Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Edge
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-03-2022, 12:17   #61
prezax
ford::beginner
 
Avatar prezax
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 12-07-2021
Skąd: Kołobrzeg
Model: SEL FWD
Silnik: 2.0
Rocznik: 2016
Postów: 29
Domyślnie Odp: Jaki olej silnikowy do 2.0 ecoboost

tak wlałem 5.2 bo coś tam mi się obiło bo ktoś pisał ale było za mało na bagnecie . wchodzi tyle co w instrukcji.

filmik z wymiany jak ktoś potrzebuje znaleziony w necie

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Przechwytywanie.jpg (82.7 KB, 57 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Przechwytywanie2.JPG (60.9 KB, 44 wyświetleń)

prezax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2022, 12:25   #62
mordziaty1
ford::average
 
Imię: KK
Zarejestrowany: 11-03-2018
Skąd: Wieliczka
Model: Edge
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2015
Postów: 168
Domyślnie Odp: Jaki olej silnikowy do 2.0 ecoboost

To ja mam chyba jakiś dziwny silnik, wymiana na idealnie równej nawierzchni, 5 L więcej mi nigdy nie weszło, leję prawie na max, tak z 1mm poniżej maksimum, oczywiście filtr też wymieniany.
__________________
Ford EDGE 2.0 ecoboost
Pozdrawiam mordziaty1.
mordziaty1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2022, 07:46   #63
Wotta
ford::average
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 08-03-2021
Skąd: Warszawa
Model: Ford Edge
Silnik: 2,0
Rocznik: 2019
Postów: 76
Domyślnie Odp: Jaki olej silnikowy do 2.0 ecoboost

To jest nas dwóch, w moim też 5 l. max.
W sumie nie musi być idealnie. Na bagnecie są dwa znaczki: min. i max.
Dawno temu mój tato (lata '70-te) lał zimą min. oleju, żeby szybciej on się zagrzał, latem max., żeby było lepsze chłodzenie. Każdy ma swoją filozofię i taka właśnie wtedy powszechnie panowała.
Można lać oleju ile się chce, byleby nie było mniej niż minimum na bagnecie. Ważne, żeby nie przelać, bo wtedy olej się pieni i jest gorsze smarowanie.
Wotta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2022, 22:16   #64
EdgeSiedlce
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 25-05-2022
Skąd: Siedlce
Model: Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 9
Domyślnie Odp: Jaki olej silnikowy do 2.0 ecoboost

Ja zalałem Valvoline 5w30. Po 10 tyś wymienię. Polecane sa czerwone oleje syntetyczne ale nie wiem jakie to jak znajdę to takiego wleje. Moj silnik 2.0 benzynka
EdgeSiedlce jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2022, 19:26   #65
wojt1975
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-07-2019
Skąd: Kielce
Model: Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 44
Domyślnie Odp: Jaki olej silnikowy do 2.0 ecoboost

Cytat:
Napisał EdgeSiedlce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja zalałem Valvoline 5w30. ....
To dołączę do kolegi - zalewam od 50k, oczywiście z wymianą co 10k, przy czym stosuje Valvoline 5W30 FE w specyfikacji WSS-M2C913-C oraz A i B. Oczywiście wiem, że to nie WSS-M2C946-A, ale ...
Narazie efektów ubocznych - nieporządanych, brak

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
wojt1975 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2023, 10:44   #66
karoolpl
ford::advanced
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 15-01-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 282
Domyślnie Odp: Jaki olej silnikowy do 2.0 ecoboost

U Siebie zalałem MOTUL 8100 ECO-LITE 5W30, silnik 2.0 EB z 2020 roku, co do pojemności układu, to książka serwisowa piszę o 5.2l. Przy wyborze kierowałem się spełnieniem normy FORD WSS-M2C946-B1, tak jak podaje książka.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] u Siebie jak zalewałeś, to lejesz na pusty filtr oleju, czy przed filtr również zalewałeś? i przy takiej akcji wchodziło 5L? bo chyba pojemność samego układu przez lata się nie zmieniała? jedyna różnica to położenie bagnetu bliżej korka wlewu.


Kupiłem łącznie 6litrów, opakowania po 5L i 1L
Ja u Siebie zalazłem filtr do tak 3/4 pojemności, jakieś 150 ml, przed przykręceniem do auta z opakowania 1L, potem wlałem całe 5L z nowej bańki i oleju miałem tak dosłownie prawie że idealnie, w mojej instrukcji Ford pokazuje, że na bagnecie dolna kropka wiadomi min, górna max, a górna granica "żebrowanego" oznaczenia jako Nominalna wartość. Po sprawdzeniu rano na zupełnie zimnym silniku mam olej tak pomiędzy Nominal a Max, a po sposobie sprawdzania wg. instrukcji czyli.
Skrzynia na P lub N, silnik pracujący do osiągnięcia temperatury pracy, płaska powierzchnia, gasimy silnik, czekamy 15 min i sprawdzamy już w Nominalnej pozycji.
Do tego żeby dobrze sprawdzić, to przed całą akcją, warto wyjąć bagnet i go wytrzeć, potem wsadzić tak do 3/4 wysokości, lub pozostawić poza silnikiem i wtedy po tych kilku minutach sprawdzić. Bardzo często po już jednokrotnym wyjęciu bagnetu i chęci sprawdzenia, olej "zalewa" kanał bagnetu i ciężko cokolwiek odczytać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
karoolpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.