Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-07-2018, 23:38   #41
lsulima
FCP member
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 06-08-2010
Skąd: Skawina
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 1,114
Domyślnie Odp: Brak komunikacji PCM, silnik nie odpala

Wymień instalacje silnika i komory silnika.

lsulima jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2018, 16:34   #42
wolf80
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-07-2010
Skąd: bydgoszcz
Model: F. Mondeo mk4
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2008/09
Postów: 39
Domyślnie Odp: Brak komunikacji PCM, silnik nie odpala

Cytat:
Napisał lsulima Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymień instalacje silnika i komory silnika.
Zamowilem instalace do ecu...zobaczymy co sie stanie
wolf80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2018, 22:58   #43
wolf80
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-07-2010
Skąd: bydgoszcz
Model: F. Mondeo mk4
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2008/09
Postów: 39
Domyślnie Odp: Brak komunikacji PCM, silnik nie odpala

czy jest ktos w posiadaniu "remedy" lub wiedzy jak postepowac, jakie testy wykonac co i jak pomierzyc jesli chodzi o blad u0100- utrata komunikacji z pcm "A".
W ten sposob opcje pozostaja dwie przy bledzie u0100 uszkodzony pcm lub wiazka ma zwarcie do masy jesli chodzi o sam CAN. Mierzylem CAN na pcm i wychodzilo ok 60ohm ale nie mierzylem wzgedem masy. Czy ktos moglby przypomniec ktore to byly wtyczki- piny w pcm odnosnie CAN-a?? Cyz CAN L i H mierzony w odniesieniu do masy powinien miec ok. 5v??
Znalazlem cos takiego:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Czy to jest dobrze napisane?
Panowie sprawa wyglada tak, blad u0100 w przypadku gdy akurat auto ma focha i nie pali znajduje sie w abs, wskaznikach.
Diagnostyka laczy sie z tymi modulami nawet gdy akurat auto nie pali ale nie ma mozliwosci polaczania sie z pcm. Gdy juz odpali to z pcm moge sie polaczyc i mam bledy o wadliwym dzialaniu MIL i cos tam jeszcze. Po wykasowaniu i wtedy gdy jest akurat chwila ze auto odpala na widok kluczyka zadne bledy nie pojawiaja sie. Wystarczy ze problem wystapi po raz kolejny i te bledy pojawiaja sie znowu. Mam dzwonic do elektryka w srode w sprawie ustalenia mozliwosci wstawienia do naprawy. Ale do srody duzo czasu...wiec ja tak latwo sie nie poddaje.
Wiazkasilnika wymieniona, obstawiam problem z can-em pomiedzy skrzynka centralna a wtyczka z CAN-em w skrzynce bezp. w komorze silnka. Bo jz wszystkie inne mozliwosci chyba wyczerpalem a i moja wiedza i cierpliwosc sa na wykonczeniu.

Ostatnio edytowane przez wolf80 ; 07-07-2018 o 23:15
wolf80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2018, 08:31   #44
wolf80
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-07-2010
Skąd: bydgoszcz
Model: F. Mondeo mk4
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2008/09
Postów: 39
Domyślnie Odp: Brak komunikacji PCM, silnik nie odpala

Sprawdzam te schematy i nie moge znalezc nic o pompie ABS. Jak ona jest powiazana elektrycznie z pcm-em. Czy to co sie dzieje u mnie moze swiadczyc o uszkodzonym pcm-ie?? Nie jestem pewien, musze to potwierdzic ale wydaje mi sie, ze gdy pcm polezy sobie na sloncu to jakos chetniej wspolpracuje...jesli bylo to o czym to moze swiadczyc??

Ostatnio edytowane przez wolf80 ; 08-07-2018 o 08:34
wolf80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2018, 22:32   #45
wolf80
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-07-2010
Skąd: bydgoszcz
Model: F. Mondeo mk4
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2008/09
Postów: 39
Domyślnie Odp: Brak komunikacji PCM, silnik nie odpala

panowie. Wydaje mi sie ze sytuacja sie klaruje, otoz jeszcze nie potwierdzilem ale mysle ze mam problem z pcm, gdy ten sie lekko nagrzeje na sloncu auto pali. Jutro rano sprubuje je podgrzac czyms i wtedy odpalac, jak zagada to mamy winnego.
Pytanie jest takie, gdyby tak bylo to naprawiac czy brac z alegro o tych samych numerach. Jaka jest procedura wymiany pcm co tam trzeba wklepac aby auto dzialalo na tych kluczykach ktore mam?
wolf80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2018, 09:08   #46
wolf80
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-07-2010
Skąd: bydgoszcz
Model: F. Mondeo mk4
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2008/09
Postów: 39
Domyślnie Odp: Brak komunikacji PCM, silnik nie odpala

na 95 % trafiony...podgrzalem dzisiaj pcm-a opalarka i odpalil.
wolf80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2018, 09:28   #47
nkluivert
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: kielce
Model: Mondeo IV Titanium X
Silnik: 2.0 tdci 143km
Rocznik: 2009
Postów: 184
Domyślnie Odp: Brak komunikacji PCM, silnik nie odpala

Może jakieś zimne luty są, trzeba by go rozebrać, przejrzeć i jak się da polutować ewentualnie oddać komuś kto się na tym zna.
nkluivert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2018, 09:43   #48
wolf80
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-07-2010
Skąd: bydgoszcz
Model: F. Mondeo mk4
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2008/09
Postów: 39
Domyślnie Odp: Brak komunikacji PCM, silnik nie odpala

Cytat:
Napisał nkluivert Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może jakieś zimne luty są, trzeba by go rozebrać, przejrzeć i jak się da polutować ewentualnie oddać komuś kto się na tym zna.
zna moze ktos dobra firme/osobe ktora potrafi to naprawic?? Moze byc gdzies z PL

Ostatnio edytowane przez wolf80 ; 09-07-2018 o 16:39
wolf80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2018, 18:04   #49
wolf80
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-07-2010
Skąd: bydgoszcz
Model: F. Mondeo mk4
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2008/09
Postów: 39
Domyślnie Odp: Brak komunikacji PCM, silnik nie odpala

pcm 5WS40813BT 8G91-12A650-RB czy sa jakies zamienniki??
jaki pcm na wymiane??

Bump:

Bump: problem jest taki, ze ecu zostalo wyslane do naprawy. Dzisiaj wrocil i tu pjawia sie zonk.
Po podlaczeniu i wlaczeniu stacyjki na desce wyskakuje iona z kluczem na tle(chyba)samochodu brak mozliwosci odpalenia ale silnik kreci. Podlaczylem delphi 150e i tu blad P0606. Daje sie wykasowac ale powraca za kazdym przekreceniem stacyjki w zaplon lub gdy usune go tym diagnoskopem to po probie odpalenia. Skontaktowalem sie z firma ktora to robila AUTOTECHLAB z gorzowa wlkp. mam gwarancje na 12m-cy. Czy cos spartolili?? tego nie wiem, poczekam az facet odniesie sie do maila i do zdjec z zalacznika, narazie ma telef. wylaczony... Czyzby 1200pln psu w dupe??
wolf80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2018, 11:54   #50
wolf80
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-07-2010
Skąd: bydgoszcz
Model: F. Mondeo mk4
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2008/09
Postów: 39
Domyślnie Odp: Brak komunikacji PCM, silnik nie odpala

Panowie.. Naprawa pcm... WYSYPAŁ się flash na skutek zimnych lutow oraz napięcia zasilania które zanikalo. Pcm jest prawdopodobnie naprawiony ale potrzebuje spec który wygra mi nowy soft i skonfiguruje pcm.
wolf80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.