Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-03-2017, 23:26   #1
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie System bezkluczykowy - słabsze działanie

Witam , jak to z Fordem , znowu coś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . A mianowicie coś słabiej łapie mi sygnał z kluczyka do otwierania bezkluczykowego . Auto mam od maja , wcześniej chodziło bardzo dobrze , kluczyk w spodniach , głęboko w plecaku , otwierał się i zamykał bez problemu , sporadycznie zdarzyło się że musiałem się bardziej przytulić do auta . Od paru dni działanie kluczyka się osłabiło , myślałem że może bateria się kończy , wymieniłem na Duracella i jest to samo . Lewa strona jako tako się otwiera , prawa i klapa bagażnika w ogóle , mogę nawet smyrać kieszenią z kluczykiem po drzwiach . Zamyka się względnie dobrze . Kluczyk jak zawsze kieszeni , do pracy jeżdżę cały czas w tych samych roboczych spodniach , jednak przestało łapać z kieszeni . W końcu wziąłem kluczyk w dłoń , wyciągnąłem rękę maksymalnie daleko , a drugą otworzyłem bez problemu z kluczykiem metr od auta . Kluczyk do kieszeni i znowu nie działa . Na smyczy na szyję i pod koszulkę - nie działa . Do ręki i działa . Trochę bez sensu , bo wcześniej w ogóle nie dotykałem kluczyka , teraz muszę wyjmować go z kieszeni . Chciałbym się dowiedzieć czy można jakoś poprawić zasięg oraz jak wygląda instalacja tego systemu , zdaje się że jest jakaś antena w podłokietniku ? Z rzeczy które robiłem w ostatnich dniach , to oczywiście rozbierałem ten kluczyk , nie sądzę żebym coś uszkodził , ale sprawdzę jutro z drugim , oraz wymieniłem tylną lampkę z pojedynczej na potrójną z ledami i dorabiałem przewód do tych ledów . Niby związek żaden , ale jakoś w tym czasie zwróciłem uwagę że trudniej się otwiera . Dzięki , pozdrawiam .

Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2017, 05:55   #2
miniupiniu
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-12-2016
Model: Ford Kuga MK2 FL
Silnik: 1.5 150 koni
Rocznik: 2018
Postów: 118
Domyślnie Odp: System bezkluczykowy - słabsze działanie

Proponuję wyprać spodnie 😎

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
miniupiniu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2017, 19:50   #3
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: System bezkluczykowy - słabsze działanie

Nieśmieszne . Schemat tego układu ktoś coś ?
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2017, 19:54   #4
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: System bezkluczykowy - słabsze działanie

U mnie zasięg osłabł po podłączeniu zasilania do kamerki samochodowej. Może ta instalacja która dokładałes sieje jakiś sygnał?
__________________
Trzeba być wytrwałym żeby się ze mną skontaktować, oczywiście nie gwarantuje to możliwości spotkania
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2017, 22:38   #5
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: System bezkluczykowy - słabsze działanie

Kamerę mam podłączona od zeszłego lata , a problem z otwieraniem i zamykaniem drzwi od tygodnia-dwóch . Dzisiaj próbowałem otwierać auto z okna obydwoma pilotami i ten , którego używałem ma zdecydowanie słabszy zasięg , mimo nowej baterii . Wydaje mi się , że problem leży w kluczyku , już sobie zamieniłem , żeby jutro wziąć ze sobą ten drugi . Testowałem też wcześniej na ulicy tylko ten pierwszy pilot i otwiera auto tylko z kilku metrów , gdzie wcześniej kilkanaście i więcej nie stanowiło problemu . Także po dzisiejszych próbach jednym pilotem po pracy i obydwoma z okna z domu jestem prawie przekonany , że z tym kluczykiem coś jest nie do końca , jutro sprawdzam drugi i potwierdzę .
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2017, 22:47   #6
kzmuda1
FCP member
 
Avatar kzmuda1
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 30-12-2012
Skąd: Nowa Dęba
Model: wszytkie fordy 2,7 lubie , Mach-e podstawa
Silnik: TDCI PB , obecnie 2.0 ecobost 243
Rocznik: 2020-----2023>>>>>
Postów: 430
Domyślnie Odp: System bezkluczykowy - słabsze działanie

Cytat:
Napisał Lukasz2525 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kamerę mam podłączona od zeszłego lata , a problem z otwieraniem i zamykaniem drzwi od tygodnia-dwóch . Dzisiaj próbowałem otwierać auto z okna obydwoma pilotami i ten , którego używałem ma zdecydowanie słabszy zasięg , mimo nowej baterii . Wydaje mi się , że problem leży w kluczyku , już sobie zamieniłem , żeby jutro wziąć ze sobą ten drugi . Testowałem też wcześniej na ulicy tylko ten pierwszy pilot i otwiera auto tylko z kilku metrów , gdzie wcześniej kilkanaście i więcej nie stanowiło problemu . Także po dzisiejszych próbach jednym pilotem po pracy i obydwoma z okna z domu jestem prawie przekonany , że z tym kluczykiem coś jest nie do końca , jutro sprawdzam drugi i potwierdzę .

ten sam problem miałem z którymś fordem, winny ->elektronika w kluczyku
kzmuda1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2017, 23:58   #7
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: System bezkluczykowy - słabsze działanie

A pamiętasz co to mniej więcej było ?
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2020, 18:01   #8
Ridick4991
ford::beginner
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 24-09-2020
Skąd: Trójmiasto
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-Vct 115km
Rocznik: 2009
Postów: 12
Domyślnie Focus MK2 - problem z Keyless? Prośba o pomoc

Hej. Posiadam system bezkluczykowy w Fordzie Focus MK2 z przyciskiem Ford Power. Miałem sytuacje,że wyświetlił mi się komunikat "kluczyk poza samochodem" gdy byłem a aucie, raz komunikat "nierozpoznano kluczyka". Gdy wyłączyłem auto, wyszedłem, zamknąłem, otworzyłem, zapaliłem i było okej. Dzisiaj w trakcie jazdy samochód przy prędkości około 60km/h zgasł i na konsoli świeciły się ikonki jak przy uruchomionym samym zapłonie. Po sekundzie z powrotem auto chodziło gdzie nie robiłem nic i już nic się nie działo. Komputer nie wyrzuca żadnych błędów, check nie świeci, wszystko wygląda normalnie. Ktoś może mi pomóc bo zaczynam się martwić? Nie wiem czy to może być wina baterii w pilocie? Próbowałem otworzyć auto z domu z piętra(odległość myśle z 10m w lini prostej) i bez problemu otworzyłem i zamknąłem auto. Co może być problemem?
Ridick4991 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2020, 18:59   #9
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,352
Domyślnie Odp: Focus MK2 - problem z Keyless? Prośba o pomoc

bateria w pilocie wymieniona?
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2020, 19:06   #10
Ridick4991
ford::beginner
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 24-09-2020
Skąd: Trójmiasto
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-Vct 115km
Rocznik: 2009
Postów: 12
Domyślnie Odp: Focus MK2 - problem z Keyless? Prośba o pomoc

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bateria w pilocie wymieniona?
A wiesz jak ten pilot rozebrać + czy on się nie rozkoduje jakoś jak wyjmę baterie?
Ridick4991 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bateria , focus , mk2 , pilot


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.