Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-09-2012, 21:52   #1
FrogsterPL
ford::advanced
 
Avatar FrogsterPL
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 1.6EB 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 462
Domyślnie Classic Moto Show - Kraków, 7-9.09.2012 - Relacja

Siemanko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W ramach "zadośćuczynienia" za moją długą nieobecność na forum, mam nadzieję że taka relacja z Classic Moto Show będzie na miejscu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dodam tutaj, że poniższy post jest nieco zmodyfikowaną kopią z innego forum (ale również mojego autorstwa). Większość zdjęć jak i filmik są autorstwa Sawenzo (spoza forum).

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Najpierw troszkę słowa pisanego...

Osoby z Krakowa zapewne nawet jeśli nie byli, to znają Muzeum Inżynierii Miejskiej. Stałe ekspozycje to między innymi legendy polskiej motoryzacji, sekcja drukarska czy też sekcja gdzie samodzielnie można przeprowadzać doświadczenia (np. podnoszenie ponad 100-kilogramowej obudowy jakiegoś mechanizmu jedną ręką dzięki odpowiedniemu systemowi kilku rolek i sznura itd.). Jest także pomieszczenie, gdzie można obejrzeć stare tramwaje, niegdyś używane w Krakowie (i od czasu do czasu używane nadal, gdy jest okazja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jest dla nich nawet specjalna linia "0").

W muzeum tym relatywnie często mają także miejsce różnorakie wystawy czasowe. W chwili obecnej jest to wystawa Lego ("wystawiła się" chyba głównie ekipa z forum LUGPol), trwająca bodajże do 13-14.09 (mogę się mylić; tak czy owak BARDZO polecam tę ekspozycję, bo po prostu w głowie się nie mieści co da się zbudować z klocków...) oraz to co w tym temacie będzie nas interesowało najbardziej - Classic Moto Show.

CMS rozpoczęło się 7.09 i zakończyło 9.09. Ja z kolegą udaliśmy się tam 8.09, czego efektem jest m.in. powstanie tego tematu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Cóż mogę powiedzieć?... Po prostu MEGA. Nie będę ukrywać - myślałem, że będzie tam kilka samochodów "na krzyż", z których najciekawszym dla mnie będzie Porsche 911 Turbo serii 930. O, jakże srogo się pomyliłem... Dość powiedzieć, że uśmiech z twarzy nie schodził w otoczeniu dziesiątek pięknych czy brzydkich, szybkich czy wolnych, ale zawsze robiących wrażenie maszyn.

Rozpoczęło się olbrzymią kolejką ("Mięso rzucili?"), oczekiwanie trwało bodajże niecałą godzinę. Tutaj słowa uznania dla wszystkich z kolejki - żadnego przepychania, pełna kultura, każdy miał swoją "przestrzeń osobistą". W końcu jeeeeest, kasa! Zwykle bilet do muzeum kosztuje 5,50 zł (ulgowy, niestety nie nie pamiętam ile kosztuje "pełny" - chyba coś koło 8 zł...), podczas CMS jest to koszt 8 zł (i może z 11 za "pełny"?). Tak czy owak, żałować takich pieniędzy zwyczajnie nie wypada - nie w obliczu tego co czekało dalej.

"Wycieczkę" rozpoczęliśmy od bardzo świeżo wyglądającego, krwiście czerwonego MG A - kilka zdjęć i idziem dalej. A dalej co? Mocno zniszczona Alfa Romeo Giulietta ti (prawdopodobnie na początku procesu renowacji) oraz replika Stara Papamobile, robiąca niemałe wrażenie. Kolejnych kilka zdjęć później udaliśmy się do jednej z hal, gdzie trwała akurat restauracja Jaguara E-Type 4.2 (i jego jednostki napędowej), Trabanta i innego modelu MG - chyba TC. W tym miejscu swoje stoisko miał też sklep modelarski models4u, którego przedstawicieli z tego miejsca chciałbym pozdrowić i podziękować za miłą rozmowę.

