Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-08-2017, 02:39   #61
matti393
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 28-10-2012
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Focus
Silnik: 1,6 125 KM
Rocznik: 2011
Postów: 173
Domyślnie Odp: Akumulator rozładowuje się

Jeśli chodzi o teorię o przetarty kabel to podejrzewam że zwarcie by się pojawiało w czasie jazdy po wybojach i prawdopodobnie zasygnalizował by to komputer pokładowy. Przedwczoraj znowu to samo auto stoi pod pracą przez 8 godzin i znowu rozładowany akumulator. Już nie mam pojęcia jak ten temat ugryźć....

__________________
§23
matti393 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2017, 11:04   #62
presiozo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-11-2011
Model: Focus Mk1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 19
Domyślnie Odp: Akumulator rozładowuje się

Panowie proszę o pomoc z racji ze jestem laikiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Samochód Focus Mk1 2000 rok 1.8tddi
Historia wygląda następująco:
Ostatnio padł mi akumulator. Zmierzyłem napięcie - 7V. Jako że aku miał już ponad 5 lat stwierdziłem że to był już czas na niego i kupiłem nowy. Zamontowałem, samochód odpalił bez problemu, poszedł do garażu spać. Na następny dzień próbuje odpalić a tu znowu nawet nie zakręci. Pomiar - 11,7V. Zacząłem szukać przyczyny. Zmierzyłem jaki jest pobór na postoju z wyłączonym silnikiem. Okazało się że za dużo - 0,15A. Więc zabrałem się za pojedyncze wyciąganie bezpieczników. Okazało się że to bezpiecznik w komorze silnika oznaczony numerem F7 (40A). Po wyciągnięciu pobór 0,02 i brak m.in. świateł postojowych, klaksonu, nie działa centralny zamek (tyle zauważyłem). I teraz pytanie do was Panowie - co dalej? Czy za to odpowiada jakiś moduł lub sterownik który muszę wymienić, czy jest to jakieś zwarcie na wiązce. Czy dam rade sobie z tym sam poradzić czy lepiej już umawiać się do elektryka? Z góry dzięki za pomoc i wyrozumiałość Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
presiozo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2017, 11:14   #63
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Akumulator rozładowuje się

0.15A to normalny pobór prądu. Akumulator 50Ah takim prądem rozładowuje w 300 godzin. A Ty mówisz o rozładowaniu akumulatora w ciągu nocy - musiało ciągnąć dużo więcej. BTW wyłączony silnik nie oznacza, że auto prądu nie ciągnie. Moduł komfortu pozostaje aktywny przez jakiś czas po zamknięciu auta. Jak masz alarm - on też ciągnie swoje. Sprawdź alternator, bo wygląda to tak, jakbyś jechał cały czas na akumulatorze (wówczas pod koniec dnia akumulator był już rozładowany a rano nie był w stanie odpalić)
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2017, 11:29   #64
presiozo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-11-2011
Model: Focus Mk1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 19
Domyślnie Odp: Akumulator rozładowuje się

Z tego co czytałem to normalny pobór to 20 - 40 mA a nie 150mA. Alternator jest ok - był robiony pół roku temu. Sprawdzałem wczoraj ładuje 14,4 po uruchomieniu silnika. Pomiar był też wykonywany w sklepie po wymianie akumulatora.
presiozo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2017, 11:36   #65
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Akumulator rozładowuje się

Pojedyncza żarówka W5W np. z oświetlenia wnętrza ciągnie 400mA. 150mA to niewiele. Jakby nie patrzeć, fizyka nie kłamie. Nie jesteś w stanie rozładować nowego naładowanego i zdrowego akumulatora w ciągu 12h prądem 150mA chyba, że ma pojemność 3.6Ah. Więc
a) akumulator nie jest naładowany
b) akumulator ma bardzo małą pojemność
c) prąd jest większy niż 150mA (dużo większy, ok. 4A = prawie 50W)

Sprawdź która z powyższych opcji jest prawdziwa (może być więcej niż jedna)
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2017, 12:08   #66
presiozo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-11-2011
Model: Focus Mk1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 19
Domyślnie Odp: Akumulator rozładowuje się

