Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-06-2019, 09:59   #31
mmazury
ford::beginner
 
Avatar mmazury
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 18-10-2015
Skąd: Mazury
Model: Focus Electric/Mondeo
Silnik: BEV/EE
Rocznik: 2016
Postów: 28
Domyślnie Odp: "MyFord Mobile" - aplikacja do komunikacji z samochodami

Auta wyprodukowane przed rokiem 16 posiadały modem o oznaczeniu zaczynającym się na literkę D, takie modemy, z racji pewnych zmian w firmie obsługującej TCU straciły możliwość łaczenia się z serwerem MFM. Aby przywrócić działanie dla wersji poniżej 16 roku, należy zmienić modem na taki, który wystepuje PO 16 roku - zaczynający sie na literkę G (DM5T na GM5T). Telemetrykę mam opanowaną do perfekcji w każdym modelu, bazując na Focus Electric. Służę pomocą.

mmazury jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2019, 19:07   #32
jossy
ford::beginner
 
Imię: Vadim
Zarejestrowany: 27-08-2019
Skąd: Ukraine
Model: Ford Fusion Energi
Silnik: 2.0
Rocznik: 2016
Postów: 46
Domyślnie Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led

Cytat:
Napisał Barixon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Instrukcja może jak by ktoś napisał... to dzięki wiedzy i doświadczeniom kolegów z forum dziś wiemy jak i co przeprogramować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Takie tematy powinny być właśnie po to Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Działa jak urok, Marcin! Wielkie dzięki za Twoją pomoc. Kolejne pytanie, jeśli nie masz nic przeciwko: nie mogę uruchomić aplikacji MyFordMobile. Ekran potwierdzenia nie pojawia się w moim urządzeniu Sync2. Czy można coś z tym zrobić? Wielkie dzięki kolego.
jossy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2019, 20:55   #33
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,027
Domyślnie Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led

Cytat:
Napisał jossy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...nie mogę uruchomić aplikacji MyFordMobile. Ekran potwierdzenia nie pojawia się w moim urządzeniu Sync2. ...
Modem TCU dla Sync2 nie loguje się w europejskich sieciach GSM. Aby pojawiła się na ekranie możliwość potwierdzenia sparowania z samochodem, niezbędne jest aby modem TCU połączył się z serwerami Forda.
Jedynie TCU w autach Hybrid/Energi z Sync3 loguje się w europejskich sieciach GSM i pozwala na łącznośc z autem i pełne funkcje MyFordMobile.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2019, 05:47   #34
jossy
ford::beginner
 
Imię: Vadim
Zarejestrowany: 27-08-2019
Skąd: Ukraine
Model: Ford Fusion Energi
Silnik: 2.0
Rocznik: 2016
Postów: 46
Domyślnie Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Modem TCU dla Sync2 nie loguje się w europejskich sieciach GSM. Aby pojawiła się na ekranie możliwość potwierdzenia sparowania z samochodem, niezbędne jest aby modem TCU połączył się z serwerami Forda.
Jedynie TCU w autach Hybrid/Energi z Sync3 loguje się w europejskich sieciach GSM i pozwala na łącznośc z autem i pełne funkcje MyFordMobile.
Wow, dzięki za cenną odpowiedź, Tadeusz. Teraz wiem, dlaczego się nie łączy. Czy to oznacza, że jeśli uaktualnię do Sync3, zacznie działać?

Kolejne pytanie, niektórzy z moich znajomych, którzy mają ten sam Fusion Energi z Sync2, używają MyFordMobile i działa świetnie. Jak to się stało? Mój i ich Fuzje pochodzą z USA i nie zrobili nic, aby MyFordMobile działał dobrze. Porównałem ich kody ForScan i moje i są takie same.
jossy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2019, 07:43   #35
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,027
Domyślnie Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led

Cytat:
Napisał jossy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...niektórzy z moich znajomych, którzy mają ten sam Fusion Energi z Sync2, używają MyFordMobile i działa świetnie. Jak to się stało? Mój i ich Fuzje pochodzą z USA i nie zrobili nic, aby MyFordMobile działał dobrze. ....
Było u mnie tylko kilka aut hybrid/energi z Sync2. W żadnym TCU nie chciało zalogować się do sieci GSM. Z tego mój wniosek, że TCU stosowane z Sync2 się nie logują. Musiał bym zobaczyć takie auto z Sync2, w którym MyFordMobile działa. Na razie nie widziałem.
To nie jest kwestia upgrade Sync2->Sync3.
Przy Sync3 stosowane są inne (nowsze) TCU i one się logują. Tak więc w hybrid/energi przy wymianie Sync2 na Sync3 trzeba TAKŻE wymienić TCU na właściwy rodzaj.

