Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-05-2020, 11:38   #41
piotr55122
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-11-2016
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2007
Postów: 58
Domyślnie Odp: [Focus MK2] Centralny zamek nie działa - instrukcja naprawy

Cytat:
Napisał texas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Klamką(a właściwie tym przyciskiem który działa jak za dawnych czasów byly "antenki",nie pamietam jak to się fachowo nazywało, na drzwiach ktore pokazywały czy drzwi są zamknięte i mozna było je zaryglować od środka ) tak ale nie ma dedykowanego przycisku. A jeśli o to się rozchodzi to pewnie albo masz zamek w drzwiach kierowcy uszkodzony albo brak połączenia elektrycznego z GEM/BCM.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Dlaczego uważasz, że akurat zamek w drzwiach kierowcy jest uszkodzony? Według opisu naprawy jeśli zamek kierowcy były uszkodzony, a został naprawiony "tanią metodą" to nie powinno działa ryglowanie z pilota, a mnie działa. Dlatego skłaniam się ku zamkowi pasażera. Za tydzień w weekend chcę to sprawdzić i od niego właśnie zacznę. Zastanawiam się tylko czy jeżeli za poprzedniego właściciela ktoś to naprawiał w taki sposób dojdę do tego który zamek jest uszkodzony. Jak myślisz?

piotr55122 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2020, 11:53   #42
texas
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 08-05-2010
Skąd: Colchester
Model: Ford Mondeo Estate(kombi :) ), Focus MK2 1.8 Tdci 2008 Facelift
Silnik: 1.6TdCi
Rocznik: 2012
Postów: 61
Domyślnie Odp: [Focus MK2] Centralny zamek nie działa - instrukcja naprawy

Cytat:
Napisał piotr55122 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dlaczego uważasz, że akurat zamek w drzwiach kierowcy jest uszkodzony? Według opisu naprawy jeśli zamek kierowcy były uszkodzony, a został naprawiony "tanią metodą" to nie powinno działa ryglowanie z pilota, a mnie działa. Dlatego skłaniam się ku zamkowi pasażera. Za tydzień w weekend chcę to sprawdzić i od niego właśnie zacznę. Zastanawiam się tylko czy jeżeli za poprzedniego właściciela ktoś to naprawiał w taki sposób dojdę do tego który zamek jest uszkodzony. Jak myślisz?
Wrócę do domu zaglądnę na schemat to Ci odpowiem dokładnie. Ale zamek działa tak ze masz tam 2 silniczki którymi steruje gem za pomocą przekaźników dodatkowo masz mikroprzelaczniki ktore sprawdzają stan zamka i drzwi.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez texas ; 28-05-2020 o 12:17
texas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2022, 10:01   #43
maciobyk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-02-2012
Skąd: Rondo Brzeskie-Małopolska
Model: Focus
Silnik: 2,0 ST170
Rocznik: 2002
Postów: 15
Domyślnie Odp: [Focus MK2] Centralny zamek nie działa - instrukcja naprawy

Hej.. Odświeżam temat. Focus mk2 lift- keyless.łą
Wysiadło nagle otwieranie i zamykanie z pilota jak również brak jakiejkolwiek reakcji.. Kluczykiem w drzwiach zamykają się i otwierają wszystkie drzwi. Bezpieczniki sprawdzone. Taki błąd wyskoczył...

Kod: B2086 - Obwód wskaźnika blokady otwierania tylnych okien zwarty do akumulatora.
Moduł: Zespół sterujący drzwiami kierowcy
Szczegóły kodów usterek:Obwód wskaźnika blokady otwierania tylnych okien zwarty do akumulatora. Uważnie sprawdź przewody elektryczne pomiędzy zespołem sterującym drzwiami a zespołem przełącznika okna sterowanego elektrycznie.

Dodam, że błąd znika jak zostaje włączona blokada tylnych szyb na przełączniku w drzwiach kierowcy( po włączeniu zapłonu). Na wyłączonej blokadzie błąd powraca... Ale dalej nie mam mozliwości zamknięcia/otwarcia auta...

Cytat:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez maciobyk ; 14-08-2022 o 15:39
maciobyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2022, 12:26   #44
PrzemekK
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 12-09-2022
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 1
Domyślnie Odp: [Focus MK2] Centralny zamek nie działa - instrukcja naprawy

Ford Focus mk2, objawy:

- centralny zamek nie działa z kluczyka i przycisku blokady wewnątrz auta od strony kierowcy,
- sygnalizacja otwarcia i zamknięcia drzwi działa prawidłowo,
- sterowanie z pilota działa tylko pokrywa bagażnika.

Opis:

1. Pilot działa w pokrywie bagażniku, ale żadne z czterech drzwi nie blokują się ani nie odblokowują za pomocą breloka.

2. Ręczne naciśnięcie wewnętrznego przycisku drzwi kierowcy w celu odblokowania nie powoduje żadnych zmian w drzwiach. Reszta wewnętrznych przycisków drzwi działa - w sensie blokują i odblokowują zamek.

3.Kiedy naciskam pilot, światła kierunkowskazów reagują poprawnie. Brak dźwięku charakterystycznego do zamknięcia/otwarcia centralnego zamka.

4. Sprawdziłem 2 bezpieczniki odpowiedzialne za centralny zamek od strony kierowcy i pasażera w skrzynce bezpieczników pod schowkiem - są "sprawne".

5. Odłączyłem akumulator na kilka godzin, nic nie pomogło. Akumulator jest dobry - był sprawdzany.


Proszę o pomoc i sugestie co może być przyczyną uszkodzenia centralnego zamka.
PrzemekK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.