Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-02-2016, 17:06   #2731
Miczum.GTC
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-04-2015
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2016
Postów: 11
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał BIGOUT Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

porównujemy w tym wątku MK5 do innych to może moje porównanie dość kontrowersyjne, zamówiłem dziś MK5 Vignale, powiem wam że to całkiem inne auto niż zwykłe MK5 jakość wykonania i dodatki bardzo mnie zaskoczyły poniżej kilka fotek z salonu:
Zakupiłem auto z zeszłego roku pokazówka na salonie, produkcja grudzień 2015, na full wypasie nic więcej nie można dołożyć, rabat 23 tyś. od ceny 200tyś
Cześć, zacznę może nieco kontrowersyjnie z racji, że to mój pierwszy post, choćby zarówno to forum jak i parę innych czytam od wielu miesięcy, ale czy przy takich cenach auta nie warto już rozejrzeć się za czymś premium? W tej cenie ok 190 tys. mamy Lexusa GS200t w wersji Elegance, po pewnych negocjacjach można go wyrwać z paroma dodatkami (np pakietem SS+) za ~200tys. a jakość wykończenia i komfortu jednak conajmniej o klasę lepsze od Paska czy Mondeo.

Miczum.GTC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2016, 19:31   #2732
biner
ford::professional
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 18-01-2015
Skąd: gdansk
Model: MK5
Silnik: był 2,0 EB 203 AT=> 240 by mm32
Rocznik: 2015
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał Miczum.GTC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć, zacznę może nieco kontrowersyjnie z racji, że to mój pierwszy post, choćby zarówno to forum jak i parę innych czytam od wielu miesięcy, ale czy przy takich cenach auta nie warto już rozejrzeć się za czymś premium? W tej cenie ok 190 tys. mamy Lexusa GS200t w wersji Elegance, po pewnych negocjacjach można go wyrwać z paroma dodatkami (np pakietem SS+) za ~200tys. a jakość wykończenia i komfortu jednak conajmniej o klasę lepsze od Paska czy Mondeo.
Zgadzam się z tobą ale jak zaczniesz dokładać co chwilę 20 tysi to później stwierdzisz że można dolożyć jeszcze 20 i coś lepszego od lexa kupić. Osobiście uważam że te auta typu mk5, passat itd nie są warte tej ceny i to samo dotyczy tych premium.
biner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2016, 20:38   #2733
Miczum.GTC
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-04-2015
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2016
Postów: 11
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał biner Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zgadzam się z tobą ale jak zaczniesz dokładać co chwilę 20 tysi to później stwierdzisz że można dolożyć jeszcze 20 i coś lepszego od lexa kupić. Osobiście uważam że te auta typu mk5, passat itd nie są warte tej ceny i to samo dotyczy tych premium.
Ja nie mam takiego dylematu, bo absolutne max mojego budżetu to 140 tys. Przeszedłem już długą drogę od używanego BMW 3/Audi A4 po nowego Paska, potem Mondeo, potem jednak Pasek, potem nowy S-Max potem Superb itd. Passata B8 finalnie wykluczyłem, bo jednak imho nie jest wart tych cen, jakie sobie za niego liczą. Mondeo mnie trochę rozczarował kabiną, póki co skłaniam sie ku Skodzie Superb w 1.8TSI, prawdopodobnie z manualem . Ale ten Lexus zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie, za 200 tys. to jednak dobra oferta, gdybym do mojego budżetu miał w perspektywie dopłacenie powiedzmy tych 15 tys. to bym się zdecydował, ale 60 tys. nie dołożę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miczum.GTC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2016, 21:16   #2734
biner
ford::professional
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 18-01-2015
Skąd: gdansk
Model: MK5
Silnik: był 2,0 EB 203 AT=> 240 by mm32
Rocznik: 2015
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Lex to lex bez dwóch zdań, za mk5 dalem 123 za skodę musiałbym pewnie dać ze 140 z tym wyposażeniem za B8 160 a więc 77 do lexa bym nie dolożyl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nawet do skody 17

Bump: uważam że mk5 jest wart 100 a co dopiero z kurę 140 dać
biner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2016, 22:12   #2735
Korchez
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-01-2016
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5 Titanium Mica Shadow Black
Silnik: 2.0 203 KM EB AT =>240 by Totek2
Rocznik: 2015
Postów: 169
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał Miczum.GTC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przeszedłem już długą drogę od używanego BMW 3/Audi A4 po nowego Paska, potem Mondeo, potem jednak Pasek, potem nowy S-Max potem Superb itd. Passata B8 finalnie wykluczyłem, bo jednak imho nie jest wart tych cen, jakie sobie za niego liczą. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałem podobnie.
Już miałem zamówioną M6, natomiast rozeszło się po kościach przez wybór finansowania. Nie chciałem leasingu w Santanderze a u mazdy jest to partner finansujący.
Potem był Pasek. Niestety nie było auta w mojej konfiguracji dostępnego od ręki, wszystko na zamówienie i 3 miechy czekania.
Po drodze oglądałem Peugeota 508. Fajnie się prowadził w automacie, ale trochę trącił myszką w środku. W końcu ma już parę ładnych lat.
Oglądałem C-klassę. Piękna z zewnątrz i w środku ale mała.
Volvo S60 - dobry rabat ale auto nudne i nie za duże.
Trafiłem do Forda, zobaczyłem MK5 w środku i poszło . . . . . Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Korchez ; 20-02-2016 o 22:16
Korchez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2016, 23:14   #2736
Miczum.GTC
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-04-2015
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2016
Postów: 11
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał biner Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lex to lex bez dwóch zdań, za mk5 dalem 123 za skodę musiałbym pewnie dać ze 140 z tym wyposażeniem za B8 160 a więc 77 do lexa bym nie dolożyl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nawet do skody 17
Bump: uważam że mk5 jest wart 100 a co dopiero z kurę 140 dać
Nie mam uprzedzeń Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Moja wersja Superba to jakies 136 tys. bez rabatu, wiec powinienem poniżej 130 tys, się zamknąć. Wersja Style +Fresh i pare dodatków. L&K nie chcę, bo nie przepadam za skórą, dodatkowo ta jasna nie będzie zbyt praktyczna przy dzieciakach, a brązowa jakoś brzydko wygląda.

