Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-04-2013, 20:15   #1
joe70
ford::average
 
Avatar joe70
 
Zarejestrowany: 30-09-2011
Skąd: W-ch
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 16V Duratec
Rocznik: 2006
Postów: 111
Domyślnie [Focus MK2] Centralny zamek nie działa - instrukcja naprawy

1. Objawy
- przestał sygnalizować podwójnie kierunkowskazami przy zamykaniu auta
- centralny zamek nie działa z kluczyka i przycisków blokady wewnątrz auta
- losowe zamykanie i otwieranie centralnego zamka podczas jazdy i na postoju
- sterowanie z pilota działa prawidłowo
- alarm działa prawidłowo
- sygnalizacja otwarcia i zamknięcia drzwi działa prawidłowo

2. Diagnostyka - uszkodzony jest mikrowyłącznik w zamku drzwi przednich , wysyłający masę do GEM , odpowiadający za sterowanie z kluczyka i przycisków wewnątrz auta.

Dalsze czynności dotyczą tylko drzwi przednich (zamki master)

Ustalamy który zamek jest uszkodzony - bardzo rzadko uszkadzają się dwa zamki , uszkodzenie jednego powoduje w/w nieprawidłowości z pkt. 1.

- odkrecamy śrubę ogranicznika drzwi kierowcy i pasażera (torx)
- delikatnie odchylamy drzwi do maksymalnego wychylenia , najlepiej zabezpieczyć drzwi przed dalszym uchylaniem
- teraz najtrudniejsza część zadania , demontujemy złącza obu drzwi , zdejmujemy gumę osłony , luzujemy cztery zaczepy i wyciągamy na zewnątrz dłuuuuuuugie złącze , tutaj sie spocicie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , masakra , pozdrawiam projektanta !!! Na rysunku wygląda to niewinnie , ale to katorga Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zdjęcie z ffclub.ru
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

- wyciągamy złącze drzwi kierowcy , spokojnie w słupku są długie przewody
- we drzwiach kierowcy odpinamy wtyczkę czarną i w niej robimy na szybko mostek , symulując zamknięcie drzwi .

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

- srubokrętem zamykamy we drzwiach pasażera i kierowcy rygiel ( dwa położenia) wtedy mechanicznie odblokujemy przyciski ryglowania na drzwiach
- sprawdzamy czy centralny powrócił do życia ... jeżeli tak to uszkodzony jest zamek od strony kierowcy , jezeli nie to przechodzimy dalej ... u mnie dalej nie działał


- usuwamy mostek i wpinamy czarna wtyczkę w złączu drzwi kierowcy
- wyciagamy złącze drzwi pasażera
- we drzwiach pasażera odpinamy wtyczkę czarną i w niej robimy na szybko mostek , symulując zamknięcie drzwi

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

- srubokrętem zamykamy we drzwiach pasażera i kierowcy rygiel ( dwa położenia) wtedy mechanicznie odblokujemy przyciski ryglowania na drzwiach
- sprawdzamy czy centralny powrócił do życia ...

Yeah ... zaczął działać !!!!! z kluczyka , z przycisków pozostałych drzwi i nawet mruga kierunkowskazami ...

Konkluzja ... uszkodzony mikrowyłącznik lock-unlock w zamku pasażera ...

3. Naprawa , opcja droższa

wada : cena i pracochłonność
zaleta : nie tracimy cześci funkcjonalności zamka

możemy zakupić kompletny zamek (mikrowyłącznika nie da się wymienić) , cena zamka ok. 400 PLN , w ASO wymiana ok 200-300 PLN , samemu pracochłonne , trzeba zdjąć boczek drzwi na zatrzaskach , klamkę , rozbroić szybę , podlepiś szybe do ramy , wyjąc płytę z głośnikiem i mechanizmem szyby , zdemontować klamkę ... bez garażu kiepsko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


4. Naprawa - opcja tańsza

wada : tracimy mozliwość sterowania centralnym zamkiem z przycisku wewnątrz danych drzwi oraz z kluczyka w przypadku uszkodzenia w drzwiach kierowcy
zaleta : niskie koszty , nic nie tniemy , nie wycinamy , piny możemy wpiąć w każdej chwili do złącza.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

- usuwamy poprzednio załozone mostki symulujące zamknięcie
- z czarnej wtyczki po stronie drzwi z uszkodzonym zamkiem zdejmujemy żółtą przednią osłonę styków
- za pomoca igły , zawalniamy zaczepy pinów 8 i 9 i w stronę tyłu wtyczki wyciągamy kompletne piny.
- koniecznie izolujemy każdy wtyk ( nie moga stykać się z sobą) i mocujemy zaizolowane do wiazki.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