Po obejrzeniu kilku większych i mniejszych modeli przyszła kolej na zwiedzenie reszty ekspozycji. Przy wychodzeniu z sali na zewnątrz ("na dwór" jak mówi większa część kraju tudzież "na pole" jak to się mawia w Krakowie i okolicach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) można było zobaczyć ciekawy spektakl polegający na próbie zmieszczenia się (podczas cofania) ciężarówką pożarniczą American Lafrance z bodajże 1913 roku w nadmuchiwanej "bramce" jednego ze sponsorów imprezy, firmy Novol. Na szczególną uwagę zasługiwała praca układu wspomagania kierownicy w czarnym wdzianku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Filmik można obejrzeć tutaj:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Po operacji zakończonej powodzeniem udaliśmy się dalej. Duża część samochódów była ustawiona pod wiatą rozpiętą pomiędzy budynkami Muzeum. Czego tam nie było... Od Mini poczynając, przez Buicka Rivierę, DeLoreana DMC-12, Poloneza 2000 Rally, Volvo P1800ES, aż genialnego moim zdaniem Marcosa GT. Kilka samochodów uruchamiano, dzięki czemu już wiem jak BARDZO głośna nawet na postoju jest wyścigowa klasyczna Alfa Romeo R. Płatka. Szczególnie biorąc pod uwagę przegazówki i to, że stałem jakieś 3 metry od samochodu...

W międzyczasie z jednej z hal wyprowadzono jedyną jak dotąd ukończoną replikę legendarnej Syreny Sport. Jej autor, pan Mirosław Mazur, opowiadał o tym samochodzie wspomagając się projektorem. Można było dowiedzieć się na przykład o tym, że w replice ze względu na wymaganą wyższą wytrzymałość zastosowano blachę 2-milimetrowej grubości tam, gdzie w prawdziwej Syrenie Sport była blacha 1-milimetrowa i różnych innych ciekawostek - tak o pierwowzorze, jak i o replice i procesie jej budowy.

Po obejrzeniu i obfotografowaniu wszystkiego co miało kontakt z benzyną (względnie z olejem napędowym), zauważyliśmy że kilka pojazdów stoi także w wąskiej uliczce którą uprzednio pominęliśmy. Oczywiście trzeba było zbadać sprawę - decyzja była słuszna, ponieważ "ukryto" tam między innymi kabrioleta-limuzynę na bazie Fiata 125p (o mega grubych wzmocnieniach progów), MTX'a Roadster (czyli Skodę Favorit w wersji cabrio), dwa bardzo ciekawe Żuki, a także papieską, opancerzoną Lancię Themę V6 (szyby boczne złożone z czterech, grubość takiego "pliku" szyb wynosiła kilka centymetrów). Uwagę zwracał także Mini Moke na sportowych oponach Yokohama Advan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnim etapem była dla nas hala, od których wielu zwiedzających rozpoczynało wizytę na Classic Moto Show, ponieważ była najbliżej kas. Znajdowało się w niej sporo pojazdów z czasów, gdy zawód projektanta/stylisty nadwozia był jeszcze pieśnią przyszłości - Fordy Model T i A, kilka Dodge'ów i nie tylko, a na dokładkę nowocześniejsze i bardziej opływowe Jaguar XK140, Fiaty 500 i inne samochody. W tej hali swoje stoisko miało też m.in. pismo ClassicAuto, gdzie można było obejrzeć na przykład Mercedesa 300SL "Gullwing" w trakcie renowacji, a także zaopatrzyć się w aktualny i archiwalne numery "CA", co osobiście uczyniłem. W tej hali dostaliśmy również do wypełnienia ankiety, wśród których najważniejszą sekcją którą trzeba było wypełnić było zagłosowanie na konkretny samochód, który, naszym zdaniem, powinien otrzymać nagrodę publiczności. Ode mnie poszedł głos na numer 29, czyli Marcosa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ze wszystkich ankiet zostanie także rozlosowana nagroda - aparat fotograficzny. Losowanie odbyło się w niedzielę o godzinie 15:00, ale chyba nie wygrałem :<

No dobrze, gadania chyba już starczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Powyżej był już link do filmiku, teraz link do albumu.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Bump: Kilka zdjęć na zachętę poniżej. Po pełen zestaw zapraszam do linka z poprzedniego postu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

FrogsterPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
classic , classic moto show , kraków , muzeum , wystawa



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.