Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-05-2014, 10:44   #11
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Presostat na pinach 1i2 rozłącza co kilka sekund kompresor - przyczyna ?

jak juzwszystko wyeliminujesz to do osprawdzenia tez zawór rozprężny

bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2014, 22:29   #12
Darrro
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 04-05-2012
Skąd: Wrocław
Model: S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 27
Domyślnie Odp: Presostat na pinach 1i2 rozłącza co kilka sekund kompresor - przyczyna ?

Witam, po długim czasie zabrałem się nareszcie kolejny raz za autko i sytuacja dalej jest nieciekawa. Objawy takie jak były czyli rozłącza na presostacie.

zmostkowałem czujnik oszronienia ( mam jakąś samoróbkę wstawioną) i żadnej poprawy.

Dodam jeszcze, że osuszacz jest oszroniony, rurki przy zaworze rozprężnym obydwie są bardzo zimne, a wymiennik/evaporator jest ciepły.

Czy uszkodzony zawór rozprężny może być przyczyną rozłączania klimy na presostacie (zbyt niskie ciśnienie?)?


Byłem u kolejnego klimaciarza i wyszło, że jednak ciśnienie na niskim spada przy załączeniu sprężarki prawie do 0. Ciśnienie na wysokim jest w normie. Po ściągnięciu czynnika (klima była pełna) zrobieniu próżni przez pół godziny, przedmuchani obiegu od zaworka do zaworka i nabiciu usterka dalej występuje.

Stanęło na diagnozie, że zawieszony zawór rozprężny.

W tym tygodniu odstawiam auto na wymianę zaworu, przy okazji też osuszacz wymieniam i dam znać czy rozwiązało to problemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Dzisiaj klima znów zaczęła chłodzić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Okazało się, że jednak winny był osuszacz. Było w nim pełno wody. Zaworu rozprężnego nie trzeba było wymieniać przez co trochę mniej kasy poszło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Darrro ; 16-07-2014 o 22:01 Powód: naprawione
Darrro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ciśnienie , klimatyzacja , presostat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.