Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-04-2014, 21:02   #21
marcinze
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 15-09-2008
Model: S-Max 2.2, Mondeo MKIII 2.0
Silnik: TDCI 2.2 175 KM, PB 2.0 145 KM
Rocznik: 2009, 2000
Postów: 8
Domyślnie Montaż III rzędu foteli od Galaxy Mk3 na standardowej podłodze 5 osobowej S-Maxa Cz1

Prace adaptacyjne rozpocząłem oczywiście od nauczenia się na pamięć fotorelacji orion512-a. Potem przyszedł czas na zakupy odpowiednich podzespołów:

2 x fotele od Galaxy Mk3 + śruby montażowe - 1500 zł
2 x pasy od S-Maxa – wersja zapinana + śruby montażowe - 100 zł na szrocie
1 x gwintownik M10 - 30 zł
1 x ostry nożyk - 10 zł
Kilka gwoździ do zaznaczenia pozycji otworów montażowych pod wykładziną
Kreda

Nie będę podwajał fantastycznego opisu kolegi orion512-a – bez którego ani rusz. Chciałbym jedynie przedstawić moją wersję (nieco uboższą i prostszą do wykonania).
Zaczynamy od zdjęcia i przystosowania tylnych słupków (opis jak wykonać orion512-a)
Po zdjęciu pokrywy tylnego schowka przewlekamy pas pod plastikowym boczkiem (nie będziemy go demontować). Spokojnie przejdzie, pod warunkiem że wyjmiemy małą zaślepkę (widoczną na zdjęciach), którą zresztą będziemy modyfikować w dalszej kolejności. Przykręcamy górne mocowanie pasa, montujemy spinki, wkładamy i przykręcamy zwijacz w miejsce do tego przewidziane przez producenta.
Jedyna rzecz jaką trzeba zmodyfikować to zaślepka o której wspominałem przez którą wychodzi pas do górnego mocowania. Wystarczy w niej wyciąć prostokątny otwór, oczywiście nieco szerszy niż pas. Trzeba ją przeciąć z jednej strony, tak żeby możliwe było przewleczenie pasa. Otwór ten wykonałem za pomocą miniszlifierki.

W kolejnym etapie zabrałem się za przystosowanie płaskiej 5- osobowej podłogi. Niektórzy pisali, że montują fotele bezpośrednio przez wykładzinę podłogi. Ja uznałem, że jest to niekorzystne w przypadku foteli od galaxa, które są nieco wyższe niż oryginały S-maxa. Konsekwencją jest utrata kilku centymetrów przestrzeni nad głową pasażera. A przecież nie jest jej zbyt dużo. Po drugie mocno ucierpi na tym estetyka.
A więc do rzeczy.
Pierwszą czynnością jest namierzenie wszystkich otworów montażowych ukrytych pod wykładziną bagażnika. Ja użyłem po prostu gwoździ przebijając wykładzinę celowałem w otwory i tyle. Oczywiście najpierw należy wyciągnąć gumki zabezpieczające otwory, co można zrobić bez problemu podnosząc wykładzinę.
Pomiędzy gwoździami prowadzimy kredą linię ciecia. U mnie linia ta to 52 cm- tyle co prowadnica fotela. Tniemy za pomocą nożyka. Z przodu i z tyłu nacięcia wykonujemy cięcie poprzeczne na 5 cm – szerokość prowadnicy fotela. Widać to lepiej na zdjęciu. Odginamy wykładzinę do góry. Niestety musimy wyciągnąć gąbkę (cholernie upierdliwa, nie poddaje się cięciu). Na koniec należy podwinąć wykładzinę w dół tak żeby powstała rynna do prowadnicy. Tak przygotowujemy wszystkie rynienki na prowadnice. Zabieg ten pozwoli nam zamontować fotele na fabrycznie przewidzianym miejscu i o dobre 4 cm niżej niż montaż bezpośrednio na wykładzinie.
Po przygotowaniu wszystkich rynienek należy wyciąć wykładzinę pod montaż dolnego mocowania pasów bezpieczeństwa (i tu już wycięcie zależne od rodzaju pasów). Kolejnym krokiem jest gwintowanie otworów montażowych, ponieważ fabrycznie nie mają gwintu – opis co i jak kolegi orion512-a.
Po nagwintowaniu zaczynamy montaż – najprzyjemniejszą część prac.
Przykręcamy dolne mocowanie pasa bezpieczeństwa.
Wrzucamy fotele i wkręcamy śruby do podłogi.
No i gotowe.
Czas pracy ok 5 godzin.

