Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-11-2016, 18:03   #3401
bartulko
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-10-2016
Model: Monedo Titanium 2016
Silnik: 2.0 EB (AT) 203KM
Rocznik: 12.2016
Postów: 122
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ok, ale Kombii Titanium w takiej konfiguracji (+ winter, + elektryczna kierownica + automatyczna klapa + Sony Premium) wychodzi z jakieś 145 tyś. (180KM diesel man lub benzyna 200 KM aut). Vignale min. 160 tyś. 15 tyś różnicy za większe koła, trochę skóry i inną stylistykę. Te 15 tyś wystarczy spokojnie aby w Titanium mieć full skórę i automatykę siedzeń
Kurczę ja jakoś nawet nie brałem pod uwagę Vignale. Wydawał mi się jakiś drogi Mnie Titanium 203HP automat
+ lakier Mica Shadow Black (2300 zł)
+ pakiet Titanium
reflektory w technolwogii Ford Dynamic Led
• dodatkowo przyciemniane szyby w tylnej części nadwozia
• czujniki parkowania z przodu i z tyłu
+ elektryczna klapa
+ pakiet winter 1 (grzane tylne siedzenia i 230V z tyłu)
+ sony premium 12 głośników
+ elektrycznie sterowany fotel kierowcy z pamięcią
+ podgrzewana kierownica
Do zapłaty wyszło 121 tys. Może na tego Vignale też dają takie rabaty. Skóry nie lubię więc 15 tys różnicy to mam lekko ponad rok na paliwo i ubezpieczenie ..


Ostatnio edytowane przez bartulko ; 25-11-2016 o 18:06
bartulko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2016, 20:07   #3402
anastazyy
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-11-2010
Skąd: łódź
Model: FIesta MK7, Superb III
Silnik: 1,4 Pb/2,0pb
Rocznik: MK7 2015,SIII 2018
Postów: 397
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał bartulko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kurczę ja jakoś nawet nie brałem pod uwagę Vignale. Wydawał mi się jakiś drogi Mnie Titanium 203HP automat
+ lakier Mica Shadow Black (2300 zł)
+ pakiet Titanium
reflektory w technolwogii Ford Dynamic Led
• dodatkowo przyciemniane szyby w tylnej części nadwozia
• czujniki parkowania z przodu i z tyłu
+ elektryczna klapa
+ pakiet winter 1 (grzane tylne siedzenia i 230V z tyłu)
+ sony premium 12 głośników
+ elektrycznie sterowany fotel kierowcy z pamięcią
+ podgrzewana kierownica
Do zapłaty wyszło 121 tys. Może na tego Vignale też dają takie rabaty. Skóry nie lubię więc 15 tys różnicy to mam lekko ponad rok na paliwo i ubezpieczenie ..
Wydaje się że cena dobra.
anastazyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2016, 22:17   #3403
kruger
ford::advanced
 
Avatar kruger
 
Zarejestrowany: 27-04-2010
Model: Mondeo MK5 → Mondeo MK4
Silnik: EB 240KM, PowerShift
Rocznik: 2013
Postów: 426
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał siebek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem jak wyglądają plany rozwoju sieci DAB+ w Polsce, ale jak się kupuje samochód na parę lat to myślę, że warto dopłacić żeby nie bawić się później w żadne dodatkowe urządzenia.
Różnica w jakości jest KOLOSALNA.
To fakt, różnica w jakości dźwięku jest duża. Ale bez DAB tą jakość można mieć korzystając z USB, BT,CD i aplikacji typu Spotify. Zmierzam tylko do tego, że nie jest to opcja typu "must have" jak np. LEDy.
kruger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2016, 22:22   #3404
stefanb
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-05-2016
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 394
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Coś dla niezdecydowanych: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jakoś nie jestem wielkim fanem testów robionych przez SCF, ale niech tam mu będzie... Mondeo oberwało się za kiepską (niby) jakość spasowania w porównaniu ze Skodą i VW. Reszty sami posłuchajcie...
stefanb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2016, 07:31   #3405
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał kruger Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wtrącę się z sensem kupowania radia z DAB. Ja dużo jeździłem MK5 w trasach a DAB działa tylko w dużych aglomeracjach i naokoło nich więc mało korzystałem z tego dobrodziejstwa. No i mała ilość stacji radiowych. W mieście mogłem słuchać jedynie Trójki a jak córka jechała to czasem Radio Dzieciom.
Za 2-3 lata Danie i Norwegia nie będa już miały auta z FM - czyli bez DAB nie masz radia jadąc w tych krajach Europy. Inne Państwa też idą w tym kierunku, Jeśli ktoś kupuje auto na 2-3 lata i nie zależy mu na jakości, to pewnie nie ma to znaczenia - no chyba że przy odsprzedaży. Pewnie za 1000 zł za 2-3 lata bedzie można kupić używkę z DAB+ chocby na allegro.

