Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-12-2020, 16:09   #41
kosmik.ajdzi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-12-2010
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo Vignale MK5FL
Silnik: 2.0 Ecoblue 190 A8
Rocznik: 2020
Postów: 46
Domyślnie Odp: Konwersja Titanium na ST-Line

Podstawowy problem jest tutaj taki, że w ST Line nie ma możliwości zamówienia lepszego wyposażenia wnętrza auta tj. tapicerki i bajerów w fotelach, a zewnętrzne listwy i relingi nie są czarne lakierowane, a czarne "gumowe" jak w Ka+, czy Fieście, co moim zdaniem wygląda bardzo tanio i niekorzystnie. Nie pasuje do tego segmentu.

W BMW czy Mercedesie możesz zamówić sobie odpowiednio pakiet M, czy AMG i masz wybór - chromy albo czerń lakierowana - każdemu według upodobań. Moim zdaniem chrom wygląda lepiej niż badziewna czarna guma, ale kto wie może w przyszłości, jak mi się znudzi, okleję to czarną błyszczącą folią Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

kosmik.ajdzi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2020, 17:05   #42
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Konwersja Titanium na ST-Line

Raczej te boczne i tylne do zdjęcia, a przód do oklejenia czarne piano. Potem relingi i listwy szyb czarna satyna. Tak ja bym zrobił. Ale i tak moim zdaniem sam dyfuzor tył i lotka nie tworzą spójnej całości bez grilla st-line i bez przedniego zderzaka z kompletu, w sensie pozostałych atrap i kratek. Najważniejsze jednak, żeby to kierownik był zadowolony, a nie my Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2021, 19:41   #43
Rokko203
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-02-2021
Skąd: Kielce
Model: Smax
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014
Postów: 5
Domyślnie Odp: Konwersja Titanium na ST-Line

Titanium ST Line. Świetny mod. Kolego podrzucisz ile płaciłeś za grille, dokładki, halogenki, kratki? I ile za montaż? Pytam bo planuję zakup S Max MK2. Niestety wersja ST Line jest jeszcze za droga. Myślałem żeby kupić Titanium i wprowadzić parę modów. Orientujesz się czy ktoś z forum już to robił? Jakiś link?

Ostatnio edytowane przez Rokko203 ; 12-02-2021 o 19:46
Rokko203 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2021, 22:03   #44
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Konwersja Titanium na ST-Line

Gdzieś to już liczyłem dokładnie, chyba w moim temacie. Dość dużo wyszło, ok 10 tys z tego co pamiętam.

Wysłane z mojego SM-G780F przy użyciu Tapatalka

Kilka postów wyżej z grubsza liczyłem. Ale możemy policzyć jeszcze raz. Kratka górna i dolna 1300, halogeny z drl 800, dokładki zderzaka przód 300, dokładka tył 400, progi 500 , spojler 1500, lakiernik 1100, felgi 3000, opony 2500, folie i oklejanie listew, relingów ok 500, kierownica 350, listwy wewnętrzne 300, tyle pamiętam, a pewnie było jeszcze tego trochę... acha, jeszcze fotele alcantara do kompletu 2500. Więcej grzechów nie pamiętam, i za żadne nie żałuję...

Ostatnio edytowane przez Fiesta Mk8 ST Line ; 12-02-2021 o 22:16
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2021, 09:04   #45
Rokko203
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-02-2021
Skąd: Kielce
Model: Smax
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014
Postów: 5
Domyślnie Odp: Konwersja Titanium na ST-Line

Wielkie dzięki. Wychodzi 5900pln za pakiet zewnętrzny z lakiernikiem. To i tak 4* taniej niż zakup całego auta w ST Line ( mowa o benzynie ). Gdzie potrzebne części idzie dostać?

Ps. A stare graty można dalej opchnać��
Rokko203 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2021, 09:14   #46
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Konwersja Titanium na ST-Line

Trochę więcej bo nie doliczyłeś zmiany koloru listew i relingów z chromu na czarne. A koła też musisz zmienić na takie od st-line bo inaczej nie będzie to dobrze wyglądało. A jak już skończysz ze zmianami na zewnątrz, to będzie Cie kusił środek, który nie będzie współgrał z całością.
Większość rzeczy to oczywiście używki z allegro, ale np spojler klapy tylko ASO. Niektóre rzeczy, jak np w mondeo halogeny z drl są bardzo ciężkie do znalezienia. Ja kompletowałem graty ponad pół roku.

Wysłane z mojego SM-G780F przy użyciu Tapatalka
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.