Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-10-2018, 16:34   #11
Daniel198632
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 15-09-2018
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus cmax
Silnik: Benzynowe 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 6
Domyślnie Odp: Falujące obroty

Zapomniałem dodać że spadną i znów wzrastają do 2000.

Daniel198632 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2018, 12:12   #12
Daniel198632
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 15-09-2018
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus cmax
Silnik: Benzynowe 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 6
Domyślnie Odp: Falujące obroty

Zauważyłem jeszcze że jak jest ciepły to ma problemy z odpaleniem , czasem kreci 30 s i nic , muszę wtedy cofnąć kluczyk i za drugim razem odpali .
Daniel198632 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2020, 14:13   #13
Dr.Foka
ford::amateur
 
Avatar Dr.Foka
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 08-08-2019
Skąd: E-g
Model: Focus C-Max Ghia
Silnik: 1.8 QQDB 92kW
Rocznik: 2004
Postów: 7
Unhappy 1.8 Duratec HE - Falowania obrotów i drgawki na biegu jałowym

Czołem forumowicze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Od pewnego czasu borykam się z dosyć upierdliwym problemem, jakim są falujące obroty na biegu jałowym, połączone z czasem występującymi drganiami. Sytuacja wygląda następująco:
  • gdy jest zimny, tuż po odpaleniu trzyma stabilnie obroty w okolicy 1200/min, wszystko chodzi normalnie.
  • po rozgrzaniu obroty spadają do ok. 750/min, ale niestety nie są stabilne. Co mam na myśli przez niestabilność? Wskazówka obrotomierza spada między 500 a 750, potem podskakuje do normalnego poziomu, raczej nie przekraczając poziomu 800/min. I tak w kółko. Poza tym, dość mocno odczuwalne są wtedy drgania na kierownicy i plastikach. Warto zaznaczyć, iż to nie występuje zawsze.
  • przy zrzucaniu na luz podczas dojeżdżania do świateł obroty potrafią spaść nawet w okolice 500-600/min, po czym wskakują na ok. 1000 i spadają do okolic 750/min. To niestety zdarza się już znacznie częściej.
Co już zostało poczynione w celu likwidacji usterki?
  1. Wyczyszczona dokładnie przepustnica
  2. Wymienione świece zapłonowe
  3. Wymieniony filtr powietrza
Wiem, że jest to dość powszechny problem Durateców (zwłaszcza w Mondeo, gdzie występuje krokowiec, którego obecności w C-Maxie nie jestem pewien). Miał ktoś podobny problem i może podzielić się potencjalnym rozwiązaniem? Chciałbym się pozbyć tego jak najszybciej, bo drażni mnie to niemiłosiernie, a poza tym nie jest raczej zbyt zdrowe dla motoru Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Foka jeżdżąca ulaną foką pozdrawia!
Dr.Foka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2020, 21:24   #14
ci-nek
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-04-2017
Skąd: Piła
Model: focus c-max GHIA
Silnik: 1.8 120 KM benzin
Rocznik: 2003
Postów: 116
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec HE - Falowania obrotów i drgawki na biegu jałowym

A sprawdzałeś wąż odmy czy nie jest pęknięty .
ci-nek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2020, 08:57   #15
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,510
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec HE - Falowania obrotów i drgawki na biegu jałowym

Ja kiedyś zaryzykowałem z wymianą przepustnicy (na używkę) i pomogło.
Chociaż wcześniej dwa razy faktycznie na falowanie i gaśnięcie pomogło jej czyszczenie.

"Krokowca" raczej szybko zlokalizowałbyś na kolektorze dolotowym. A nawet jeśli nie, to jest dość prosta zasada - jeśli pedał gazu nie jest na linkę to za "krokowca" robi właśnie przepustnica.

Zakładam, że luzy zaworowe już wcześniej sprawdzone.
Skolmi jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2020, 11:17   #16
Dr.Foka
ford::amateur
 
Avatar Dr.Foka
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 08-08-2019
Skąd: E-g
Model: Focus C-Max Ghia
Silnik: 1.8 QQDB 92kW
Rocznik: 2004
Postów: 7
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec HE - Falowania obrotów i drgawki na biegu jałowym

Cytat:
Napisał ci-nek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A sprawdzałeś wąż odmy czy nie jest pęknięty .
Sprawdzałem, wszystko w normie
Cytat:
Napisał Skolmi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja kiedyś zaryzykowałem z wymianą przepustnicy (na używkę) i pomogło.
Chociaż wcześniej dwa razy faktycznie na falowanie i gaśnięcie pomogło jej czyszczenie.

"Krokowca" raczej szybko zlokalizowałbyś na kolektorze dolotowym. A nawet jeśli nie, to jest dość prosta zasada - jeśli pedał gazu nie jest na linkę to za "krokowca" robi właśnie przepustnica.

