnej butelki chciał jeszcze dolać wody, warto zobaczyć co sie wtedy dzieje.

Natomiast już padające akumulatory, można ładować dowoli, i tak po paru dniach dojdą do swojego stanu.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2017, 09:16   #105
xbeer
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-07-2017
Skąd: Jabłonna
Model: Mondeo Kombi MK4
Silnik: 2,0
Rocznik: 2011
Postów: 24
Domyślnie Odp: ładowanie akumulatora

ok tak zrobię, a co do samego odłączenia klem to po przeczytaniu tego tematu wydawało mi się ze to jest bezpieczna opcja aby się nic nie z****ło i oczywiście się z****ło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. domyślam się ze to po prostu jakiś zwis i jak odłączę znowu i wrócę to wszystko wróci do normy? bo jak ładowałem z odłączonym plusem to nic nie miało prawa się zepsuc, a ładowałem boshem C7 więc też dobra maszyna.
xbeer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2017, 10:49   #106
facio07
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 14-03-2016
Model: Ford Mondeo mk4
Silnik: 1600 tdci
Rocznik: 2013
Postów: 118
Domyślnie Odp: ładowanie akumulatora

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ładowanie sprawnego akumulatora zamontowanego w samochodzie, to tak jak bykierowca, lub ktokolwiek do pełnej butelki chciał jeszcze dolać wody
Niekoniecznie.Znam kogoś co jeździ sporadycznie i to po pareset metrów do sklepu i do rodziny, nie dalej.Latem spoko,ale zimą gdyby nie ładowanie co jakiś czas to co chwilę trzeba by było pchać.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
facio07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2017, 14:07   #107
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: ładowanie akumulatora

I co chcesz tym udowodnić ? 99 procent jeżdzi wykorzystując auto według potrzeb, a jak ktoś na paręset metrów wykorzystuje swojego bolida, zamiast przejść się z pożytkiem dla zdrowia, to wszyscy maja kupować prostowniki i ładować. Każdy potępuje według swojej woli.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
akumulator , prostownik


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.