Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-09-2017, 14:23   #51
mikinowacki
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 02-06-2013
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Odp: Czyszczenie kolektora ssącego 1.6 TDCi - fotorelacja + logi

Czy możliwe jest dodanie fotek na nowo?

mikinowacki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2017, 20:04   #52
solarV
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 09-04-2017
Skąd: Sobótka
Model: C-MAX
Silnik: 1.6
Rocznik: 2009
Postów: 2
Domyślnie Odp: Czyszczenie kolektora ssącego 1.6 TDCi - fotorelacja + logi

poprosze o fotki, z góry dziekuje
solarV jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2018, 13:27   #53
Mikee3x
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-08-2017
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 7
Domyślnie Re: Czyszczenie kolektora ssącego 1.6 TDCi - fotorelacja + logi

Cytat:
Napisał mixann Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam ponownie

korzystając z ładnej pogody znów wziąłem się za porządki przy aucie i postanowiłem mu wyczyścić dolot a wiedząc że przed zakupem jeździł ze standardowo odetkanym EGR-em to na pewno sporo syfu tam sie uzbierało.

Oto przepis na poprawne wykonanie takiej operacji
czas zabawy około 6 godzin
potrzebne środki - płyn do mycia silników z zewnątrz i 1 L benzyny 95 do tego jakiś pędzelek i odrobina cierpliwości

całość rozpoczynamy od demontażu kolejno tego co myjemy i to co niepotrzebne.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

na początek odpinamy AKU !!!

demontując element nr 3 nalezy odkręcić tylko tę prawą śrubę na turbinie i delikatnie obrócić kolanko do siebie a wtedy ładnie nam zejdzie

demontując element nr 5 należy od razu zabezpieczyć kawałkami materiału czystego otwory nad wałkiem rozrządu aby syf i piasek nam sie nie przedostał do układu smarowania

zawór EGR odkręcamy opcjonalnie razem z rurą łączącą przy tym uważając aby nie zgubić podkładki jeśli mamy oczywiście zamiar też go umyć

jeżeli zawór ten nie był nigdy sciągany to warto najpierw się zaopatrzyć w nową opaskę łączącą zawór z rurką

aby zdjąć kolektor delikatnie podważamy i zdejmujemy ale tak aby żaden syf nam nie wpadł do środka i aby uszczelki gumowe pozostały na miejscu

po zdemontowaniu wszystkiego ukazuje nam się taki oto widok
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

najpierw bierzemy się za mycie kolektora w którym otwory są dość dobrze oblepione
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

najpierw trzeba oskrobać śrubokrętem z grubego nalotu ile się da a potem wlewamy benzynę do kolektora i płuczemy aby ten cały syf delikatnie rozpuścić

potem należy dobrze spryskać środkiem do mycia silnika o odstawić na bok

w międzyczasie płuczemy tym środkiem element nr 3, 4 i zawór EGR jesli był wyjmowany

kiedy już wszystkie elementy zostały dobrze tym środkiem spryskane zlewamy cały syf, wkładamy do pudełka i jedziemy na myjnie ręczną aby pod ciśnieniem środkiem z pianą dobrze to wyszprycować wewnątrz.

Nie płuczemy i najlepiej spryskać to raz jeszcze środkiem do mycia silników

ważne jest by ubrać się jak do garażu bo będzie waliło pianą i syfem w każdą stronę

kiedy już wrócimy lejemy do szaflika gorącą wodę dodajemy płyn do mycia naczyń i wtedy dopiero wszystko płuczemy w czystej wodzie i wstawiamy do słońca niech schnie

efekt jest jak na obrazku poniżej
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

w tym czasie czyścimy wloty w głowicy które też są mocno zarośnięte sadzą i olejem.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

zdejmujemy szerokim śrubokrętem szlam uważając by nam się nie przedostało to do środka i wycieramy potem czystą szmatą

efekt ma być jak poniżej
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

kiedy wszystko już jest gotowe zabieramy się za składanie zaczynając umycia uszczelek okrągłych kolektora pilnując by założyć je dokładnie tak jak były zdjęte najlepiej w tej samej kolejności no chyba że dysponujemy całkiem nowymi wtedy nie ma to znaczenia.