Bump:
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1.jpg (94.2 KB, 1486 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2.jpg (97.7 KB, 1448 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 3.jpg (97.2 KB, 1478 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 4.jpg (74.8 KB, 1461 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 1.jpg (97.7 KB, 1500 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 4.jpg (99.7 KB, 1487 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 6.jpg (99.7 KB, 1474 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 8.jpg (97.2 KB, 1437 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 10.jpg (97.1 KB, 1528 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez marcinze ; 09-04-2014 o 14:41
marcinze jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2014, 00:31   #22
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 905
Domyślnie Odp: Montaż foteli 3 rząd - Fotorelacja

Cieszę się, że mój opis komuś się przydał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powiem Ci, że bałem się takiego rozwiązania właśnie ze względu na estetykę.
No ale jak oglądam twoje zdjęcia to muszę przyznać że elegancko to wyszło.
A napisz jeszcze czy nie ma kłopotów z przesuwaniem tych foteli kiedy są tak trochę zapadnięte w tej wykładzinie?
A jak wygląda sprawa po złożeniu. Dobrze się układają, nic nie odstaje?
I jeszcze napisz czy faktycznie tak jest jak fotele są w skrajnej tylnej pozycji to dotykają do tylnej szyby i jakby je odsunąć przy podniesionej klapie i potem trzasnąć nią to można krzywdę zrobić?
__________________
Moja przygoda z preFL Convers+ | FL Convers+ | Customowym LOGO | TPMS |

sprzedam: Licznik Convers+ | chwilowo Grabarka |
orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2014, 10:25   #23
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,133
Domyślnie Odp: Montaż III rzędu foteli od Galaxy Mk3 na standardowej podłodze 5 osobowej S-Maxa

Cytat:
Napisał marcinze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

No i gotowe.
Czas pracy ok 5 godzin.

Bump:
i 2 razy po 25 kg na pokładzie .... tadammmm. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie będzie przynajmniej ząbkować opon z tyłu .

Również uważam to za dobry pomysł bo koszty poważnie zminimalizowane , a przesuwne fotele z Galaxy to raczej duży plus którego brakuje w Maksiu .

Kolejny etap to przystosowanie środkowych foteli do wysiadania z trzeciego rzędu .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2014, 19:58   #24
marcinze
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 15-09-2008
Model: S-Max 2.2, Mondeo MKIII 2.0
Silnik: TDCI 2.2 175 KM, PB 2.0 145 KM
Rocznik: 2009, 2000
Postów: 8
Domyślnie Odp: Montaż foteli 3 rząd - Fotorelacja

Fotele przesuwają się przy takim montażu jakieś 10 cm. Dalej w kierunku klapy nie ma sensu ponieważ głowa pasażera zaczyna mijać specjalne wgłębienie w podsufitce. Dalej jest ona poprostu płytsza. Wbrew pozorom zyskuje się sporo miejsca na nogi. Przesuw działa idealnie, nic nie zahacza.
Po złożeniu cacy. Identycznie jak na podłodze 7 os.
W moim przypadku siedzenia w skrajnym tylnym położeniu mają jeszcze zapas do szyby, a więc nie jest możliwe zbicie szyby nawet z podniesionymi zagłówkami. Przypuszczam, że szyny mają możliwość wysunięcia dalej do tyłu, ale jak pisałem wyżej mija się to z celem.
marcinze jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2014, 21:03   #25
Jarek G.
ford::professional
 
Avatar Jarek G.
 
