Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-11-2020, 18:49   #1
Luccass
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-11-2020
Model: Transit
Silnik: 2.2 Diesel
Rocznik: 2013
Postów: 7
Domyślnie Wyrzuca płyn chłodniczy przez korek

Witam, od kilku dni transit zaczął wyrzucać mi płyn chłodniczy przez korek oraz bulgotać po zgaszeniu silnika (jest mokro w komorze silnika od płynu chłodzącego). Nie są to wielkie ubytki ponieważ poziom płynu ciągle jest na podobnym poziomie. Zaczęło się od tego, że odkręciłem zbiorniczek płynu w celu uzupełnienia jego poziomu, ponieważ myślałem że ubyło płynu. Po odkręceniu korka płyn wrócił do swojego prawidłowego poziomu. Dopiero od tej pory zauważyłem wyrzucanie płynu po każdej jeździe. W tym momencie zaświeciła mi się lampka w głowie i przed oczami miałem widmo pękniętej uszczelki pod głowicą. Udałem się do mechanika, który zrobił test na zawartość CO, ale ten nie pokazał spalin w układzie chłodzenia. Wymienił mi za to termostat i nasmarował zębatki w pompie wody, która podobno wydawała dziwny dźwięk przy włączonym silniku na postoju. Układ został odpowietrzony. Po wizycie dalej wyrzuca płyn chłodzący. Temperatura silnika nie rośnie i stale wynosi 90 stopni. Ogrzewanie działa normalnie, auto nie kopci, w oleju brak płynu, pod korkiem oleju czysto, auto ma moc. Niedawno była robiona turbina, ale nie widzę chyba na razie związku z tą naprawą. Poza tym auto chodzi dobrze i nie ma żadnych niepokojących objawów podczas jazdy. Macie jakieś pomysły?

Luccass jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2020, 19:17   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Wyrzuca płyn chłodniczy przez korek

Jeżeli to nie uszczelka głowicy to może być uszkodzona chłodnica EGR-a lub po prostu korek jest zwalony. Korek trzyma ciśnienie po zgaszeniu silnika?
Poziom płynu nie jest za wysoki?
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2020, 20:56   #3
Luccass
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-11-2020
Model: Transit
Silnik: 2.2 Diesel
Rocznik: 2013
Postów: 7
Domyślnie Odp: Wyrzuca płyn chłodniczy przez korek

Korek wymieniony i dalej wyrzuca płyn oraz rośnie poziom po otwarciu. Nadal nie wykrywa również CO w układzie. Będziemy jutro sprawdzać chłodnice EGR i dam znać co wyjdzie.
Luccass jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2020, 00:28   #4
jack68
ford::average
 
Avatar jack68
 
Imię: jacek
Zarejestrowany: 18-04-2011
Skąd: UK
Model: mondeo bylo minelo
Silnik: diesel
Rocznik: 2017
Postów: 75
Domyślnie Odp: Wyrzuca płyn chłodniczy przez korek

a moze termostat??
nikt jescze nie sprawdzil
jack68 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2020, 11:00   #5
Luccass
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-11-2020
Model: Transit
Silnik: 2.2 Diesel
Rocznik: 2013
Postów: 7
Domyślnie Odp: Wyrzuca płyn chłodniczy przez korek

Cytat:
Napisał jack68 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a moze termostat??
nikt jescze nie sprawdzil
Pisałem na temat termostatu już.

Bump: Chłodnica EGR jest jednak ok. Dziś zrobiliśmy czwarty test CO i pojawiły się spaliny w zbiorniczku wyrównawczym. Po zdjęciu głowicy wstawię foto. Mam tylko nadzieję, że nie jest to pęknięcie bloku silnika, które co prawda rzadko się zdarza, ale daje podobne objawy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Może ktoś ma jakieś doświadczenia w tych fordach? Tematu nie uważam jeszcze za rozwiązany i będę relacjonował co ostatecznie wyszło.
Luccass jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.