Sorry mój błąd - pobór jest 1,5A. Aku ma pojemność 72Ah. Pobór spada po wyjęciu bezpiecznika F7 który jest w komorze silnika. Co dalej radzicie?
presiozo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2017, 12:23   #67
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Akumulator rozładowuje się

No to gdzieś musi być zwarcie. F7 to zdaje się główny bezpiecznik, niewiele więcej jestem w stanie pomóc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2017, 15:26   #68
1970lysy
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 27-10-2017
Skąd: Polkowice
Model: focus mk3
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2014
Postów: 13
Domyślnie Odp: Akumulator rozładowuje się

Witam.Podepnę się.Samochód posiadam 2 tygodnie,a kilka dni temu nie mogłem odpalić po nocy.Kable poszły w ruch ,trochę podładowałem prostownikiem kolegi-ok.2 godz.Podpiąłem komputer i złączem elm327,programem forscan jeszcze z poprzedniego samochodu wyszedł błąd "B1252-Port USB-obwód zwarty do masy"Czy to może rozładowywać akumulator i gdzie szukać przyczyny?
1970lysy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2017, 17:28   #69
jarekfxsilver
ford::advanced
 
Avatar jarekfxsilver
 
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: Głogów
Model: Focus mk3 ST / C-max II
Silnik: 2.0 ecoboost +290KM,490Nm / 1.5 ecoboost 150KM
Rocznik: 2013 / 2018
Postów: 316
Domyślnie Odp: Akumulator rozładowuje się

Wreszcie została znaleziona przyczyna po wieeelu rozładowaniach akumulatora (ostatnia luty 2017) focus mk2fl 1.6Pb. Dwa dni temu znowu żona przychodzi do auta i ani śladu prądu. Mówię sobie że znowu menda daje o sobie znać, po naładowaniu akumulatora, podjechałem dzisiaj do kumpla elektryka w pracy, wyszedł z miernikiem no i mierzy, wartość na pracującym silniku super 14,4-14,5V. Mówię żeby poczekał chwilę załączę wszystkie odbiorniki, podchodzę a tam 11,6V. Diagnoza = brak ładowania (niedostateczne). Na światłach plus wentylator na 1 biegu było 14,5V jak załączyłem resztę wyszedł efekt. Dlatego powoli podpijało sobie prąd jak włączone były wszystkie grzania szyb+lusterka+dmuchawa na max. (zazwyczaj zimą to wszystko chodzi) i wtedy zimą średnio co 3 miesiące fura zdychała. Alternator nowy zamiennik zamówiłem i w piątek będzie. Gorzej będzie z tymi paskami bo cholera wie jak zejdzie ten z napędu alternatora, też jest na siłę zakładany bez napinacza jak ten od klimy (rozwiązanie identyczne jak w focus mk3st). Ściągacze i ,,zakładacze" pasków mam bo w mk3st musiałem wymienić od klimy bo jakaś wywłoka mi go nadgryzła i szlak go trafił. Dodam że po całej operacji z miernikiem u mnie, poprosiłem żeby kumpel w nowym B-max podniósł maskę i zerkniemy jak u niego to wygląda a tam co by nie włączył (grzanie foteli, szyb, lusterek światła długie to cały czas 14,6V.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg złe ładowanie.jpg (93.0 KB, 84 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez jarekfxsilver ; 08-11-2017 o 18:24
jarekfxsilver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2018, 18:21   #70
matti393
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 28-10-2012
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Focus
Silnik: 1,6 125 KM
Rocznik: 2011
Postów: 173
Domyślnie Odp: Akumulator rozładowuje się

Witam jako że ja zakładałem ten temat pragnę wszystkim oznajmić że po ponad roku problemów z rozładowującym się co jakiś czas akumulatorem przyczyna okazała się że tak powiem podstawowa: akumulator. Prawdopodobnie płyty musiały zacząć się sypać lub były powyginane i powodowały nieregularne zwarcia a co za tym idzie rozładowywanie akumulatora. Po wymianie aku problem znikł, tak więc problem uważam za rozwiązany. Pozdrawiam
__________________
§23
matti393 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.