Imię: Ja
Zarejestrowany: 27-12-2007
Skąd: Polska
Model: Galaxy Mk2 Trend, Mk3 Titanium
Silnik: 1,9 TDI, 2,0 TDCi
Rocznik: 2001, 2009
Postów: 1,192
Domyślnie Odp: Montaż III rzędu foteli od Galaxy Mk3 na standardowej podłodze 5 osobowej S-Maxa

Cytat:
Napisał eclipse Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i 2 razy po 25 kg na pokładzie
Nie bardzo rozumiem. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jarek G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2014, 21:30   #26
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 905
Domyślnie Odp: Montaż foteli 3 rząd - Fotorelacja

Masa każdego fotela.
Ale wydaje mi się że aż takie ciężkie to one nie są.
No chyba, że te z galaxy są zacznie cięższe od maksiowych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moja przygoda z preFL Convers+ | FL Convers+ | Customowym LOGO | TPMS |

sprzedam: Licznik Convers+ | chwilowo Grabarka |
orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2014, 23:28   #27
lol19
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-03-2013
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI 140hp
Rocznik: 2010
Postów: 138
Domyślnie Odp: Montaż foteli 3 rząd - Fotorelacja

Mógłbyś wrzucić więcej fotek włożonych siedzeń i podsumowane koszty?
lol19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2014, 18:16   #28
marcinze
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 15-09-2008
Model: S-Max 2.2, Mondeo MKIII 2.0
Silnik: TDCI 2.2 175 KM, PB 2.0 145 KM
Rocznik: 2009, 2000
Postów: 8
Domyślnie Odp: Montaż III rzędu foteli od Galaxy Mk3 na standardowej podłodze 5 osobowej S-Maxa

Wrzucam jeszcze kilka fotek. Widać na nich m.in. jaki jest dystans do tylnej szyby przy maksymalnym wysunięciu, jaka jest przestrzeń na nogi w skrajnych położeniach, schowek pod nogami oraz wycięcie w podsufitce o którym pisałem.

Bump: Jeszcze kilka zdjęć.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 100_8779.jpg (72.9 KB, 1446 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 100_8785.jpg (97.9 KB, 1365 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 100_8784.jpg (97.8 KB, 1343 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 100_8805.jpg (97.8 KB, 1335 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 100_8792.jpg (78.9 KB, 1299 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 100_8770a.jpg (95.2 KB, 1337 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 100_8775.jpg (98.2 KB, 1273 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 100_8804.jpg (96.1 KB, 1284 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 100_8790.jpg (98.8 KB, 1187 wyświetleń)
marcinze jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2014, 18:41   #29
pawel2m
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Kraków
Model: S MAX II Titanium 4x4 180 Aut
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 284
Domyślnie Odp: Montaż foteli 3 rząd - Fotorelacja

Również zamontowałem fotele u siebie, ale miałem już otwory i pasy więc to była szybka piłka.

Ale powiem że zauważyłem inne zachowanie się auta na drodze z tymi fotelami, troszkę je czuć, zwłaszcza z pełnym bakiem. Tył już nie jest taki lekki.
__________________
_
pawel2m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2014, 19:11   #30
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,133
Domyślnie Odp: Montaż foteli 3 rząd - Fotorelacja

Co .... czyżby ciężar tych dwu foteli był dla ciebie odczuwalny?......
mnie się wydaje że nawet jak mam w kufrze 500 kg to nic nie odczuwam na mocy poza tym że nisko siedzi tył i bardziej mi podnosi przód do góry i muszę reflektory opuścić .
Ale na sprężynach z tyłu mam zawsze założone dodatkowe gumy zapobiegające nadmiernemu ściśnięciu - coś podobne do tych .[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.