Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-01-2021, 19:24   #21
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: wyświetlanie wrzuconego biegu

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A rzeczywiście wiesz na jaki bieg zrzucisz - kontrolujesz to?
Jedno kliknięcie lewej manetki (tej z "-") - zrzucam o jeden bieg w dół.
Gdybym wiedział na którym aktualnie biegu jadę mógłbym podjąć decyzję czy zredukować o 1 lub 2 biegi. Jakaś analogia do manuala...

p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2021, 20:27   #22
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: wyświetlanie wrzuconego biegu

Cytat:
Napisał p.saw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
Gdybym wiedział na którym aktualnie biegu jadę mógłbym podjąć decyzję czy zredukować o 1 lub 2 biegi. Jakaś analogia do manuala...
Po co Kolega kupował automat???Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Automatami jeżdżę od 2011 roku... Zrobiłem nimi jakieś 250kkm. Poza przypadkami "testowymi" NIGDY nie chciało mi się ani nie musiałem zmieniać biegów ja zamiast automatu...

BTW - takie "od czapy" tematy jak ten na tym zacnym forum ZAWSZE cieszą się "nadzwyczajnym" zainteresowaniem...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zgadzam się z kolegą @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , ze koleżeństwo najwyraźniej "nie ma zmartwień i nic do roboty"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2021, 07:34   #23
Crick
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-06-2010
Model: Mdo Mk5 V
Silnik: TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 94
Domyślnie Odp: wyświetlanie wrzuconego biegu

Być może ktoś, kto jeździł VAGami mógł się do tego 'luksusu' przyzwyczaić i szukać tego również w innych autachGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Crick jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2021, 08:54   #24
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: wyświetlanie wrzuconego biegu

W citroenie miałem wyświetlony aktualny bieg w automacie i po przesiadce do mondeo trochę mi tego brakowało. Ale nie trwało to długo. Różnica w pracy skrzyni hydrokinetycznej w citroenie, a dwusprzeglowki w mondeo jest kolosalna i na prawdę teraz nie mam potrzeby wiedzieć na którym biegu jadę, bo wiem że jadę na właściwym. Tak samo łopatki, bardzo chciałem je mieć, bo brakowało ich w C5, a tutaj to taka zabawka, której użyłem kilka razy. Najlepiej ta skrzynia pracuje jak się jej nie przeszkadza manualnie.

Wysłane z mojego SM-G780F przy użyciu Tapatalka
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2021, 10:51   #25
poset
ford::average
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 31-07-2018
Model: Mondeo
Silnik: 1,5 EcoBoost 165 KM
Rocznik: 2018
Postów: 60
Domyślnie Odp: wyświetlanie wrzuconego biegu

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No sprzydałaby się jeszcze opcja wyświetlania czy przednie koła sa wyprostowane - szczególnie dla początkujących przy manewrach parkingowych. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest taka opcja, na wstecznym biegu ;-)
poset jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2021, 13:07   #26
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: wyświetlanie wrzuconego biegu

Cytat:
Napisał p.saw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdybym wiedział na którym aktualnie biegu jadę mógłbym podjąć decyzję czy zredukować o 1 lub 2 biegi. Jakaś analogia do manuala...
Jeżdżę manualem i jakoś nigdy się na tym nie zastanawiam jaki mam bieg wrzucony (nie patrzę na wajhę a i na wyświetlaczu nie ma informacji ciągłej). Na podpowiedzi zwracam jedynie uwagę na zasadzie coś mignęło na zielona na dole - ale nie patrze co mi tam auto proponuję. Czuję i słyszę silnik i w zalezności od tego albo zmieniam o jedno albo o dwa przełożenia.
Ogólnie zmiana przełożenia następuje raczej w sytuacji zmian sytuacji na drodze kiedy potrzebna jest uwaga i patrzenie na to co sie dzieje wokół nas, a nie na zegary. To jedynie odwraca uwage i rozprasza - potwierdzone w aspekcie podpowiedzi zmiany biegu w manualu
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2021, 14:20   #27
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: wyświetlanie wrzuconego biegu

W manualu masz mniej biegów niż w A8, wystarczy że sięgniesz do wajchy nie patrząc na nią i już wiesz na którym biegu jedziesz. Wtedy decydujesz czy redukcja ma być o 1, 2, czy więcej przełożeń.
W automacie nie wiedząc na jakim jedziesz biegu musisz zrzucać po 1 tracąc czas. Poza tym A8 ma tendencję wrzucania bardzo wysokich biegów przy niskich obrotach, więc tymbardziej jest to utrudnione.
Np. toczysz się 70 km/h i chcesz gwałtownie przyspieszyć, skąd masz wiedzieć czy auto jedzie na 5 lub 6 biegu, a może już na 8? W środku jest na tyle cicho, że sposób "na ucho" też nie działa. Uważam więc ze akurat diesel z A8 powinien mieć taką informację wyświetloną.

Wysłane z mojego SM-G780F przy użyciu Tapatalka
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2021, 14:50   #28
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: wyświetlanie wrzuconego biegu

Cytat:
Napisał Fiesta Mk8 ST Line Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
skąd masz wiedzieć czy auto jedzie na 5 lub 6 biegu, a może już na 8? W środku jest na tyle cicho, że sposób "na ucho" też nie działa.
Jest jeszcze obrotomierz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2021, 16:13   #29
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: wyświetlanie wrzuconego biegu

Konia z rzędem temu, kto będzie pewny wrzuconego biegu przy 8 stopniowym automacie na podstawie obrotomierza...

Wysłane z mojego SM-G780F przy użyciu Tapatalka
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2021, 16:42   #30
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: wyświetlanie wrzuconego biegu

A mnie to bardziej wygląda na to, że manetki w takiej skrzyni wielobiegowej to bardziej gadżet niz pomocna rzecz. Jezdziłbym nie korzystając z nich i nie zastanawiając się jaki jest bieg (po to jest automat). GDybym chciał osiągów, to wtedy jeździłbym z łopatkami i sekwencyjnie dodawał i odejmował biegów tak jak się to robi w jeździe sportowej. A jeśli komus przeszkadza kalibracja skrzyni i niskie obroty to powinien rozważyc skrzynie ręczne - wtedy dokładnie kontroluje co i jak, bez zastanawiania. Jakoś sobie nie wyobrażam jazdy takim automatem w którym mam sie cały czas gapić w zegary ... gdyż inaczej mam za niskie obroty, nie czuję na jakim jadę biegu i ile biegów mam dodac lub zrzucić. Litości ...
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.