Bump:
Cytat:
Napisał bartulko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
+ elektrycznie sterowany fotel kierowcy z pamięcią
..
Rozważ wzięcie elektrycznej regulacji kierownicy - fotel masz też w cenie. Rabat wydaje się porównywalny z moim (prywatna osoba) - z tym, kwotowo mnie wyszło trochę więcej, ale diesel 180 km, Ruby Red, Kombii, Elektryczna kierownica i spryskiwacze

Ostatnio edytowane przez kaan1 ; 26-11-2016 o 07:39
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2016, 08:55   #3406
siebek
ford::advanced
 
Avatar siebek
 
Zarejestrowany: 29-08-2012
Skąd: Norwegia
Model: Volvo V90 T8
Silnik: 2.0 T8 390KM
Rocznik: 2019
Postów: 468
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał kruger Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To fakt, różnica w jakości dźwięku jest duża. Ale bez DAB tą jakość można mieć korzystając z USB, BT,CD i aplikacji typu Spotify. Zmierzam tylko do tego, że nie jest to opcja typu "must have" jak np. LEDy.
Masz rację, są alternatywy ale wszystko zależy od tego co się lubi. Dla mnie radio jest najwygodniejszą opcją. Telefon muszę wyjąć z kieszeni i włączyć aplikację, żeby przez bluetooth sobie muzyki posłuchać. Korzystam z Deezer i niestety nie włącza się ona automatycznie po sparowaniu z Synciem.

Cytat:
Napisał kaan1
Za 2-3 lata Danie i Norwegia nie będa już miały auta z FM - czyli bez DAB nie masz radia jadąc w tych krajach Europy. Inne Państwa też idą w tym kierunku, Jeśli ktoś kupuje auto na 2-3 lata i nie zależy mu na jakości, to pewnie nie ma to znaczenia - no chyba że przy odsprzedaży. Pewnie za 1000 zł za 2-3 lata bedzie można kupić używkę z DAB+ chocby na allegro.
Norwegia w 2017 wyłącza FM. Co do używki z DAB+ - tak pewnie będzie za te 1000zł ale instalacja może wymagać trochę rzeźby, bo anteny do radia cyfrowego pewnie w standardzie nie ma...
__________________
1994 Peugeot 106 1.1 60KM -> 2003 Mazda 6 GY 1.8 120KM -> 2007 Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi 125KM Titanium HB -> 2015 Ford Mondeo Mk5 2.0TDCi 150KM Titanium X Kombi -> 2019 Volvo V90 T8 Inscription 390KM
siebek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2016, 09:26   #3407
bartulko
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-10-2016
Model: Monedo Titanium 2016
Silnik: 2.0 EB (AT) 203KM
Rocznik: 12.2016
Postów: 122
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bump:

Rozważ wzięcie elektrycznej regulacji kierownicy - fotel masz też w cenie. Rabat wydaje się porównywalny z moim (prywatna osoba) - z tym, kwotowo mnie wyszło trochę więcej, ale diesel 180 km, Ruby Red, Kombii, Elektryczna kierownica i spryskiwacze
Właśnie takie coś zakupiłem
Kolumna kierownicy - z elektryczną regulacją i pamięcią położenia
zawiera: elektryczną regulację położenia fotela kierowcy w 10. kierunkach z pamięcią położenia, elektrycznie składane lusterka z pamięcią położenia
bartulko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2016, 12:50   #3408
dobo
ford::beginner
 
Avatar dobo
 
Zarejestrowany: 15-05-2012
Skąd: Krk
Model: Mondeo Mk5 Titanium
Silnik: 1.5 EB AT
Rocznik: 2016
Postów: 45
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał stefanb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Coś dla niezdecydowanych: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jakoś nie jestem wielkim fanem testów robionych przez SCF, ale niech tam mu będzie... Mondeo oberwało się za kiepską (niby) jakość spasowania w porównaniu ze Skodą i VW. Reszty sami posłuchajcie...
Ja nie uświadczyłem tego efektu, może dlatego, że nie szedłem z podnieceniem do salonu VW, tylko raczej lekko znudzony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , elektryczne fotele z lusterkami i kierownicą to jest must have jeżeli autem jeździ więcej niż 1 osoba (max 3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). Zdecydowałem się na to rzutem na taśmę, rezygnując niestety z premium audio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , w Polsce nie wydaję mi się, żeby szybko zniknął sygnał analogowy, a gdyby nawet, to nie żał byłoby mi słuchania reklam wszelakiej maści suplementów diety na wszystko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez dobo ; 26-11-2016 o 13:01
dobo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2016, 14:35   #3409
Korchez
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-01-2016
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5 Titanium Mica Shadow Black
Silnik: 2.0 203 KM EB AT =>240 by Totek2
Rocznik: 2015
Postów: 169
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Też uważam że elktryczną regulację warto wziąć. Polska też niestety szykuje się do pzrejścia na cyfrowe nadawanie.
Korchez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2016, 14:45   #3410
marcus1212
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 12-11-2016
Skąd: Warszawa
Model: ciągle szukam...
Silnik: w miarę mocny ;)
Rocznik: ten najnowszy
Postów: 1
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Dziś byłem znów w salonie. Sprzedawca zapytany o DAB+ odpowiedział że nie warto, bo tylko 3 stacje w PL w tym nadają. No ale pewnie przyszłościowe i kolejnemu właścicielowi może się przyda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do ceny to dostałem dużo gorszą w salonie nieVignale. Jeszcze jeden salon ma mi dać wycenę. Jak będzie słaba to wracam do pierwszego.

Bartulko, ile procent zniżki dostałeś i gdzie? Ciekawy jestem.

Ostatnio edytowane przez marcus1212 ; 26-11-2016 o 15:35
marcus1212 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.