- zakładamy żółtą przednią osłonę wtyku
- wpinamy złączkę czarną
- wkładamy złącza drzwi
- odryglowujemy klamką drzwi kierowcy i pasażera
- najtrudniej założyć tę gumową osłonę złączy drzwi na miejsce , lepiej to robić jak jest ciepło , a i tak osłona nie przylega tak idealnie jak przed demontażem.Najwygodnie byłoby zdemontowac drzwi całkowicie , ale do tego potrzeba ze dwóch pomocników do trzymania drzwi ...
- sprawdzamy czy wszystko działa

UWAGA: modyfikację wykonujecie na własna odpowiedzialność !!!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam joe70
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg zamek-drzwi-pasazera.jpg (57.3 KB, 6003 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg zlaczka_drzwi.jpg (75.9 KB, 5737 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg zlaczka_wypieta.jpg (49.6 KB, 5827 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg zlacze-drzwi.jpg (34.9 KB, 5882 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg zamek-drzwi-kierowcy.jpg (64.0 KB, 5854 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez joe70 ; 23-04-2013 o 09:26
joe70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2013, 20:24   #2
lukaszs
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 15-07-2010
Model: Fiesta
Silnik: Tdci
Rocznik: 2011
Postów: 293
Domyślnie Re: [Focus MK2] Centralny zamek nie działa - instrukcja naprawy

super! dzieki! Przetestuje w wolnej chwilii
lukaszs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2013, 23:41   #3
art2007
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 16-04-2013
Model: focus
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: [Focus MK2] Centralny zamek nie działa - instrukcja naprawy

Zrobiłem tak jak kolega pokazał i teraz wszystko działa Super dzięki
art2007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2014, 11:23   #4
kusko
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-02-2014
Model: Focus
Silnik: 1.8l Zetec 115 KM
Rocznik: 2000
Postów: 1
Domyślnie Odp: [Focus MK2] Centralny zamek nie działa - instrukcja naprawy

Bardzo łatwe do wykonania, a ile nerwów oszczędza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
glazurnik warszawa

Ostatnio edytowane przez kusko ; 17-02-2014 o 11:56
kusko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2014, 17:03   #5
kaacka
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-07-2010
Skąd: rbk
Model: cmax
Silnik: od psa
Rocznik: 2010
Postów: 152
Domyślnie Odp: [Focus MK2] Centralny zamek nie działa - instrukcja naprawy

witam Kolegow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

zrobione dokladnie wg instrukcji - i nie halo.... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
idac pinami - mikrostyki zamkniecia drzwi dzialaja ok w obu drzwiach. posprawdzalem jeszcze wszystkie kabelki przy obu wtyczkach, spsikalem preparatem do poprawiania stykow, i nic....
przy zamykaniu centralnego dalej nie ma mrugania kierunkami.
macie moze dalsze sugestie ?
centralny otwiera sie i zamyka z pilota, przy otwarciu jest mrugniecie kierunkami, przy zamknieciu nie.
nie dziala zamykanie centralnego z przycisku blokowania w drzwiach - ani kierownika ani pasazera.
na zegarach nie pali sie lampka dot otwarcia / niezamkniecia drzwi
gdzie wchodza sygnaly z tych wtyczek ? w ktorej czesci samochodu szukac ?
kaacka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2014, 19:39   #6
kuderw
ford::average
 
Imię: WOJCIECH
Zarejestrowany: 11-07-2013
Skąd: KATOWICE/LONDYN
Model: Focus C-max Ghia
Silnik: 2.0 Tdci 136KM
Rocznik: 2004
Postów: 143
Domyślnie Odp: [Focus MK2] Centralny zamek nie działa - instrukcja naprawy

Witam
Dolaczam sie do tematu.
U mnie wszystko dziala, centralny z pilota, cenrtalny z kluczyka, doryglowanie drzwi z pilota i kluczyka, zamykanie drzwi z klamki od strony kierowcy w srodku samochodu.
Przy otwarciu mam mrugniecie kierunkow jeden raz.
Problem pojawia sie przy zamykaniu wszystko dziala oprocz trzykrotnego mrugniecia kierunkowskazami. Sprawdzalem za pomoca Elmconfig i mam zaznaczona ta opcje w GEMie.
Przeprowadzilem procedure opisana powyzej i wydaje mi sie ze wszystkie zamki dzialaja tak jak powinny.
Zastanawia mnie tylko jedna rzecz, po wymontowaniu wtyczki w drzwiach kierowcy mam tylko jedna wtyczke (czarna) a z rysunku wynika ze sa dwie.
Do czego sluzy ta druga, dodam ze w samym zlaczu piny sa okablowane tylko pod jedna wtyczke(czarna).
Jakies pomysly?
kuderw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2014, 20:12   #7
Regnarus
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 19-04-2014
Skąd: Wrocław
Model: Focus III Combi 2017
Silnik: 1.0 EcoBoost 125KM
Rocznik: 2017
Postów: 22
Domyślnie Re: [Focus MK2] Centralny zamek nie działa - instrukcja naprawy

Witam.