Zakładam, że luzy zaworowe już wcześniej sprawdzone.
Luzy sprawdzone Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Generalnie rzecz biorąc też stawiam na przepustnicę, jako, że od pewnego czasu dziwnie "tyka" na biegu jałowym (na moje nie brzmi to w każdym razie normalnie).

Pedał elektroniczny, krokowiec w przepustnicy. Kiepską sprawą jest to, że nie mam teraz możliwości pożyczenia od kogokolwiek innej przepustnicy na próbę.
__________________
Foka jeżdżąca ulaną foką pozdrawia!

Ostatnio edytowane przez Dr.Foka ; 08-05-2020 o 11:24
Dr.Foka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2020, 14:24   #17
Petru23
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-04-2015
Skąd: Kielce
Model: Focus C-Max
Silnik: 2.0L Duratec-HE PFI 145KM
Rocznik: 2006
Postów: 378
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec HE - Falowania obrotów i drgawki na biegu jałowym

Sprawdź, czy w momencie jak obroty zaczynają falować i trzepać autem wszystkie cylindry działają.
Odpinaj kolejno cewki i sprawdzaj.
Ja tak mam od "nowości" i jeszcze tego nie ogarnąłem. 4 cyl niekiedy nie zadziała na benzynie (mam LPG) na po przełączeniu na gaz zaskakuje.
Ale Twój opis pasuje idealnie do moich objawów.
Wymieniłem egr, przepustnica była czysta i działa bez problemów, zawory podciśnienia nowe, pierścienie z głowica zrobione, oleju nie bierze.

Edit
Jeśli wybierasz się do Kielc to możemy na miejscu podmienić przepustnice. Mam warunki z kanalem włącznie + możliwość profesjonalnejnaprawy większości plastikowych elementów jak obudowa filtra czy złączki itp w razie potrzeby Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Petru23 ; 23-05-2020 o 14:27
Petru23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2020, 19:52   #18
kolo1
ford::beginner
 
Imię: Domi
Zarejestrowany: 31-12-2019
Model: Focus MK2 lift wagon
Silnik: 1800
Rocznik: 2009/2010
Postów: 25
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec HE - Falowania obrotów i drgawki na biegu jałowym

Podepnę się podobne objawy. Jak muskam pedał gazu na wolnych obrotach to często obroty spadają ~500 i wracają do normy. Ostatnio ruszyłem i przy dojeżdżaniu do świateł zgasł tak jakby nie utrzymał obrotów.
Zacząć od czyszczenia przepustnicy? Czy to raczej coś innego?
A i na przepustnicy mam taką czarną wyglądającą na plastik śrubę wykręconą ~1,5-2mm za co ona odpowiada?
Pytanie dodatkowe o co chodzi z zaślepkami EGR [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
kolo1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2020, 19:33   #19
Petru23
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-04-2015
Skąd: Kielce
Model: Focus C-Max
Silnik: 2.0L Duratec-HE PFI 145KM
Rocznik: 2006
Postów: 378
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec HE - Falowania obrotów i drgawki na biegu jałowym

Z tego co wiem, to egr trzeba również komputerowo wyłączyć i koszt operacji to jakieś 400zl. Egr pierburga kupiłem za 315zl.
Co do spadków obrotów przy muśnięciu gazu, to mam dokładnie to samo ale głównie na zimno po nocy.
W przyszłym miesiącu zrzucam Kolektor, czyszczę wnętrze bo wiem, że zasyfione i wywalam klapki.
Co do odmy to sprawdzić można jeszcze jej filtr. Taki prostokącik z gąbki, znajduje się na samym spodzie obudowy filtra powietrza, od wewnątrz. Przy wejściu przewodu odmy do filtra. Lubi się zapchać piaskiem i wszelkim innym syfem. Warto również sprawdzić stan krućca przy filtrze, może ulec uszkodzeniu i stracić szczelność.

Ostatnio edytowane przez Petru23 ; 11-07-2020 o 19:39
Petru23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2020, 23:37   #20
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec HE - Falowania obrotów i drgawki na biegu jałowym

A na co zwrócić uwagę kiedy są problemy na zimnym silniku. Wydaje mi się że jest strasznie słaby, ale wystarczy tylko troszkę się przejechać ewentualnie żeby wskazówka od temperatury się ruszyła i wtedy jest lepiej a w zasadzie normalnie. Do tego na zimnym obroty są wyższe, ale to normalne, ale takie nie stabilne, czasem trzyma równo 1100 a czasem falują. Do tej pory jeździłem dieslem może to bardziej w tym jest problem, tam po odpaleniu można było od razu jechać. Tutaj żeby ruszyć trzeba dać mu gazu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
c-max , duratec , focus mk2 , obroty


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.