Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-12-2020, 17:46   #11
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Błędy silnika - turbina, spadek mocy check engine

Cytat:
Napisał Teodor2424 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po jakim numerze szukać turbiny?
Zanieś turbinę do autoryzowanego sprzedawcy, on przecież da ci taką samą - nową lub regenerowaną. Lub prawidłowy zamiennik.

Twoja ma numer BK3Q-6K882-CB
Trochę przejrzałem sieć, jest taka jako zamiennik (chyba) w tym linku [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jest też taka jak twoja na... Litwie. Za 336 euro... [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Nie upieraj się jednak przy takiej identycznej, w sprężarkach jest mnóstwo całkowicie równorzędnych zamienników, które różnią sie mało istotnymi szczegółami. Ale to ogarnia raczej specjalista, dlatego radzę rozmawiać z autoryzowanym sprzedawcą i serwisantem, a nie na forum.

__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 19-12-2020 o 18:23
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2020, 17:52   #12
Teodor2424
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-09-2017
Model: Audi a6
Silnik: 1,9
Rocznik: 2004
Postów: 39
Domyślnie Odp: Błędy silnika - turbina, spadek mocy check engine

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zanieś turbinę do autoryzowanego sprzedawcy, on przecież da ci taką samą - nową lub regenerowaną.
Musze zamówić zdalnie przez neta. Nie mam możliwości załatwienia sprawy na miejscu.
Hzywke znalazłem taką ale jaka mam pewność że za 2kkm nie padnie? [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ja chce kupić nową a nie używki.

Ostatnio edytowane przez Teodor2424 ; 19-12-2020 o 18:32
Teodor2424 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2020, 19:31   #13
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,372
Domyślnie Odp: Błędy silnika - turbina, spadek mocy check engine

Zdiagnozowałeś dobrze przyczynę uszkodzenia durbawki ?

Zeby sie nie okazało że nowo zakupiona krótko będzie pyrkała.
Jaki przebieg ma ta uszkodzona ?
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2020, 20:35   #14
Teodor2424
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-09-2017
Model: Audi a6
Silnik: 1,9
Rocznik: 2004
Postów: 39
Domyślnie Odp: Błędy silnika - turbina, spadek mocy check engine

Uszkodzona ma 270kkm.
Przyczyny jej uszkodzenia nie zdiagnozowałem jednak patrząc na przebieg myślę że dokończyła poprostu swojego żywota. Może ktoś kiedyś zapominał o regularnej wymianie olejów. Nie mam pojęcia.
Teodor2424 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2020, 21:40   #15
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Błędy silnika - turbina, spadek mocy check engine

Doświadczeni w tych silnikach mechanicy mówią, że po lifcie 2011 silnik 2,2 olej do turbiny dostarczany jest bardzo długim przewodem o zaskakująco małej średnicy. Więc w pewnych ekstremalnych warunkach, smarowanie turbiny może być niedostateczne - nie tylko przy zimnym silniku zimą, ale i przy bardzo gorącym, rozrzedzonym oleju kiedy pompa ma mniejszą sprawność. Jeżeli jeszcze użytkownik przeczyta w folderze reklamowym, że zwiększono interwał wymiany oleju do 50.000 km i będzie się tego trzymał, to skutki mogą być opłakane.

Specjaliści od olejów uważają, że silniki z turbiną - właśnie ze względu na jej wysokie jakościowe wymagania smarowania - powinny pracować na olejach o możliwie najszerszym zakresie temperaturowym poprawnych własności smarnych. Przez wiele lat zalecano oleje 5W/30, potem zaczęto zalecać oleje 5W/40, ale silniki są jeszcze bardziej wysilone, turbiny osiągają już 250.000 obrotów/min w modelu Panther i pracują w bardzo ciężkich warunkach temperaturowych. Myślę, że to kwestia niedaleka, kiedy przeczytamy, że rekomendowany jest olej to 5W/50.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2020, 03:30   #16
Teodor2424
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-09-2017
Model: Audi a6
Silnik: 1,9
Rocznik: 2004
Postów: 39
Domyślnie Odp: Błędy silnika - turbina, spadek mocy check engine

No więc jaki zalać nowy olej? Turbina będzie nowa, przeczyszczone wszystkie przewody.
Teodor2424 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2020, 12:43   #17
adach68
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-04-2019
Skąd: Morąg
Model: Transit
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 65
Domyślnie Odp: Błędy silnika - turbina, spadek mocy check engine

Hi, Wojtek a jaki olej powinno się lać do Transita z silnikiem Panther? Ja leję zalecany 0W30, ale nie raz już się zastanawiałem nad zmianą, ale nie mogę znaleźć jednoznacznych opinii na co zmienić. Może masz jakieś info z zaprzyjaźnionego warsztatu od Fordów? A u Ciebie Teodor2424 na pewno nowy olej, zalecany jest 5W30, jakiś firmowy np. Mobil.
adach68 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2020, 19:40   #18
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Błędy silnika - turbina, spadek mocy check engine

Cytat:
Napisał Teodor2424 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No więc jaki zalać nowy olej? Turbina będzie nowa, przeczyszczone wszystkie przewody.
Czy turbinę będzie montował specjalistyczny warsztat? Bo jeżeli tak, to nie trzeba przypominać, aby zaleli kanały olejowe turbiny przed montażem.

Cytat:
Napisał adach68 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hi, Wojtek a jaki olej powinno się lać do Transita z silnikiem Panther?
To jest temat, gdzie są na Forum tysiące znawców, wszyscy wysokiej klasy i z olbrzymim doświadczeniem i wiedzą tak rozległą, że każdy mógłby zrobić doktorat na ten temat. Więc nie chcę podpaść znawcom ze swoimi uwagami i doświadczeniami.

Kiedyś, kiedyś, dawno temu Ford pisał w instrukcji, że należy stosować olej 5W/30 lub... inny wyższej klasy. Teraz tego zakończenia zdania już nie ma w instrukcji.

A ja tylko powiem, że jeżdżę na oleju 5W/50. Ponieważ eksploatacja jest elkstremalnie niekorzystna dla silnika (prawie 100% jazda miejska) , zmieniam go co ok. 15 kkm. Nawet w Transicie Mk4 z 1992 roku, wolnossącym na mechanicznym Boschu stosowałem olej 5W/50 i kiedy miał przebieg 750 kkm, to z uszkodzoną świeca płomieniową, po nocy na mrozie -10 stopni palił z pierwszego zakręcenia.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 24-12-2020 o 19:56
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2021, 02:49   #19
Teodor2424
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-09-2017
Model: Audi a6
Silnik: 1,9
Rocznik: 2004
Postów: 39
Domyślnie Odp: Błędy silnika - turbina, spadek mocy check engine

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy turbinę będzie montował specjalistyczny warsztat? Bo jeżeli tak, to nie trzeba przypominać, aby zaleli kanały olejowe turbiny przed montażem.
Rozkręciłem sam na podwórku to i skręcę sam.
Jakieś instrucje co do zalania kanałów?

Turbina wkoncu regenerowana. Przewód zostaje stary. Co muszę wyczyścić i czym i co skontrolować?
Teodor2424 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2021, 10:03   #20
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Błędy silnika - turbina, spadek mocy check engine

Sprzedażna turbina ma zamknięte kanały zaślepkami, ja bym strzykawką wstrzyknął w kanały olej ile wejdzie, także w przewód olejowy - tak, by po uruchomieniu nie pracowała z początku na sucho. We wszystkich instrukcjach montażowych zwracają na to uwagę.
Zalałbym też silnik nowym olejem.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.