Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-07-2017, 12:20   #1
endriu93
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 28-03-2016
Skąd: Warszawa
Model: Focus Mk2
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 2
Unhappy Dmuchawa nawiewu wyłącza się po kilku minutach

Drodzy Forumowicze,

Mam dosyć nietypowy problem. Dmuchawa nawiewu działa całkowicie losowo.
Kiedy odpalam samochód na zimnym silniku zwykle uruchamia się i działa przez około 5-10 minut, ale czasem są to nawet 3 minuty. Jak już się wyłączy nie ma znaczenia, który bieg ustawię i ile razy przekręcę pokrętło-włącznik. Żeby włączyć ponownie muszę zgasić silnik i kilka/ kilkanaście razy przekręcić kluczyk do pierwszej pozycji do czasu, aż nie usłyszę, że zaczęła pracować.
Mechanik u którego byłem się poddał. Klima sprawdzona, uszczelniona, nabita.
Bezpieczniki ok na pierwszy rzut oka.
Macie może jakieś pomysły?

endriu93 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2017, 12:40   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dmuchawa nawiewu wyłącza się po kilku minutach

Czasami tak się dzieje, jak klima próbuje usunąć parę z szyb wewnątrz, po nocy włącza sie samoczynnie, warunek aby było pokrętło nawiewu ustawione na pracę, jeżeli masz klimę elektronic, to pewnie tam jest inaczej, albo coś sknocone.
Tak sie dzieje, nie wpływa na szybkość jazdy, ani inne parametry.
Można grzebać, płacic, lub zapomieć o sprawie.
Może sie znudzi, i nie będzie włączać sie sama.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2017, 13:50   #3
endriu93
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 28-03-2016
Skąd: Warszawa
Model: Focus Mk2
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: Dmuchawa nawiewu wyłącza się po kilku minutach

Dzięki za odpowiedź, ale widzisz problemem jest nie to, że klima włącza się sama, tylko, że się wyłącza dmuchawa nawiewu. Przestaje działać ot tak. I żeby ponownie ją uruchomić muszę gasić silnik i jak głupi kręcić kluczykiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..


Czasem nawet po całej nocy wsiadam i nie działa.
Jak chodzi o ten wyłącznik czasowy AC to rzeczywiście jest tak jak mówisz. Klima się włącza na kilka minut, a następnie wyłącza. Przyznam, że jest to bardzo wygodne szczególnie w sezonie zimowym.

Ale co zrobić z wyłączającym się nawiewem? Jakieś pomysły?
endriu93 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2017, 15:19   #4
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dmuchawa nawiewu wyłącza się po kilku minutach

Czy piszesz o nawiewie dmuchawy wewnątrz auta, czy wentylatorów klimy i silnika, chłodzenia ??
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2018, 18:49   #5
polotom24
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 18-01-2018
Skąd: Kuźnia Raciborska
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 DOHC SFI 8V
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Odp: Dmuchawa nawiewu wyłącza się po kilku minutach

Widzisz też mam taki sam problem objawy idealnie takie same nie szukałem puki co przyczyny bo nie wiedziałem od czego zacząć aż kolega podsunął mi pomysł a w zasadzie powiedział o defekcie w jego aucie co prawda to nie był ford ale zasady podobne a mianowicie PRZEKAŹNIK z tego co dotychczas przeczytałem w necie to fordy owy na kom i jest on umieszczony na słuchawkę nawiewu tuż za schowkiem czy to jest to....? Nie wiem bo niestety na miejscu będę za tydzień i wtedy sam sprawdzę już się zorientowałam ile kosztuje taki przekaźnik

Bump: .....zabawne błędy słownik w telefonie przekrecił chodzi mi o silnik nawiewu jest zaraz za schowkiem a przekaznik jest niby zamontowany na nim tak by odrazu mógł sie schładzać spróbuj podmiany to na inny dzialajacyalbo od razu nowy
polotom24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2019, 15:49   #6
DAN82
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 28-09-2014
Skąd: [NL]
Model: FOCUS
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: Dmuchawa nawiewu wyłącza się po kilku minutach

Odgrzewam kotleta.

U mnie objawia się to w ten sposób, że po załączeniu nawiewu (mam climatronic) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zdjęcie poglądowe.
Nie ważne czy auto ciepłe zimne noc czy dzień... Wiatrak kręci się normalnie i po czasie (różnie to bywa minuta, dwie... 10) zaczyna zwalniać wydając dziwny odgłos (nie umiem go określić) i się zatrzymuje...
Po kilku razach włącz/wyłącz czasami zaskakuje i kręci się normalnie aż do czasu kiedy zaczyna zwalniać i historyjka się powtarza.



Pisząc już o nawiewie dodam też, że mam problem z ustawieniem temp.
Jak wieczorem auto zostawię na Low i rano jadę do pracy to pomimo że auto jest nagrzane nie podaje ciepłego powietrza....
Dopiero zabawa w górę w dół... LO/HI pomaga w momencie gdy słychać takie jakby odklejenie się jakiejś zapadki...
Skleja mi się tam coś?
Ciężko się dostać do tej klapki która steruje powietrzem ciepło/zimno?

Pozdrawiam
Daniel
DAN82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2020, 21:05   #7
dzikibanan
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-07-2014
Model: Fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Odp: Dmuchawa nawiewu wyłącza się po kilku minutach

Odgrzeję temat, mam dokładnie te same objawy co kolega w pierwszym poście. Czy komuś udało się rozwiązać ten problem i może coś podpowiedzieć?
dzikibanan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2020, 09:13   #8
kunte
ford::advanced
 
Avatar kunte
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 27-03-2009
Skąd: Katowice/Chorzów
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2010
Postów: 334
Domyślnie Odp: Dmuchawa nawiewu wyłącza się po kilku minutach

Proponuję w pierwszej kolejności zrobić autotest climy, o ile masz climatronica.
U siebie kiedyś miałem tak, że dmuchawa chodziła jak chciała. Okazało się, że miałem zimne luty w panelu. Oczywiście po zrobieniu autotestu, wyskoczył błąd, bodajże wiatraka.
Od tamtego czasu spokój.
__________________
Poprzednio: Nissan Micra K11 93r. 1.3 16V; Ford Focus MK1 99r. 1.6 16V, piękne białe kombi
kunte jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2020, 16:42   #9
dzikibanan
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-07-2014
Model: Fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Odp: Dmuchawa nawiewu wyłącza się po kilku minutach

Mam climatronica. Test klimy zrobiony nie pokazał żadnych błędów.

Edit: Uszkodzony rezystor dmuchawy. Niestety nie ma dobrego dostępu do wymiany. Trzeba było zdejmować deskę rozdzielczą.

Ostatnio edytowane przez dzikibanan ; 03-11-2020 o 20:35
dzikibanan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dmuchawa , nawiew


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.