Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-02-2020, 21:28   #41
MaRo2k
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-03-2015
Model: S-Max
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 11
Domyślnie Odp: Sprężyny zawieszenia tył.

Według katalogu KYB nie ma rozróżnienia miedzy wersja 5 os. a 7 os.

Wychodzi numer KYB RA6668

Według katalogu SACHS są dwie wersje zwykła i wzmocniona

Zwykła SACHS 994 273

Wzmocniona SACHS 994 274

Wszystko dla pojazdu ze standartowym zawieszeniem bez ivdc, bez samopoziomowania. Oczywiście pod twoją wersje silnikową 2.0 TDCI 163KM

Prościej się nie da 10 min roboty. Możesz wysłac piwo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

MaRo2k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2020, 21:56   #42
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Sprężyny zawieszenia tył.

Sachs też nie rozróżnia między wersją 5 os. a 7 os.
Np. te sprężyny
Cytat:
Napisał MaRo2k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zwykła SACHS 994 273
będą dobre dla standardowego zawieszenia przy 5 os. i przy 7 os.


Jakby roszczeniowemu koledze się chciało sprawdzić jakie ma fabrycznie sprężyny u siebie, to mogłoby się np. okazać, że nie musi zmieniać sprężyn przy wymianie amortyzatorów z NIVOMAT na "zwykły".
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2020, 22:40   #43
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Sprężyny zawieszenia tył.

Moim zdaniem jest duże prawdopodobnieństwo że orginały mogą mieć jakieś oznaczenia kolorowymi kreskami, bo tak w c-maxach było. Ale w s-maxach jeśli jest wersja 5 osobowa to automatycznie możemy więcej bagażu zapakować a przy 7 osobach wiecej osób ale mniej bagażu . Co pewnie według producentów części jest traktowane jako to samo i produkują jedną wersje.
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2020, 07:18   #44
lsz11
ford::average
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 25-12-2012
Skąd: Olecko
Model: S-Max PowerShift
Silnik: 2.0 TDCI, 163 km
Rocznik: 2011
Postów: 171
Domyślnie Odp: Sprężyny zawieszenia tył.

Cytat:
Napisał Parch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podaj nr FINIS sprężyn, które masz u siebie.
Dzięki.
Nie bardzo wiem co to za nr FINIS ale wrzuciłem VIN na stronę Catcar.info
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
i wg tej strony mam standardowe zawieszenie, albo strona źle czyta VIN albo niemiec wymieniał zawieszenie na NIVOMAT.

Cytat:
Napisał c-matix Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w s-maxach jeśli jest wersja 5 osobowa to automatycznie możemy więcej bagażu zapakować a przy 7 osobach wiecej osób ale mniej bagażu . Co pewnie według producentów części jest traktowane jako to samo i produkują jedną wersje.
Ma to sens, może właśnie dlatego w sklepach internetowych nie ma rozróżnienia na 5 os. i 7 os.
Przejadę się później do znajomego na kanał i sprawdzę jeszcze raz czy są jakieś oznaczenia na moich sprężynach ale w zeszłym tygodniu podczas wymiany łączników stab. tył, obejrzałem te sprężyny i żadnych oznaczeń nie znalazłem tylko rzuciło mi się w oczy, że moje sprężyny miały "jakby" mniej zwojów niż te prezentowane w sklepach int. Gdzieś już wyczytałem, że mniej zwojów=NIVOMAT.
lsz11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2020, 08:00   #45
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Sprężyny zawieszenia tył.

Mam coś ....co wpisuje się doskonale w ten temat i bez urazy młody człowieku ......Laik uznaleś w tym przypadu za zniewagę; Sorry, rozumiem, tok myślenia.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Po przeczytaniu
tego co napisałeś,
przyznaję; Nie jesteś laikiem . Myślę że cie to teraz zadowala i nie będzie więcej żadnej zadry.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
teraz coś dla rozluźnienia posłuchajcie .[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2020, 11:17   #46
lsz11
ford::average
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 25-12-2012
Skąd: Olecko
Model: S-Max PowerShift
Silnik: 2.0 TDCI, 163 km
Rocznik: 2011
Postów: 171
Domyślnie Odp: Sprężyny zawieszenia tył.