ważne jest by uszczelki delikatnie posmarować olejem wtedy ładnie wskoczy nam kolektor w gniazda.

składamy wszystko w kolejności odwrotnej jak na foto nr 1

skręcamy z wyczuciem bez przesady

Po zmontowaniu wszystkiego odpalamy auto układ CR sam się odpowietrzy wystarczy 10 s zakręcić rozrusznikiem i zostawić je na kilka minut na biegu jałowym

potem kiedy sami się doprowadzimy do ładu należy się przejechać by sprawdzić czy wszystko jest ok oraz by rozgrzać silnik w celu weryfikacji czy gdzieś nie cieknie olej spod elementu nr 5.
Mogę prosić o foty [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. Dzięki.
Mikee3x jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2018, 12:34   #54
MAREKFOCUS94
ford::amateur
 
Imię: MAREK
Zarejestrowany: 08-03-2018
Skąd: GDYNIA
Model: FOCUS MK2
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: Czyszczenie kolektora ssącego 1.6 TDCi - fotorelacja + logi

mogę prosić o fotki ?

Ostatnio edytowane przez MAREKFOCUS94 ; 08-03-2018 o 12:42
MAREKFOCUS94 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2018, 14:03   #55
adrian123215
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-03-2018
Model: mazda 3 bk
Silnik: 1.6citd
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Czyszczenie kolektora ssącego 1.6 TDCi - fotorelacja + logi

Witam
Gdzie mogę kupić plastikowe podkładki pod oringi uszczelniające kolektora?

Ostatnio edytowane przez adrian123215 ; 16-03-2018 o 19:17
adrian123215 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2018, 18:29   #56
mixann
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-05-2011
Skąd: Przemyśl
Model: Ford Focus MK2 - Sport
Silnik: 1.6 TDCi 109 KM
Rocznik: 2005/2006
Postów: 170
Domyślnie Odp: Czyszczenie kolektora ssącego 1.6 TDCi - fotorelacja + logi

Witam. Niestety przeszukałem cały komputer i nie mogę odnaleźć tego folderu ze zdjęciami z czyszczenia kolektora dolotowego. Nie wiem gdzie są po prostu się rozpłynęły a kopii zapasowej nie mam z serwera. Przykro mi nic nie zrobię.
mixann jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2019, 14:45   #57
henieq
ford::amateur
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 21-08-2013
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus Mk2
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 0
Domyślnie Odp: Czyszczenie kolektora ssącego 1.6 TDCi - fotorelacja + logi

Wielka szkoda, że nie ma fotek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czy udało się komuś może zdobyć zdjęcia, albo zapisac wcześniej, albo zrobić nowe na podstawie swojej naprawy? Z góry dzięki!
henieq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2019, 06:10   #58
eber83
ford::beginner
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 16-06-2014
Skąd: Rzeszów
Model: Focus Mk2 1.6 Ghia
Silnik: 109km
Rocznik: 2005
Postów: 18
Domyślnie Odp: Czyszczenie kolektora ssącego 1.6 TDCi - fotorelacja + logi

Też mam pytanie bo podkładki plastikowe które są pod oringami te 8 sztuk mam je pekniete Tak jak by były celowo-każdą w tym samym miejscu.Ogolnie czy można je kupić np w Asi?
eber83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2019, 13:45   #59
SneakySnake
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-06-2019
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 1
Domyślnie Odp: Czyszczenie kolektora ssącego 1.6 TDCi - fotorelacja + logi

Te fotki byłyby wybawieniem, ale ich nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SneakySnake jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2020, 14:37   #60
fla18
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-08-2015
Model: Focus MK2
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: Czyszczenie kolektora ssącego 1.6 TDCi - fotorelacja + logi

Witam,

Proszę o pomoc. Jestem w trakcie czyszczenia kolektora. Odkręciłem pokrywę zaworów, z tyłu kolektora odkręciłem dwie śruby, odkręciłem nakrętki przewodów z wtrysków oraz rurę metalową biegnącą do EGR. Kolektor ani drgnie. Próbowałem go delikatnie podważać i również zero reakcji.

Czy są jeszcze jakieś śruby, które trzeba odkręcić?
fla18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.