Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-11-2019, 16:18   #1
Moskit33
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 08-09-2018
Skąd: Warszawa
Model: Ford escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 29
Domyślnie nie ma prądu spalony moduł

Witam jak w temacie kupiłem escape 2017 całe tylko nie ma prądu . po wyjęciu akumulatora okazało się że ma 0.26 v juz nie do uratowania . Po założeniu nowego akumulatora zapaliły się światła pozycyjne i zaczęły migać kierunki i cicho buczał klakson więc niby alarm i to tyle z oznak życia . Autko ma pękniete lusterko więc dlaczego pęknięte skoro nie było kolizji , po wyjęciu wkładu okazało się że przewody są miękkie jakby nadpalone . Po zjęciu boczka okazało się że szlak trafił moduł drzwi był spalony,F1ET-14B531-BF mój był mexico a kupiłem czechy ale piny wszystko ok, wyraznie nadpalona obudowa z wtyczką i środek zjarany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Po zakupie modułu i wiązki i jej przeróbce do wymagań efekt taki sam . no cóż rozbieramy ,okazało się że komuś wylała się ,,cola'' na konsoli środkowej więc jesteśmy blisko i. I cóż fotele wytargane konsola zdjęta deska wyjęta a innej przyczyny i zapachu spalenia nie ma . Nadmienię tylko że bezpiecznik pod schowkiem 10 a odpowiadający za oświetlenie był spalony ale to i tak nic nie dało . Więc auto nie żyje może jakieś sugestie z ust kolegów bardziej doświadczonych


Ostatnio edytowane przez Moskit33 ; 03-11-2019 o 16:30
Moskit33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2019, 18:59   #2
ferolo22
ford::advanced
 
Imię: daniel
Zarejestrowany: 11-01-2013
Skąd: słupsk
Model: focus , Escape
Silnik: 1.6, 2.0
Rocznik: 2007, 2016
Postów: 422
Domyślnie Odp: ford escape nie ma prądu spalony moduł

A Bcm sprawny ciężko z opisu kolegi jednoznacznie wywnioskować o co chodzi samochód nie odpala to zrozumiałem ale resztę ciężko.
Rozumiem że po wciśnięciu przycisku start zero oznak sprawdzał klemę przy aku czy cała próbnik w dłoń albo miernik i sprawdz czy na Bcm dochodzi prąd.
Duża wtyczka z 2 grubymi przewodami kolor bodajże zielony jak jest activ stop to mogą być 4 wypinasz sprawdzasz czy jest napięcie jak jest to szukasz dalej po instalacji.
Chyba że Bcm spalony to inna bajka samochód otwiera się z kluczyka jak nie to może być jeszcze uszkodzona centralka key less
ferolo22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2019, 19:11   #3
Moskit33
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 08-09-2018
Skąd: Warszawa
Model: Ford escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 29
Domyślnie Odp: ford escape nie ma prądu spalony moduł

Witaj tak jak napisałem auto nie ma żadnych oznak życia oprócz tych napisanych zero zegarów zero jakichkolwiek czynności, Bezpieczniki główne w skrzynce przed akumulatorem sprawne przekaźniki sprawne w bagażniku sprawne u pasażera jeden bezpiecznik spalony pewnie związany ze spalonym modułem tylko dlaczego się spalił ? Klemy sprawdzone minusowa sprawna z pirotechnicznym włącznie. Nie mamy możliwości polaczyc się z komputerem żeby cokolwiek odczytać myśleliśmy że tak cola wysłana uszkodził przetwornice ale nie spalony był tylko moduł drzwi kierowcy
Moskit33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2019, 06:35   #4
ferolo22
ford::advanced
 
Imię: daniel
Zarejestrowany: 11-01-2013
Skąd: słupsk
Model: focus , Escape
Silnik: 1.6, 2.0
Rocznik: 2007, 2016
Postów: 422
Domyślnie Odp: nie ma prądu spalony moduł

Co z przewodami od bcm jest napięcie a tych co pisałem
ferolo22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2019, 07:57   #5
Moskit33
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 08-09-2018
Skąd: Warszawa
Model: Ford escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 29
Domyślnie Odp: nie ma prądu spalony moduł

Dziś sprawdzimy i dam znac
Moskit33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2019, 09:56   #6
Moskit33
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 08-09-2018
Skąd: Warszawa
Model: Ford escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 29
Domyślnie Odp: nie ma prądu spalony moduł

Do bcm prąd dochodzi bezpieczniki sprawne w bagażniku bezpieczniki sprawne zdejmujemy jeszcze boczki z wszystkich drzwi bo chyba tam też są moduły i też mogą być spalone
Moskit33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2019, 16:07   #7
ferolo22
ford::advanced
 
Imię: daniel
Zarejestrowany: 11-01-2013
Skąd: słupsk
Model: focus , Escape
Silnik: 1.6, 2.0
Rocznik: 2007, 2016
Postów: 422
Domyślnie Odp: nie ma prądu spalony moduł

Jak rozwinął się temat ?
ferolo22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.