Na początek chciałem podziękować za fajną instukcje naprawy.

Moje objawy są identyczne jak w pierwszym poście, czyli:

- przestał sygnalizować podwójnie kierunkowskazami przy zamykaniu auta
- centralny zamek nie działa z kluczyka i przycisków blokady wewnątrz auta
- losowe zamykanie i otwieranie centralnego zamka podczas jazdy i na postoju
- sterowanie z pilota działa prawidłowo

Kierując się instrukcją naprawy zrobiłem wszystkie kroki. Niestety nie potrafiłem stwierdzić, który zamek jest uszkodzony. Mostkując najpierw jeden a potem drugi nic w działaniu się nie zmieniało, dalej nie działał centralny z przycisku wewnątrz i nie migał kierunkami przy zamykaniu. Jak na złość też samoczynne otwieranie się i zamykanie dziś ustąpiło...

Profilaktycznie z obu złącz odpiełem po dwa przewody opisane wyżej. Póki co wszystko działa oprócz podwójnego migania kierunkowskazami przy zamykaniu. Czy się będzie sam otwierał i zamykał czas pokaże... A może jest 100% gwarancji, że po odpięciu tych przewodów zamek nie będzie świrował?

Czy problem może być gdzie indziej?
Regnarus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2014, 21:43   #8
kaacka
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-07-2010
Skąd: rbk
Model: cmax
Silnik: od psa
Rocznik: 2010
Postów: 152
Domyślnie Odp: [Focus MK2] Centralny zamek nie działa - instrukcja naprawy

hallo Regnarus, daj znac do czego dojdziesz. ja spasowalem po dwoch popoludniach walki i oddalem foke do elektryka. nie wiem do konca ktory konkretnie kabelek wypial ale:
- auto jak nie migalo przy zamykaniu tak dalej nie miga
- przyciski w klamkach nei zamykaja calego auta
- reszta dziala normalnie
- i co najwazniejsze - auto samo sie nie otwiera

z rozmowy z elektrykiem - wypial sterowanie otwieraniem drzwi z centralki - ale co i jak dokladnie...... mimo tych drobiazgow - ostatnio padl mi alternator w srodku Polski - to auto i tak jest wybitnie malo awaryjne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kaacka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2014, 22:06   #9
Regnarus
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 19-04-2014
Skąd: Wrocław
Model: Focus III Combi 2017
Silnik: 1.0 EcoBoost 125KM
Rocznik: 2017
Postów: 22
Domyślnie Re: [Focus MK2] Centralny zamek nie działa - instrukcja naprawy

pewnie wypiął przewody opisane wyżej,

mi specjalnie nie zależy za miganiu przy zamykaniu ani na sterowaniu przyciskiem wewnątrz i kluczykiem, wystarczy mi pilot,

ważne aby sam sie nie otwierał i nie zamykał...

chociaż z drugiej strony fajnie jest mieć wszystko w 100% sprawne, ale koszta i pracochłonność za duże,

u mnie w przeciwieństwie do Ciebie działa kontrolka otwarcia drzwi, i pali się kiedy któreś są otwarte
Regnarus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2014, 12:56   #10
zibi123
ford::amateur
 
Imię: zbyszek
Zarejestrowany: 29-05-2012
Skąd: tychy
Model: focus
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: [Focus MK2] Centralny zamek nie działa - instrukcja naprawy

A ja mam taki problem, centralny przestał działać na pilota, na początku otwierał tylko drzwi kierowcy, pozostałych nie natomiast zamykał wszystkie(podobno GEM nie działał), teraz nie reaguje na kluczyk wogóle, nie da się zaprogramować kluczyka a jak zamykam kluczykiem drzwi to otwiera się bagażnik, może jakaś podpowiedź co to może być? Dodam że te objawiły wystąpiły po wymontowaniu i później po ponownym zamontowaniu skrzynki bezpieczników. Dzięku za jakieś sugestie.
zibi123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.