Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-09-2019, 23:28   #11
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,367
Domyślnie Odp: który rodzaj bezpieczników jest

Cytat:
Napisał udonder Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiem, że @edmun coś takiego chciał zrobić u siebie ale po przetestowaniu różnych bezpieczników zrezygnował. Czy na prawdę w ten sposób nie da się tego wykonać?
Ja mam podpięta kamerę w skrzynce bezpiecznikow.
Ale kamerę włączam i wyłączam ręcznie. nie chcę, żeby mi kamera działała 24h jeśli zostawiam auto pod domem i nie chce żeby kamera zostawiona na cały dzień na parkingu w mieście wyłączyła się bo zniknie mi napięcie. stąd na koniec mam zasilanie ze skrzynki bezpiecznikow ale kamerę włączam czy wyłączam sam.

edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2019, 09:05   #12
zbinek512
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-03-2012
Model: ford focus
Silnik: 2.0 tdci 163km
Rocznik: 2013
Postów: 330
Domyślnie Odp: który rodzaj bezpieczników jest

Wyciągałem tymi szczypcami i nie było problemu. Chyba gorzej jest wymienić filtr kabinowy w focusie mk2
zbinek512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2019, 10:13   #13
udonder
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-04-2019
Model: Focus ST mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014
Postów: 55
Domyślnie Odp: który rodzaj bezpieczników jest

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] akumulatora mi to nie zdoi do zera ponieważ [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] posiada zabezpieczenie akumulatora przed całkowitym rozładowaniem. A udało Ci się w ogóle ustalić czy na tym bezpieczniku nr 61 samochód odcina napięcie po kilku minutach od zgaszenia zapłonu?
udonder jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2019, 14:18   #14
JarekDz
ford::beginner
 
Avatar JarekDz
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 05-05-2015
Skąd: Grudziądz
Model: Focus&Grand C-MAX
Silnik: 1.6&1.6
Rocznik: 2013&2013
Postów: 27
Domyślnie Odp: który rodzaj bezpieczników jest

Ja ostatnio podpinałem kamerę pod lusterko fotochromatyczne. Generalnie jedyny problem to było namierzyć zasilanie i posługiwać pod kable (mało miejsca). Nie ma się czego obawiać bo co najwyżej wywali bezpiecznik 5A (mnie się udało niechcąco zrobić zwarcie)

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
JarekDz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2019, 22:36   #15
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,367
Domyślnie Odp: który rodzaj bezpieczników jest

Cytat:
Napisał udonder Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@edmun akumulatora mi to nie zdoi do zera ponieważ adapter zasilania, który chcę kupić posiada zabezpieczenie akumulatora przed całkowitym rozładowaniem
nigdzie nie wspomnialem ze chodzi mi o akumulator.
Moja kamerka bezproblemowo chodzi po 10 dni jak zostawiam auto np. na parkingu na lotnisku.
Odpisalem tylko, ze zalezy to ode mnie, czy bedzie ona wlaczona czy wylaczona.
Cytat:
Napisał udonder Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A udało Ci się w ogóle ustalić czy na tym bezpieczniku nr 61 samochód odcina napięcie po kilku minutach od zgaszenia zapłonu?
nie, gdyz uznalem, ze nie potrzebuje takiego, ktory bedzie mi odcinal zasilanie.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2019, 09:22   #16
udonder
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-04-2019
Model: Focus ST mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014
Postów: 55
Domyślnie Odp: który rodzaj bezpieczników jest

Jasne. Najwyraźniej źle Cię zrozumiałem. Mi zależy na uaktywnianiu trybu parkingowego, gdyż wtedy mogę sobie ustawić mniejszy bitrate lub mniej klatek/sekundę - dzięki temu więcej materiału zmieści się na karcie gdy samochód będzie stał zaparkowany. Tak więc aby to uzyskać muszę się podpiąć do miejsca gdzie zasilanie idzie "po stacyjce". Miałem nadzieję, że uda się to zrobić wykorzystując skrzynkę z bezpiecznikami - zobaczymy.
udonder jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2019, 13:06   #17
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,453
Domyślnie Odp: który rodzaj bezpieczników jest

Montowałem niedawno kamere w lusterku i gość kupił fajny bajer do sterowania rejestratorem. Mianowicie moduł który podłącza sie pod stałe napięcie i pod napięcie po zapłonie, na module ustawiamy sobie ile czasu po wyłączeniu zapłonu rejestrator ma jeszcze nagrywać tzn 12h,24h,36h lub bez przerwy. Dodatkowo w module jest zabezpieczenie które wyłącza zasilanie na kamerę gdy napięcie spadnie poniżej ustawionej wartości i znowu kilka zakresów w tym bezpieczne 12,0v. Wygląda to tak że ustawiamy sobie ze kamera ma nagrywać 12h po wyłączeniu zapłonu ale jeśli napięcie spadnie ponizej 12v to mimo tego kamera zostanie wyłączona.
Jeśli ktoś jeździ z rejestratorem jest to fajne zabezpieczenie.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2019, 12:11   #18
udonder
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-04-2019
Model: Focus ST mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014
Postów: 55
Domyślnie Odp: który rodzaj bezpieczników jest

Dla potomnych:
Bezpieczniki są w standardzie ATS, czyli mają szerokość 10,8 mm, wysokość 16,5 mm, a odstęp między nóżkami wynosi 4,9 mm.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
udonder jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.