Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sklepy i warsztaty
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-01-2018, 19:14   #1
kepnik
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-05-2013
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 PB + LPG
Rocznik: 2004
Postów: 29
Domyślnie Reklamacja części zamiennych Motorcraft

Witam. Pierwszy mój tego typu przypadek i reklamowanie części zamiennych.
Nieco ponad rok temu zakupiłem w jednym ze sklepów internetowych z częściami forda oryginalny termostat. Niedawno okazało się, iż nie trzyma temperatur, więc wymieniłem na nowy, stary odesłałem i dostałem następującą odpowiedź:

Cytat:
Żałujemy, że nie zgłosił Pan nam tego problemu przed podjęciem decyzji o demontażu i odesłaniu termostatu, gdyż umożliwiłoby to przedstawienie możliwości postępowania reklamacyjnego i podjęcie niezbędnych działań w tym kierunku.

Zgodnie z wytycznymi Ford Polska na temat udzielanej gwarancji obowiązującej na terenie naszego kraju, reklamacje oryginalnych części eksploatacyjnych rozpatrywane są bezpośrednio na danym aucie w najbliższym bądź wybranym przez siebie Autoryzowanym Serwisie Obsługi Forda po dostarczeniu wymaganych dokumentów.

Warunkiem rozpatrywania reklamacji w ramach gwarancji na części oryginalne Ford i Motorcraft jest montaż w autoryzowanym serwisie ASO Ford lub w innym warsztacie samochodowym z zachowaniem procedur naprawczych Forda oraz zgodnie z wymogami i zalecaniami programu serwisowego Forda.

Dokumenty jakie są potrzebne to:

- paragon zakupu z naszego sklepu w postaci oryginału lub kopii - w przypadku nie posiadania już paragonu faktura pro-forma z naszego sklepu i potwierdzenie zapłaty za zamówienie - załączone
- faktura zakupu oryginalnego termostatu od dealera części Ford - załączona
- kod dealera części Ford, od którego zakupiono termostat - w dniu zakupu obowiązywał kod PG109, od kwietnia 2017 roku obowiązuje kod PG231
- faktura za montaż/demontaż z serwisu/warsztatu - w przypadku braku należy poinformować, że montaż odbywał się we własnym zakresie
No i zgłupiałem. Czy to aby na pewno jest zgodne z prawem? Odesłałem im to, co oni mi przysłali. Kompletne, ale wadliwe. Czy to nie jest tak, że mnie jako konsumenta nie powinno obchodzić jakieś ich wewnętrzne procedury? Czy jednak, jeśli taką mają politykę, to ja muszę się dostosować?

Trochę to dziwne dla mnie. Kiedyś składałem komputer PC i jeśli jedna część była uszkodzona to wysyłałem tylko tę część, a nie cały komputer...

Może trochę głupie pytanie, ale pierwszy raz mam styczność z reklamacją części zamiennych i może tak ma być...

kepnik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2018, 20:01   #2
umiarkowany
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-06-2017
Model: Galaxy
Silnik: 1.8 TDCI 125KM
Rocznik: 2010
Postów: 132
Domyślnie Odp: Reklamacja części zamiennych Motorcraft

Zgłoś sprawę to Federacji Konsumentów, powiadom o tym też sklep w którym reklamujesz towar. To co Ci napisali powinni Ci przedstawić w pisemnej formie podczas zakupu i mieć twój podpis że zapoznałeś się z ich warunkami. Sklepy internetowe często to załatwiają regulaminem, który musisz oznaczyć jako przeczytany.
Uderzaj do Federacji i pieśń się zmieni.
umiarkowany jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2018, 20:30   #3
kepnik
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-05-2013
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 PB + LPG
Rocznik: 2004
Postów: 29
Domyślnie Odp: Reklamacja części zamiennych Motorcraft

No jeszcze przedumam do jutra jak tu by ich podejść. Mają 14 dni na ustosunkowanie się do mojej reklamacji, a to co oni mi przesłali to nie jest ani akceptacja, ani odrzucenie, kij go wie co to jest... a po 14 dniach bez konkretnej odpowiedzi reklamacja z automatu jest uznana...
kepnik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.