Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-09-2019, 13:18   #31
KrzysSied
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 22
Domyślnie Odp: Blokada kierownicy powtórz

No i w 90% znam powód. Kończy się blokada kierownicy (elektryczna) - choć problem leży zapewne po jej mechanicznej stronie (więc Danielo_82 najprawdopodobniej miał rację). Czy wiecie może kto tego typu naprawami zajmuje się Słupsk lub okolice.

Bump:
Cytat:
Napisał Danielo_82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poczytaj :
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
I dodatkowo, jeśli chciałbyś wymienić blokadę na inną musisz sparować immobiliser.
Dzięki za podrzucenie tematu ale już go czytałem. U mnie niestety jest ta różnica, że blokada nie odpuszcza a gdy odpuści komunikat znika od razu. Ale przyczyna jest prawdopodobnie ta sama : "kończąca się" blokada elektryczna kierownicy. I o ile sama wymiana elementu nie jest problemem dla mechaników o ile potrzebuję fachowca, który "sparuje mi ją z immobiliser'em"

__________________
Pozdrawiam
Krzysiek



Jeżeli jesteś Polakiem : nie oszukuj, nie kradnij, nie zabijaj - nasze władze nie lubią konkurencji!!!
KrzysSied jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2019, 14:28   #32
deltoro
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 26-05-2012
Skąd: Słupsk
Model: Mondeo MK4 2013
Silnik: 2.0TDCI 163KM PowerShift
Rocznik: 2013
Postów: 43
Domyślnie Odp: Blokada kierownicy powtórz

Cytat:
Napisał KrzysSied Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i w 90% znam powód. Kończy się blokada kierownicy (elektryczna) - choć problem leży zapewne po jej mechanicznej stronie (więc Danielo_82 najprawdopodobniej miał rację). Czy wiecie może kto tego typu naprawami zajmuje się Słupsk lub okolice.
..."
Zobacz na Cecorskiej 9, Tomala Auto Service
deltoro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2019, 08:25   #33
KrzysSied
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 22
Domyślnie Odp: Blokada kierownicy powtórz

Cytat:
Napisał deltoro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zobacz na Cecorskiej 9, Tomala Auto Service
Kiedyś potrafili robić z Fordami cuda. Teraz to już jeden z wielu zakładów mechaniki (zresztą to samo Autoremix na Słonecznej). Ale dzięki za podpowiedź.
__________________
Pozdrawiam
Krzysiek



Jeżeli jesteś Polakiem : nie oszukuj, nie kradnij, nie zabijaj - nasze władze nie lubią konkurencji!!!
KrzysSied jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2020, 16:12   #34
lukasz19v
ford::amateur
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 02-01-2020
Skąd: Krasnystaw
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0Tdci
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie blokada kierownicy powtórz

Witam Wszystkich
Temat który założyłem był omawiany niejednokrotnie ale wieki temu.
Mam problem z moim mondeo pojawił się komunikat "kierownica zablokowana powtórz" .Auto nie reaguje na przycisk Power nie włącza się zapłon przez co nie można odpalić auta.
Po kilku próbach odłączania akumulatora zapłon udało się włączyć .Na conversie wyświetla się komunikat o usterce układu kierowniczego.Sprawdzone zostały wszystkie bezpieczniki, akumulator 12.7v, wiązka główna silnika, kable od elektrycznej blokady do modułu FRA. Po podłączeniu do kompa występują tylko błędy modułu FRA .
Po ich skasowaniu Auto zaczyna żyć odpala jeździ normalnie jednak po zgaszeniu i odczekaniu 30 s (czas aktywacji blokady) błędy powracają i znowu nie można włączyć zapłonu (kierownica zablokowana powtórz) . Czy może ktoś spotkał się z identycznym problemem albo wie czym mój problem może być spowodowany?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20200105_125200.jpg (82.0 KB, 60 wyświetleń)
lukasz19v jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2020, 16:28   #35
radkor
ford::professional
 
Avatar radkor
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Warszawa
Model: VOLVO V40
Silnik: 1.6EB
Rocznik: 2013
Postów: 1,144
Domyślnie Odp: blokada kierownicy powtórz

Pierwszy do sprawdzenia czujnik na pedale sprzęgła. W większości przypadków jego usterka powoduje problemy, które masz.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
__________________
Było Mondeo Mk4 2.2TDCi 2010 -> jest Volvo V40 1.6EB 2013
radkor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2020, 16:51   #36
lukasz19v
ford::amateur
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 02-01-2020
Skąd: Krasnystaw
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0Tdci
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: blokada kierownicy powtórz

Ale chyba sam zapłon powinien się włączać bez udziału sprzęgła a błąd z czujnika sprzęgła pojawił się pierwszy raz.
lukasz19v jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2020, 18:23   #37
radkor
ford::professional
 
Avatar radkor
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Warszawa
Model: VOLVO V40
Silnik: 1.6EB
Rocznik: 2013
Postów: 1,144
Domyślnie Odp: blokada kierownicy powtórz

Wydaje mi się, że gdzieś pisali że gdy czujnik sprzęgła jest uszkodzony to moduł RFA nie pozwoli nawet na włączenie zapłonu.
__________________
Było Mondeo Mk4 2.2TDCi 2010 -> jest Volvo V40 1.6EB 2013
radkor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2021, 19:07   #38
Angelikatbg89
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-01-2021
Model: Ford kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 1
Domyślnie Odp: Komunikat''kierownica zablokowana powtórz''

Witam chłopaki ,
Mam ten sam komunikat z mojej kudze.( kierownica zablokowana powtórz , kluczyk nierozpoznany ) Doszłam do tego ze ta zapadka się blokuje i ten element jest do wymiany (sterownik blokady kierownicy ) kupiłam nowy używany i teraz szukam kogoś kto mi sparuje to z autem . Dużo z tym motki i jaki koszt takiego sparowania ? I czy to pomoże bo mam już dość chodzenia wszędzie z buta 😡
Dzięki za wszytskie odpowiedzi
Angelikatbg89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.