Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ranger
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-03-2023, 20:27   #41
SAR37
ford::average
 
Avatar SAR37
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 10-05-2022
Skąd: Kraków
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 213KM Bi-Turbo
Rocznik: 2021
Postów: 198
Domyślnie Odp: Jak z trwałością i awaryjnością 2.0 213 biturbo oraz 10 biegową skrzynią

A propos filtra paliwa: jako, że „fordowski” filtr kosztuje ponad 340 zł a Mann 160 zł (i osobiście znam ich jakość), kupiłem „zamiennik” Mann PU 10 023/1. Piękna pogoda skłoniła mnie do wymiany - jakie było moje zdziwienie, gdy po wyciągnięciu wkładu z puszki, oprócz oznaczenia Ford, zobaczyłem napis… „MANN FILTER”! Z tego wniosek, że Mann produkuje filtry do europejskiej wersji Rangera. Oprócz dodatkowego oznaczenia „Ford”, filtry niczym się nie różnią . Nawet uszczelki są w tym samym kolorze.
Niestety, większe zdziwienie wywołał u mnie stan filtra: po 31 kkm i tankowaniu na BP, Shell i czasami Lotos, filtr był dosłownie czarny a na dnie puszki znalazłem kilka drobin piasku/gleby czy innej maści zanieczyszczeń. Przyznaję, że szczerze się zdziwiłem - niecałe dwa lata, ledwo ponad 30 kkm i filtr wygląda tragicznie. Chyba trzeba będzie robić zmiany co 20 kkm bo szkoda wtryskiwaczy.
BTW: auto jakby lepiej odpalało i żwawiej reagowało na pedał przyspieszenia - nie wiem czy to zasługa filtra czy efekt placebo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez SAR37 ; 18-03-2023 o 06:01
SAR37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2023, 00:26   #42
bartolini9
ford::average
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 30-06-2022
Skąd: Gdańsk
Model: Ranger
Silnik: 2.0 BiTurbo
Rocznik: 2022
Postów: 59
Domyślnie Odp: Jak z trwałością i awaryjnością 2.0 213 biturbo oraz 10 biegową skrzynią

Czy ktoś ma może harmonogram przeglądów dla naszych taczek, tj co ile i kiedy wymieniać materiały eksploatacyjne tj płyn hamulcowy, chłodniczy, kiedy filtr paliwa (zalecenia Forda). W aplikacji w ogóle wyskakuje jakiś błąd i nic się nie wyświetla.

Ostatnio edytowane przez bartolini9 ; 29-03-2023 o 08:16 Powód: "filtr hamulcowy" ;)
bartolini9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2023, 06:46   #43
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,762
Domyślnie Odp: Jak z trwałością i awaryjnością 2.0 213 biturbo oraz 10 biegową skrzynią

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Pod tym adresem są dostępne plany serwisowe Forda, wystarczy potem wybrać model.
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2023, 07:15   #44
SAR37
ford::average
 
Avatar SAR37
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 10-05-2022
Skąd: Kraków
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 213KM Bi-Turbo
Rocznik: 2021
Postów: 198
Domyślnie Odp: Jak z trwałością i awaryjnością 2.0 213 biturbo oraz 10 biegową skrzynią

Cytat:
Napisał bartolini9 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ktoś ma może harmonogram przeglądów dla naszych taczek, tj co ile i kiedy wymieniać materiały eksploatacyjne tj filtr hamulcowy, chłodniczy, kiedy filtr paliwa (zalecenia Forda). W aplikacji w ogóle wyskakuje jakiś błąd i nic się nie wyświetla.
Co to jest „filtr hamulcowy”?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SAR37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2023, 08:19   #45
bartolini9
ford::average
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 30-06-2022
Skąd: Gdańsk
Model: Ranger
Silnik: 2.0 BiTurbo
Rocznik: 2022
Postów: 59
Domyślnie Odp: Jak z trwałością i awaryjnością 2.0 213 biturbo oraz 10 biegową skrzynią

Cytat:
Napisał SAR37 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co to jest „filtr hamulcowy”?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nieźle się uśmiałem jak to przeczytałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bartolini9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2023, 10:47   #46
Rob^
FCP member
 
Avatar Rob^
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 22-04-2009
Skąd: Krosno
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 238KM Bi-Turbo
Rocznik: 2022
Postów: 716
Domyślnie Odp: Jak z trwałością i awaryjnością 2.0 213 biturbo oraz 10 biegową skrzynią

Cytat:
Napisał mlodyksiegowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To musisz kochać Forda ...
Pa tera na to Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ... to moja historia z Fordami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To dopiero szaleństwo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Są ludzie którzy mówią że ponoć się to da leczyć. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________

Było niesamowite Mondeo i zadziorna Kuga ST-Line jest Fiesta EcoBoost 1 liter !!! i Fordowa wyprawówka
Rob^ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2023, 12:43   #47
VitoGD
ford::amateur
 
Imię: Vito
Zarejestrowany: 30-07-2023
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Ranger
Silnik: 2l
Rocznik: 2019
Postów: 1
Domyślnie Odp: Jak z trwałością i awaryjnością 2.0 213 biturbo oraz 10 biegową skrzynią

Cześć Wam,
Jestem nowym użytkownikiem tego forum i cieszę się, że mogłem dołączyć do Państwa.
Przejdę do tematu, a mianowicie chcemy kupić używanego Forda Rengera 2l rok 2019 przebieg 95tyś. auto naprawdę robi wrażenie, pełna opcja wyposażenia, Ford daje roczną gwarancję. Sam robię do 10tyś rocznie, może 12tyś, ale to w porywach. naprawdę marzy mi się takie auto i porównywałem go z Toyotą, tyle, że po przymiarce odczuwam w niej miej miejsca na kanapie. I teraz pytanko, polecacie ten model czy szukać czegoś innego lub na co zwrócić uwagę? Zaznaczam, że pierwszy właściciel dbał o niego dość skrupulatnie, ponieważ cała historia jego przeglądów oraz drobnych napraw jest skrupulatnie zachowana w notatkach i podbita przez ASO. Proszę o wskazówki oraz porady moi drodzy.
Jesteśmy po jeździe próbnej i jestem pod wrażeniem zawieszenia tego Rangera, mam porównanie z Vol. Amarokem i jest duża różnica na pozytywną stronę Forda.
VitoGD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2023, 15:44   #48
SAR37
ford::average
 
Avatar SAR37
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 10-05-2022
Skąd: Kraków
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 213KM Bi-Turbo
Rocznik: 2021
Postów: 198
Domyślnie Odp: Jak z trwałością i awaryjnością 2.0 213 biturbo oraz 10 biegową skrzynią

Witam!
Najważniejsza sprawa z TYM modelem to:
- czy była wymiana oleju max co 10 tysięcy km,
- jeśli jest automat to trzeba sprawdzić, czy wymieniali olej i filtr w skrzyni przy 60 tys km,
- sprawdzić działanie samego automatu (szarpanie, dziwne odgłosy, pomijanie biegów, etc.),
- stan podwozia a raczej stopień korozji ramy - jeśli bardzo głęboka to warto oddać do auto do gruntownego sprawdzenia,
- stan opon (czy nie są pościnane) i zawieszenia - puki, stuki, etc,
- brak problemów z odpaleniem silnika i działanie pokrętła od napędów,
- brak komunikatów i widocznych usterek.
No i najważniejsze: nie „napalać się” niezdrowo i mieć świadomość, że auto NIE LUBI złej jakości paliwa i spala 10-13 l/100 km.
Pozdrawiam!
SAR37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.