Cytat:
Napisał eclipse Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam coś ....co wpisuje się doskonale w ten temat
Czekamy na to "coś".
Cytat:
Napisał eclipse Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Laik uznaleś w tym przypadu za zniewagę
Nie obrażam się ale zaszufladkowałeś mnie szybko.

Swoją drogą, wlazłem pod samochód i okazuje się, że na sprężynach nie ma żadnych oznaczeń. Obejrzałem je z każdej strony.
W związku z tym, że sprężyny podczas wymiany nie mają nic do amortyzatorów, z czasem wymienię najpierw amorki i zobaczę jak się auto będzie zachowywało na starych sprężynach. Potem, ewentualnie wymienię sprężyny na jakieś KYB'y.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Aha, czy przy wymianie amortyzatorów z NIVOMAT na standard należy wymienić też górne poduszki (mocowanie) tych amortyzatorów? Pytam bo podczas przeglądania amorków NIVOMAT te zawsze były w komplecie z poduszkami.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20200204_101320.jpg (100.7 KB, 59 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez lsz11 ; 04-02-2020 o 11:21
lsz11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2020, 13:53   #47
lsz11
ford::average
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 25-12-2012
Skąd: Olecko
Model: S-Max PowerShift
Silnik: 2.0 TDCI, 163 km
Rocznik: 2011
Postów: 171
Domyślnie Odp: Sprężyny zawieszenia tył.

czy przy wymianie amortyzatorów z NIVOMAT na standard należy wymienić też górne poduszki (mocowanie) tych amortyzatorów? Pytam bo podczas przeglądania amorków NIVOMAT te zawsze były w komplecie z poduszkami.
lsz11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2020, 16:34   #48
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Sprężyny zawieszenia tył.

Powinno sie wymienic tak czy siak, bez wzgledu, czy sie robi "modyfikacje" czy po prostu wymienia sie amortyzatory
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2020, 17:03   #49
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Sprężyny zawieszenia tył.

Cytat:
Napisał lsz11 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy przy wymianie amortyzatorów z NIVOMAT na standard należy wymienić też górne poduszki (mocowanie) tych amortyzatorów?
Nie jestem do końca pewien, ale będziesz najprawdopodobniej musiał wymienić. Jeśli nie będzie w komplecie z amortyzatorami, to trzeba nabyć takie o nr FINIS 1437051.


A wracając do sprężyn, to również powinieneś je zmienić. Przy standardowej wersji zawieszenia (amortyzatory standardowe) i w wersji 5 os. oryginalnie występują sprężyny o nr FINIS 1509833. Jeśli będziesz szukał zamienników, to wg tego numeru.

Ostatnio edytowane przez Parch ; 05-02-2020 o 17:07
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2020, 17:31   #50
lsz11
ford::average
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 25-12-2012
Skąd: Olecko
Model: S-Max PowerShift
Silnik: 2.0 TDCI, 163 km
Rocznik: 2011
Postów: 171
Domyślnie Odp: Sprężyny zawieszenia tył.

Cytat:
Napisał Parch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie jestem do końca pewien, ale będziesz najprawdopodobniej musiał wymienić. Jeśli nie będzie w komplecie z amortyzatorami, to trzeba nabyć takie o nr FINIS 1437051.


A wracając do sprężyn, to również powinieneś je zmienić. Przy standardowej wersji zawieszenia (amortyzatory standardowe) i w wersji 5 os. oryginalnie występują sprężyny o nr FINIS 1509833. Jeśli będziesz szukał zamienników, to wg tego numeru.
Dzięki wielkie, o to mi chodziło.
Jak się tu piwo stawia? Się przyjeżdża do adresata na podwórko, wyciąga się z bagażnika i się wręcza? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Przyznam, że nie jeden kolega tu na forum zasługuje na taki gest za swoją pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lsz11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.