Cytat:
Napisał Korchez Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałem podobnie.
Już miałem zamówioną M6, natomiast rozeszło się po kościach przez wybór finansowania. Nie chciałem leasingu w Santanderze a u mazdy jest to partner finansujący.
Potem był Pasek. Niestety nie było auta w mojej konfiguracji dostępnego od ręki, wszystko na zamówienie i 3 miechy czekania.
Po drodze oglądałem Peugeota 508. Fajnie się prowadził w automacie, ale trochę trącił myszką w środku. W końcu ma już parę ładnych lat.
Oglądałem C-klassę. Piękna z zewnątrz i w środku ale mała.
Volvo S60 - dobry rabat ale auto nudne i nie za duże.
Trafiłem do Forda, zobaczyłem MK5 w środku i poszło . . . . . Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fakt zapomniałem o Mazdzie, pewnie dlatego, że na początku jako pierwsza była rozpatrywana juz dość dawno temu. C-klasa fajna, zwłaszcza w kombi ale pojemność bagaznika nieco rozczarowuje, dodatkowo nie mój przedział cenowy.
Miczum.GTC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2016, 08:10   #2737
biner
ford::professional
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 18-01-2015
Skąd: gdansk
Model: MK5
Silnik: był 2,0 EB 203 AT=> 240 by mm32
Rocznik: 2015
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał Miczum.GTC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie mam uprzedzeń Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Moja wersja Superba to jakies 136 tys. bez rabatu, wiec powinienem poniżej 130 tys, się zamknąć. Wersja Style +Fresh i pare dodatków. L&K nie chcę, bo nie przepadam za skórą, dodatkowo ta jasna nie będzie zbyt praktyczna przy dzieciakach, a brązowa jakoś brzydko wygląda.

Moja wersja odpowiednik skoda style z 1,8 TSi i z takim samym wyposażeniem co mk5 145300 przy ich rabacie rzędu 8-9 % to i tak wychodzi więcej ok 10 kPLN a z 2,0 TSI dodatkowo 9 tysi.Uczciwie powiem że najbardziej co mnie odpycha od VAGA to DSG i TSI które konsumują olej. Niby poprawili a jak czytam forum VW B8 to cieszą się że tylko 1 litr dolał na 12 kkm. NIe generalizuje że wszystkie ale problem nadal jest.Co do dsg to ta 6 biegowa mokra jeszcze jest spoko ale ta 7 sucha to słabiutka. NIe że kastrują moment żeby wytrzymała to sprzęgła szybko szlak trafia. Z tą kurą nie bierz sobie do serca!!! nie mam z tym problemu i jak auto by mi pasowało to bym nie patrzył na znaczek.Popytaj się przed zakupem czy już opanowali tylne tulejki co są konstrukcyjnie zrypane i szybko pukają.
biner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2016, 10:46   #2738
qlszef
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 29-01-2009
Skąd: Katowice
Model: Lexus ES. Był Mondeo MKIV 1.8TDCI oraz Mondeo MKV Hybrid
Silnik: hybrid
Rocznik: 2021
Postów: 54
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

biner - Ty miałeś na myśli, że MK5 nie jest wart 100 tys?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
qlszef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2016, 12:39   #2739
biner
ford::professional
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 18-01-2015
Skąd: gdansk
Model: MK5
Silnik: był 2,0 EB 203 AT=> 240 by mm32
Rocznik: 2015
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Ani mk5 ani passat i cala reszta tych samochodówGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. z segmentu D
biner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2016, 12:46   #2740
disaster3
ford::average
 
Avatar disaster3
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 31-12-2015
Skąd: Warszawa
Model: Focus III FL/Mondeo V
Silnik: 1.5 EB (183 KM)/1.5 EB (165 KM)
Rocznik: 2015/2019
Postów: 187
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

podpisuje się pod tym obiema "ręcami"Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Segment B powinien kosztować pomiędzy 30 a 50 tys. PLN
Segment C powinien kosztować pomiędzy 45 a 70 tys. PLN
Segment D powinien kosztować pomiędzy 65 a 90 tys. PLN


tyle powinny kosztować samochody i ludzie by częściej zmieniali i nie byłoby trupów na drodze. Kwoty powyżej 100k PLN powinny być zarezerwowane na segment premium.

A obecne ceny to sztucznie napompowany balonik, gdzie żywotność materiałów w stosunku do samochodów z przed 20 lat to jakaś kpina a cena wyższa.
disaster3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.