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 29-08-2019 o 09:43 Powód: czyszczenie
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2019, 08:32   #36
jossy
ford::beginner
 
Imię: Vadim
Zarejestrowany: 27-08-2019
Skąd: Ukraine
Model: Ford Fusion Energi
Silnik: 2.0
Rocznik: 2016
Postów: 46
Domyślnie Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Było u mnie tylko kilka aut hybrid/energi z Sync2. W żadnym TCU nie chciało zalogować się do sieci GSM. Z tego mój wniosek, że TCU stosowane z Sync2 się nie logują. Musiał bym zobaczyć takie auto z Sync2, w którym MyFordMobile działa. Na razie nie widziałem.
Ok, rozumiem. Mogę współdzielić VIN Fusion Energi (USA) z sync2, który działa dobrze z MyFordMobile. Czy to pomoże? Po aktualizacji z sync2 do sync3 planuję również zmienić TCU. Więc dla mnie jest ok. Mój TCU i tak nie działa.
jossy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2019, 09:52   #37
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,027
Domyślnie Odp: Wymiana zwykłych lamp na Dynamic Full Led

Cytat:
Napisał jossy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...planuję również zmienić TCU. Więc dla mnie jest ok. Mój TCU i tak nie działa...
To nie jest takie proste... Dostępność właściwych TCU jest prawie zerowa. Do Fusion hybrid/energi z Sync3 musi być TCU HS7T-14G087-Ex (ja mam np. z końcówką -EG).
Na eBay są w absurdalnej cenie - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Co do logowania się do sieci GSM - wg moich przypuszczeń w Polsce te TCU od Sync3 logują się jedynie do "bezpłatnego" Aero2. Nie wiem jak może być w innych krajach. To może być na przykład powód działania/nie działania MyFord Mobile w różnych autach w różnych krajach.
Niestety na ten temat nie można dowiedzieć się zbyt wiele, bo jak się patrzy na dane dostępne w diagnostyce TCU, to pokazuje, że jest on zalogowany w amerykańskiej sieci GSM...

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 29-08-2019 o 09:58
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2019, 10:20   #38
jossy
ford::beginner
 
Imię: Vadim
Zarejestrowany: 27-08-2019
Skąd: Ukraine
Model: Ford Fusion Energi
Silnik: 2.0
Rocznik: 2016
Postów: 46
Domyślnie Odp: "MyFord Mobile" - aplikacja do komunikacji z samochodami

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To nie jest takie proste...
O ile mi wiadomo, prawidłowy TCU powinien zawierać HS7Z-14G229-Q, przynajmniej ten, który Ford wymienił bezpłatnie. Został on zastąpiony we wszystkich modelach Fusion Energi w latach 2013-2016. Niektóre modele 2016 są wyposażone w Sync3 na pokładzie. Chyba łatwiej to znaleźć. Również według tego forum [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] chłopaki zmieniają TCU i nie mają z nimi problemów. Spróbuję.

Bump:
Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to pokazuje, że jest on zalogowany w amerykańskiej sieci GSM...
Oznacza to, że Ford korzysta z roamingu. Właśnie dlatego postrzegasz to w ten sposób. Czy jest jakiś sposób, aby sprawdzić, czy jest połączony z komórką USA? Jak to robisz?
jossy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2019, 21:05   #39
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,027
Domyślnie Odp: "MyFord Mobile" - aplikacja do komunikacji z samochodami

Cytat:
Napisał jossy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
.. Czy jest jakiś sposób, aby sprawdzić, czy jest połączony z komórką USA? Jak to robisz?
Widać to w diagnostyce TCU.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2019, 05:44   #40
jossy
ford::beginner
 
Imię: Vadim
Zarejestrowany: 27-08-2019
Skąd: Ukraine
Model: Ford Fusion Energi
Silnik: 2.0
Rocznik: 2016
Postów: 46
Domyślnie Odp: "MyFord Mobile" - aplikacja do komunikacji z samochodami

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Widać to w diagnostyce TCU.
Ok dziękuję. Próbowałem zlokalizować tę opcję w ForScan, ale nie udało się. Spróbuję google go. Dzięki.
jossy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.