Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-03-2017, 09:39   #3741
Miralon
ford::advanced
 
Avatar Miralon
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 12-06-2015
Skąd: Lubin
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 236
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

U ciebie jest. U mnie nie ma i nigdy nie było. Temat opisywany na wielu forach poza naszym. Więc np. u mnie mogę resetować stan oleju ale nie widzę jaki jestGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ot, taki sobie paradoks

Miralon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2017, 09:53   #3742
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Hmm, może to tylko w benzyniakach jest, bo dieslowców nie chcą stresować? ;-)
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2017, 12:11   #3743
madamaszek
ford::average
 
Avatar madamaszek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: okolice Warszawy
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5EB 160KM MT6
Rocznik: 2016
Postów: 61
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Potwierdzam. U mnie w benzynce mam taki obrazek
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
madamaszek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2017, 12:30   #3744
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

W dieslu chyba jest tylko "zeruje" (u mnie w dieslu nie ma %). Tyle, że diesel ma 30 tyś km i 2 lata na wymianę oleju. - longlife i to właśnie w dieslu byłoby bardziej uzasadnione niż w benzynie. Może to się jakoś koreluje z obecnością lub brakiem czujnika jakości oleju?
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2017, 12:39   #3745
kubiba
ford::average
 
Avatar kubiba
 
Imię: Bartłomiej
Zarejestrowany: 09-05-2016
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 1.5 EB 160 KM
Rocznik: 2016
Postów: 196
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał Rothmans Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moze napisałem niezbyt jasno ale wymieniamy tylko uszvzelkę bez okienka - czasami wystarczy tylko regulacja drzwi/ uszczelki i listew ale szczegółów nie znam.
Ustaliłem, że mi wymienią to może lepiej już*nie będę korygował tego, bo to zrobi się więcej zachodu niż*przy wymianie.

Cytat:
Napisał Rothmans Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy w sync2- jesli dostaniemy smsa - musimy zatwierdzić komunikat na ekranie dotykowym aby zobaczyc jego treść- czy mozna to wyświetlenie smsa wykonać z kierownicy? Czasami człowiek jedzie, ma zajęte ręce i nie zdąży zatwierdzić komunikatu i SMS zostaje tylko w telefonie? To takie trochę bez sensu. Chciałbym sobie go odczytać na syncu a nie ma za bardzo jak. A ma byc tak bezpiecznie
Chyba tylko jest możliwość zatwierdzenia na ekranie dotykowym, a jak zniknie z ekranu dotykowego komunikat to trzeba wejść w Sync2 w zakładkę telefon i tam jest odnośnik do wiadomości.
kubiba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2017, 15:45   #3746
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

No, możesz jeszcze wcisnąć na kierownicy przycisk Command i powiedzieć "Listen to messages". Tyle że polski tekst czasami trudno zrozumieć jak jest czytany po angielsku. I tutaj Lumia z Microsoft Phone była genialna - mówiło się "odbierz" i telefon czytał po polsku przez BT. Próbowałem zrobić z Androidem - ale to jakoś kulawo działało. Jak pamiętam odczytywał jak leci z automatu i nie czekał na komendą głosową. Mogliby chociaż do Synca 2 dorobić komunikaty i obsługę głosową po polsku
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2017, 08:59   #3747
MarkyMark
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 14-03-2016
Skąd: podlaskie
Model: Mondeo/Kuga
Silnik: 1,5 ecoboost
Rocznik: 2015/2019
Postów: 48
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał Andrew102 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kilka dni temu padł mi całkowicie akumulator. Praktycznie bez uprzedzenia, choć Mondek był na tyle uprzejmy ze jeszcze zdążył wyświetlić komunikat w stylu "słaby akumulator" ale rozrusznik już nie zakręcił. Przed ta awarią auto stało nie jeżdzone dwa dni
Zmierzone napięcie na aku - troche powyżej 9V.
Podłączyłem prostownik na ok 6 godzin, odpalił jakby nic i pojechałem do ASO.
Sprawdzili aku i nic nie znaleźli - aku sprawny, brak "lewego" poboru prądu.
Miało ktoś coś takiego? jest się czym martwić? Za pare dni kończy mi się gwarancja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałem coś takiego w nowym (3 miesiące) focusie, akumulator padał bez ostrzeżenia, sprawdzony komputerem i niby całkowicie sprawny. Tak samo szukano lewego poboru, nowy soft, etc. Doładowywali mi aku i kazali wracać do domu, a za kilka dni znowu padaka. Wreszcie dla "świętego spokoju" zmienili mi akumulator, choć niby dobry był. No i problem minął jak ręką odjął. Także testowanie akumulatora komputerem nie zawsze jest pewne. Obawiam się, że jeśli raz ci padł, to już po nim niestety Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
MarkyMark jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2017, 12:12   #3748
Grabarzek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-02-2011
Skąd: PCT
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2016
Postów: 30
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Po naprawie w ASO i perypetiach z paleniem się samochodu, myślałem, że sprawa jest zamknięta. Jadę sobie autostradą, puszczam gaz i patrzę - spalanie 0,1L/100km, wciskam sprzęgło, spalanie 0,9L/100km. Aha, wypala się DPF.
Coś mnie tknęło i postanowiłem zjechać w najbliższym miejscu i postać chwilę, żeby sprawdzić czy wszystko jest ok. Niestety, sprawdziły się moje najgorsze przypuszczenia. Podczas postoju na włączonym silniku standardowo - biały dym zaczyna wypełniać kabinę i wydobywać się również spod maski.....
Mijają 3 min, dym przestaje się wydobywać, a auto działa i jedzie dalej jak gdyby nigdy nic...

Pytanie co mogę zrobić?
Najchętniej napisałbym do Forda, że chcę oddać samochód ze względu na niemożliwość naprawy i zagrożenie życia i zdrowia podczas jazdy.Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z Ford Polska w podobnych przypadkach?
Grabarzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2017, 17:42   #3749
biner
ford::professional
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 18-01-2015
Skąd: gdansk
Model: MK5
Silnik: był 2,0 EB 203 AT=> 240 by mm32
Rocznik: 2015
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

zamien się z @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] m on tak tęskni za dieslem i narzeka na spalanie benzyny. Nagrywaj reklamuj i do prawnika bo inaczej nic nie zdziałasz, no chyba że Turbo kamera.
biner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2017, 19:09   #3750
leszek
ford::professional
 
Zarejestrowany: 25-02-2004
Model: mk5 mk3 mkI
Silnik: 2,0, V6 1,8
Rocznik: 15,04 95
Postów: 1,328
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

bo kaszlaki to szajsGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zawsze benzyna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
leszek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.